Bdo Toplu İşleme Nasıl Yapılır ?

03 Ocak 2022 0 Yorum 3 dakika, 40 saniye

Black Desert Online'da işleme yaşam becerisi hiç yaşam becerisi yapmayan kişilerin bile ihtiyacı olan ve farkında olmadan kendiliğinden yükselen bir beceri türüdür. Bunun nedeni, oyun esnasında ihtiyacınız olan birçok şeyi merkez pazarda bulamadığınızda o eşyayı kendiniz üretmeye başlayacaksınız. Örneğin bazı zamanlarda silah veya zırh yükseltme eşyasını merkez pazarda bulamayabilirsiniz. Bu durumda etkinliklerden bolca elde ettiğiniz sert veya keskin kara kristal parçalarını Kara taş Zırh veya Kara taş Silah ile "L" tuşuna basıp işleme penceresini açarak ısıttığınızda yüksek seviyeli eşyaların seviyelerini yükseltmek için gerekli taşları üretebilirsiniz. Ya da gemi yapıyorsanız onun için gerekli kalasları bulmakta zorlanacaksınız. Bu da yine işleme kesme becerisi geliştirmenize neden olacak. Belirli bir zaman sonra çok fazla işleme işini yapmak için çok fazla zaman harcadığınızı gördüğünüzde bunu çok basit bir şekilde kısaltabilmenin var olduğunu bilmeniz için bu basit içeriği hazırladık.

Manos güncellemesiyle oyuna üç çeşit yeni yaşam eşyaları gelmişti. Bunlar Manos, Loggia ve mavi derecede olup eşyanın cinsine göre adı değişen kısaca adlandırmak istersek, Geranoa'dır. En ucuzu Logia olan bu yaşam setlerini toplu işleme yapmak için kullanabilirsiniz. Bunun için Manos yapmanıza gerek yok.

Minimum Maliyetli Toplu İşleme Eşyaları Nasıl Elde Edilir?

İhtiyacınız olan işleme becerinize göre İşlenmiş Taş'ları Velia yakınlarında yer alan Logia Çiftliği içerisindeki Tohum Satıcısı Camelia Loggia'dan temin edebilirsiniz. Tanesi, 1.000.000 gümüştür.

Loggia İşlenmiş Taş - Kuvvet: Toplu öğütme yapabilirsiniz.

Loggia İşlenmiş Taş - Göl: Toplu sallama yapabilirsiniz.

Loggia İşlenmiş Taş - Enerji: Toplu Kesme yapabilirsiniz.

Loggia İşlenmiş Taş - Rüzgar: Toplu Süzme yapabilirsiniz.

Loggia İşlenmiş Taş - Güneş: Toplu kurutma yapabilirsiniz.

Loggia İşlenmiş Taş - Lav: Toplu ısıtma yapabilirsiniz.

Bu eşyalar en ucuzlarıdır. Ama dilerseniz mavi dereceli olanları Caplheon demircisi Techthon'dan ya da büyülü parça harcayarak kendiniz Manos olarak üretebilirsiniz.

Toplu İşleme Taşları Nasıl Çalışır?

Toplu eşya işleme taşlarının çalışması için dayanıklılığının %100 olması gereklidir. +12'den +15'e yeşil garanti boss eşya basma taşlarını bu eşyaları yükseltirken kullanamazsınız. +7 derecesine kadar %100 beceri ile yükseltebilirsiniz. +15'e kadar 5-10 FS aralığında yükseltmeye devam edebilirsiniz. +0 seviyesine dahi sahip olsanız toplu eşya işlemesi gerçekleştirebilirsiniz.

Seviyesi farketmeksizin İşlenmiş Taşı giyip işleme menüsünden yapmak istediğimiz işleme kısmını açıp, eşyayı gerekli alanlara sürükleyip hemen altta yer alan Toplu İşleme Butonuna tıklamamız yeterlidir. Fakat beceri seviyeniz toplu işleme yapabileceğiniz miktarı etkilemektedir.

(P tuşuna basarak karakter ekranını açın, yaşam sekmesine tıklayıp ve Daha fazla Bilgiye tıklayarak bu ekranı görüntüleyebilirsiniz.)

Bu anlatımda 661 Süzme becerisine sahip olan karakterimiz 60-90 saniye arasında toplu olarak 43 adetlik bir işleme gerçekleştirir. Bu 661 beceri puanını, İşleme seviyesi yükselterek (Her seviyede 5 puan artacaktır.), İşlenmiş taş'ın seviyesini yükselterek (Bu anlatımda PRI İşlenmiş Taş - Rüzgar 70 Süzme becerisi sağlar), Yaşam takıları kuşanarak(Manos, Loggia ve Geranoa) ve Usta Elbisesi kuşanarak (Manos, Loggia veya Carta Usta Elbisesi) arttırmak mümkündür. Arttırdığınızda aynı anda çok daha fazla eşyayı işleyebilir, zamandan tasarruf edebilirsiniz.

Toplu İşleme Yapmak İşleme Seviyesini Nasıl Arttıtır?

(L işleme menüsü)

Toplu işleme yaptığınızda işleme miktarına göre toplu yaşam EXP kazanırsınız. Yani tek tek işleme ile toplu işleme arasında herhangi bir fark bulunmamaktadır. Fakat yukarıdaki İşleme beceri puanına göre yapılacak toplu işleme miktarından daha az eşya envanterinizdeyse toplu işleme yapamazsınız. Örneğin aynı anda 50 ürün işleyebiliyorsunuz. Fakat envanterinizde 49 ürün var. Bu işlemi toplu olarak yapamaz, tek tek yapabilirsiniz.

Yazar Hakkında

ToS@

Oyunlar insanları mutlu etmek için var oldu, saç baş yoldurmak için değil, endişe etmeyin oyun hileleri kullanın :)

Sitemizde yer alan oyun görselleri, oyunu üreten firmaya aittir. Görseller, tanıtım ve bilgilendirme amacıyla yazıya eklenmiştir. Hak ihlali olduğunu düşünüyorsanız lütfen iletişim sayfamız üzerinden iletişime geçiniz.

Rehber kategorisinden Yazılar