PokePara Nasıl Kazanılır?

28 Eylül 2023 0 Yorum 1 dakika, 9 saniye

Pokemon Go evreninde geçen PokePara, envanter kapasitesi arttırmak, çeşitli oyun içi eşyalar satın almak veya pokemon limitini yükseltmek için kullanılan bir para birimidir. Bu nedenle oyunun ileri evrelerinde yetersiz gelen limitleri yükseltmek adına oyuna para harcamadan poke para kasmanız önemlidir. Peki Pokepara nasıl kazanılır?

En basit ve bilinen yöntemi spor salonlarında pokemon bırakıp o salonun korumasını gerçekleştirdiği süre boyunca pokepara elde etmek. Eğitimci seviyeniz 5 olduktan sonra tarafınızı seçmeniz için bir ekranla karşılaşacaksınız. Kırmızı, Mavi ve sarı renklerden birini seçerek çevrenizde bulunan spor salonu olarak geçen farklı renklere ait noktaları ele geçirmek için orada yer alan pokemonları yenmeniz gerekir.

Yendiğiniz takdirde pokemon bırakabilirsiniz. Aynı şekilde sizinle aynı renkteki pokemon go GYM noktalarına yine pokemon bırakabilirsiniz fakat en fazla 6 pokemon bulunabilir bir spor salonunda. Pokemonunuz orada kaldığı her 10 dakikada 1 adet Pokepara kazanır. Günde maksimum 50 pokepara kazanabilirsiniz.Para anında hesabınıza geçmeyecektir. Paranın hesabınıza geçmesi için orada yer alan pokemonların başka kişiler tarafından savaşarak kaybetmesi gerekir. Pokemonunuz spor salonunu korumada başarısız olduğunda size geri dönecek, gelirken de biriktirdiği pokeparaları getirecektir.

Yazar Hakkında

ToS@

Oyunlar insanları mutlu etmek için var oldu, saç baş yoldurmak için değil, endişe etmeyin oyun hileleri kullanın :)

Sitemizde yer alan oyun görselleri, oyunu üreten firmaya aittir. Görseller, tanıtım ve bilgilendirme amacıyla yazıya eklenmiştir. Hak ihlali olduğunu düşünüyorsanız lütfen iletişim sayfamız üzerinden iletişime geçiniz.

Rehber kategorisinden Yazılar