U Torrentten Oyun Nasıl İndirilir?

29 Mart 2020 0 Yorum 2 dakika, 50 saniye

Günümüz oyunları birçok kişi için cep yakan fiyatlara ulaştı. Tabii ki oyun sektörü de lüks sayılabilir fakat bu bir oyuna çok para vermek istemeyen veya oyunu oynamak isteyen ve durumu olmayan kişiler için U Torrent en yaygınlaşmış çözümdür diyebiliriz. Peki, U torrentten nasıl oyun indirilir?

 Gerekli Uygulamalar

 Tabii ki öncelikle bilgisayarınız da U Torrent programı yüklü olmalıdır. İndirme işlemi U Torrent sitesine gidilerek kolayca gerçekleştirilebilir. Torrentten indirilen oyunları kurmak için ayrıca Daemon Tools denilen programa da ihtiyaç duyulmaktadır. Bu program indirilen oyunu bilgisayara tanımlayarak kurulması olanak sağlamaktadır.

 Oyunu İndirmek

 U Torrentten oyun indirilmesini sağlayan birden çok site var olmaktadır. Bunlardan istenilen, arayüzü ve güvenliği daha iyi olan sitelerden birine girerek istenilen oyunun site içindeki sayfasına girilmesi gerekmektedir. Oyun sayfası açıldıktan sonra çoğu sitede oyun ile ilgili bilgiler, sistem gereksinimleri vesaire video ve fotoğraflar çıkmaktadır. Sayfayı aşağı indirerek indir butonunun bulunması ve indirme işlemine başlanılması gerekmektedir. İndir butonuna tıkladıktan sonra genellikle U Torrent kendiliğinden açılır ve sizden indirmek için izin ister. Bundan sonra da indirme işlemi başlar fakat bazı zamanlarda indirme işlemi başlamayabilir veya indirme hızı olağandan çok daha yavaş olabilir. Bu gibi durumlarda yapılması gerek şey izleyici yüklemektir.

 İzleyici Yüklemek

 Tracker da denilen izleyiciler başlamayan veya yavaş inen dosyalarda çoğunlukla işe yarar. Sürücü yüklemek için yapılması gereken U Torrent sayfasında indirilen oyunun üstüne sağ tıklanması ve izleyici kısmının seçilmesidir. Bundan sonra internetten bulunan ve mümkünse en güncel sürümleri olan izleyici kodları kopyalanıp bu kısıma yapıştırılmalıdır. Daha sonra tamam veya uygula diyerek işlem tamamlanabilir. İzleyici bulmaksa gerçekten çok kolay bir işlemdir. Tek yapılması gereken tarayıcıya son sürüm izleyici olarak aratılması veya yaşanılan yılın, ayın girilerek güncel izleyicilere ulaşılmasıdır.

 Daemon Tools

 İşlemler tamamlanıp oyun indirildikten sonra U Torrent uygulaması ile bir işimiz kalmamaktadır. Oyun sorunsuz bir şekilde indirildiyse ve U Torrent uygulamasında da indirildiği belirtiliyor iste yapılması gereken şey daemon tools'a girerek kurulumu başlatmaktır. Bunun için daemon tools'a girip eğer ilk defa kullanılacaksa programın kurulumunu tamamlanmalı ve daha sonra aşağıda bulunan cd işaretinden veya onun yanındaki ekle butonuna basarak dosyalardan indirilen dosya bulunmalı ve sanki oyunu cd den yüklüyormuş gibi kurulmalıdır. Buradaki önemli nokta ise U Torrentten indirilen oyunun hangi dosyada olduğunun bilinmesidir. Bu genellikle indirilenler dosyasında olmakla birlikte bazı durumlarda yani indirilecek yer değiştirilirse bulması zorlaşabilir.

 Crack

 Bu olay indirilen her oyunda olmasa da sıklıkla karşılaşılan bir olaydır. Böyle durumlarda bilgisayarım sekmesine girerek orada bulunan oyun dosyasına sağ tık yapılmalı ve aç kısmına girilmelidir. Aç kısmındaki dosyalar kopyalandıktan sonra oyunun dosya klasörüne giderek oraya yapıştırılmalıdır. Böylece U Torrentten bir oyun indirilmiş ve kurulmuş olunur.

Yazar Hakkında

ToS@

Oyunlar insanları mutlu etmek için var oldu, saç baş yoldurmak için değil, endişe etmeyin oyun hileleri kullanın :)

Sitemizde yer alan oyun görselleri, oyunu üreten firmaya aittir. Görseller, tanıtım ve bilgilendirme amacıyla yazıya eklenmiştir. Hak ihlali olduğunu düşünüyorsanız lütfen iletişim sayfamız üzerinden iletişime geçiniz.

Oyun Genel kategorisinden Yazılar