Tablete Oyun Nasıl Yüklenir?

27 Mart 2020 0 Yorum 2 dakika, 49 saniye

Gelişen teknoloji ile birlikte bilgisayarlar, tabletler ve telefonlar her geçen gün daha yenileri eklenmekte olup yazılım güncelleme yoluyla da cihazları olabildiğince yeni özellikler ekleyerek son sürüme aktarılır. Peki, bu cihazlardan birisi olan tablete nasıl oyun yüklenir veya bu oyunları yüklemek için hangi yolları izlemek gerekir?

 Tabletime nasıl oyun yükleyebilirim?

 Android Tablet ile Play Store'dan Oyun Yükleme: Kullanılmış olan tabletlere farklı yollardan oyunlar yüklenebilir. Bunlardan birisi Android olan bir tablete Google Play Store üzerinden varsa bir gmail hesabının onunla, yoksa da hemen bir gmail kayıt oluşturduktan sonra giriş yaparak Play Store uygulaması sayesinde istediğiniz her türlü, o cihazın desteklediği bütün oyunları indirip keyifle oynayabilirsiniz. Play Store ekranına giriş yaptığınızda kategoriler kısmına gelerek istediğiniz kategoriden oyunun seçip yükle butonuna bastığınızda indirmeniz otomatik olarak başlayacaktır.

 Bilgisayar Üzerinden Apk Yoluyla Oyun Yükleme: Bu yol ile de kullanmış olduğunuz tablete istediğiniz oyunu yükleyebilirsiniz. Bu apk olarak indirilmek istenen oyunların bir farklı amacı da hileli oyunlar olarak adlandırılabilir. Mesela bir oyun düşünün görevleri yaptıkça altın kazanıp bir şeyler satın alıyorsunuz. Bu oyunu eğer apk olarak indirip tablete kurduğunuz da oyun artık hileli yani daha önce kazanmaya çalıştığınız altınlardan sınırsız olarak elde etmiş olacaksınız.

Eğer bu yol ile yani apk olarak oyun indirip ve indirmiş olduğunuz apk oyununun tabletiniz de çalışmasını istiyorsanız tabletinizin ayarlar kısmından bilinmeyen kaynaklar adı altındaki butonu aktif hale getirmeniz gerekecektir. Bu ayarı aktif ettikten sonra tabletinizi bilgisayara bağlayarak bilgisayar üzerinden indirmiş olduğunuz apk dosyasını tabletinize atıp tabletten dosyası seçtiğinizde yükleme başarıyla gerçekleşecektir.

 Bu oyun yükleme yollarından oyun yüklemenin yanı sıra Google Play Store içerisinden birçok uygulama yüklemeniz de mümkün. Yukarıda göstermiş olduğumuz iki farklı yolda cihazınız bir Android cihaz ise bu iki yol ile tabletinize oyun yükleyebilirsiniz. Ama bir de Android olmayan İpad olan tabletlerde vardır. Peki, bunlara oyun nasıl yüklenir veya oyun yüklemek için hangi adımlardan geçilir?

 İpad ile iTunes üzerinden oyun yükleme: Android cihazda olduğu gibi burada da Apple Store hesabınız olması gerekiyor. Bunun için eğer Apple Store hesabınız varsa direk giriş yapın eğer yoksa kayıt ol ekranından kayıt oluşturarak kendinize Apple Store için bir hesap edinin. Apple Store'ye başarılı giriş yaptıktan sonra istediğiniz oyunu arama da aratarak veya listeden seçerek oyunun indirme sayfasına ulaşıp hızlı bir şekilde indirmeyi başlatabilirsiniz.

 Bilgisayar Üzerinden Oyun Yükleme: Aynı şekilde bu tür cihazlara da bilgisayar üzerinden de oyun yükleyebilirsiniz. Cihazınızı bilgisayara bağladıktan sonra Android apk olarak geçen İpad cihazlarda farklı olarak İtools adlI programı yükledikten sonra da tools ekranında ipa ile ilişkili anlamına gelen Associated with ipa açmanız gerekiyor. Bunu açtıktan sonra da istediğiniz oyunu İpad cihazına indirebilirsiniz.

Yazar Hakkında

ToS@

Oyunlar insanları mutlu etmek için var oldu, saç baş yoldurmak için değil, endişe etmeyin oyun hileleri kullanın :)

Sitemizde yer alan oyun görselleri, oyunu üreten firmaya aittir. Görseller, tanıtım ve bilgilendirme amacıyla yazıya eklenmiştir. Hak ihlali olduğunu düşünüyorsanız lütfen iletişim sayfamız üzerinden iletişime geçiniz.

Oyun Genel kategorisinden Yazılar