New World - Balıkçılık Nasıl Yapılır?

02 Ocak 2022 0 Yorum 2 dakika, 42 saniye

Birçok MMOPRG oyununda balıkçılık yaşam becerisi vardır. Oyuncuların savaş veya mob kesme kısmından sıkıldıklarında dinlenmesi için balıkçılık yaşam becerisi seçilmiştir. Gürültü patırtının aksine sakin, oltanın ucuna değerli bir şey isabet ettiğinde oldukça keyiflidir.

New World dünyasında da balıkçılık yapabilirsiniz. Bunun için 1 adet olta sahibi olmanız yeterlidir. Oyunun en basit oltası, Wooden Fishing Pole sahibi olmanız için 1 adet herhangi bir çalıdan toplayacağınız veya Young Tree ağacını keserek elde edebileceğiniz Green Wood ve 1 adet Fibers için hemp toplaması yapabilirsiniz.

Malzmelere sahipseniz Workshop tezgahına giderek Wooden Fishing Pole üretebilirsiniz. Ürettiğiniz oltayı Envantere üzerine sağ tıklayıp Equip deyip üzerinize giyebilirsiniz.

Herhangi bir su yakınına giderek oltayı suya atıp balık tutmaya başlayabilirsiniz. Daha büyük balıkları yüzeye çekmek için oltanın ucuna bir yem takmanız şansınızı arttırır. Çalı toplayarak solucan gibi yemleri elde edebilirsiniz.

Balık oltaya geldiğinde oltanın ucunda Ready yazısı çıkacak ve ucun sizin Mouse sol tuşa basmanız için bir süre geriye doğru akacak. Bu süre içerisinde Mouse sol tıka basarsanız tutma işlemi başlamış olacak. Sol tuşa basılı tutarak avı kendinize doğru çekebilirsiniz, fakat sürekli bastığınızda ortadaki mavi işaret turuncu ve kırmızıya döndüğünde Mouse sol tuşuna basmayı bırakmalısınız. Avı bir süre serbest bırakıp işaretin tekrar maviye döndüğünde Mouse sol tuşuna basılı tutarak çekmeye devam edebilirsiniz. Böylece avı yanınıza kadar çektikten sonra balık tutma işlemini tamamlamış olacaksınız.

Tuttuğunuz balıklar envanterinizde Fishing başlığı altında toplanır. Buradan S + Mouse sol tık yaparak balığı parçalara ayırabilirsiniz. Birçok Town Project görevlerinde balık filetosu veya balık yağı gerekli olabilir. Parçalara ayırdığınızda bolca bunlardan elde edeceksiniz. Yüksek boyutlu ve ağırlıklı balık avladığınızda bazı kimya ve yemek malzemeleri elde etme ihtimalinizde bulunuyor.

Balık tutma kısa videomuzda yapmanız gerekenler kısaca aktarılmıştır.

New World Balıkçılık Hotspot Noktaları Nedir ? 

New World dünyasında her türlü su birikintisinde balık tutabilirsiniz fakat hotspot noktalarını keşfederek balık tutma süresini kısaltabilir ve tuttuğunuz balığın kalitesini arttırabilirsiniz. Hotspot noktaları genelde haritada yukarıdaki resimde gözüktüğü gibi gözükmektedir. Yukarısında yer alan yıldızlar hotspot noktasının seviyesi konusunda oyuncuya bilgi verir. Ayrıca hotspot noktalarının seviyelerinin yüksekliği orada balık tutmak için belirli seviyeye sahip olmanız anlamına da gelmektedir. Örnek verecek olursak 2 yıldızlı bir balıkçılık hotspot noktası için 24 level olmanız gerekir. Aksi halde o noktada balık tutamazsınız. Bu noktalarda hediye kutularıda tutabilirsiniz.

Yazar Hakkında

ToS@

Oyunlar insanları mutlu etmek için var oldu, saç baş yoldurmak için değil, endişe etmeyin oyun hileleri kullanın :)

Sitemizde yer alan oyun görselleri, oyunu üreten firmaya aittir. Görseller, tanıtım ve bilgilendirme amacıyla yazıya eklenmiştir. Hak ihlali olduğunu düşünüyorsanız lütfen iletişim sayfamız üzerinden iletişime geçiniz.

Rehber kategorisinden Yazılar