Capitalism Lab - Digital Age DLC İncelemesi

02 Ocak 2022 0 Yorum 2 dakika, 40 saniye

Capitalism Lab, şuana kadar yapılmış en gerçekçi ekonomi simülasyon oyunudur. Bu oyunda şirketler birçok ürün grubunda hammaddeden başlayarak son kullanıcıya satışına kadar süreci yöneterek, aynı ürünü üreten diğer firmalarla fiyat, kalite, marka kategorilerinde büyük bir maratonun içerisinde yarışır.

Saç baş yolduran fiyat politikaları ile satışlarınıza zarar veren rakiplerinizin borsada listelenen hisselerini toplayarak onu devralabilir gücünüzü daha da arttırabilirsiniz. Digital Age DLC’si bu yarışın içerisine fiziksel ürünlerin yanısıra program, oyun ve internet girişimlerini de eklemektedir. Geleneksel üretiminizi Digital Age DLC’si ile internet ortamına taşıyabilirsiniz.

İnternet ve program dedik ama bu internet sitelerine giren çıkan olması için şehirde de internet sağlayıcısı olması gerekmez mi? Tabi ki gerekir. O nedenle isterseniz ben hiçbirşeyle uğraşmam satarım internet aboneliği bakarım keyfime diyebilirsiniz.

Bilgisayar satışları artık program kaliteleri sayıları ve işletim sistemine bağlı olarak değişiklik gösterecek. Yani sadece Notebook için ürettiğiniz bir işletim sistemi ona ona talebi arttıracaktır. Fakat bir işletim sistemi üreticisi olmak öyle kolay değildir. Bazı teknolojik araştırmaları sürekli olarak geliştirmeniz gerekecek. Bu diğer programlar içinde geçerli. Bu arada diğer programlar deyince bunu biraz açalım.

Oyunun orijinal sürümünde(Herhangi bir mod yüklü değilse) işletim sistemi, müzik ve ses programları, şifreleme, anti-virus, 3D modelleme, animasyon, fotoğraf düzenleme, ofis programları, yedekleme programları, dosya sıkıştırma, video, veritabanı, illüstratör gibi toplamda 20 program üretebilirsiniz.

Günümüzün en karlı şirketleri neredeyse tamamı internet girişimleri. Digital Age ile sizde bir internet girişimcisi olabilirsiniz. Arama motoru, sosyal ağ, e-ticaret, video paylaşım, fotoğraf paylaşım, mikro blog, haber sitesi, müzayede, stok sitesi, otel ve araba kiralama, internet televizyonu(Netflix gibi) gibi girişimleri yönetebilirsiniz.

Bu girişimler 3 farklı türde kar elde eder. Örneğin bir video paylaşım sitesi yani youtube gibi bir girişime imza atarsanız reklam geliri elde edeceksiniz. Yani şehirdeki diğer şirketler veya girişimler kendi projelerini tanıtmak için sizin sitenizde reklam verebilir. Bu reklam piyasasını domine etmek için elinizi güçlendirir. Oldukça da karlı girişimlerdir. Diğer bir girişim türü abonelik. Örneğin internet televizyonu veya haber sitesi kurarak ziyaretçilerinize aylık abonelik satabilirsiniz. Bu diğer yan sektörlerde size yardımcı olmasa da oldukça karlı bir girişim olacaktır. Müzayede, otel arama veya oto kiralama girişimleri ise servis ücreti kazandırır. Yine karlı fakat alternatif bir yan kar elde edemeyeceğiz girişimlerdir.

En karlı internet girişimi, klasik Capitalism Lab sevenler için E-ticarettir. Klasik olarak ürettiğiniz ürünleri internet siteniz üzerinden satarak çok daha fazla kişiye ulaşabilir, sektörü domine edebilirsiniz. Herhangi bir ürün üretmeden de e-ticaret yapabilirsiniz. Bunun için diğer üreticiler veya ithal ürünleri deponuza satın alarak kullanıcılara satabilirsiniz.

Yazar Hakkında

ToS@

Oyunlar insanları mutlu etmek için var oldu, saç baş yoldurmak için değil, endişe etmeyin oyun hileleri kullanın :)

Sitemizde yer alan oyun görselleri, oyunu üreten firmaya aittir. Görseller, tanıtım ve bilgilendirme amacıyla yazıya eklenmiştir. Hak ihlali olduğunu düşünüyorsanız lütfen iletişim sayfamız üzerinden iletişime geçiniz.

Oyun Haberleri kategorisinden Yazılar