Farm Manager 2021 Meyvecilik Bahçe Kurulumu

15 Mayıs 2021 0 Yorum 1 dakika, 55 saniye

Farm Manager 2021’de oyun esnasında hayvancılı, tarımsal üretim, yeşil enerji veya bahçe(meyve) yetiştiriciliği yapabilirsiniz. Yetiştirebileceğiniz meyve çeşitleri eski oyuna göre arttırılmış durumdadır. Armut, Elma, Kiraz ve Erik bahçeleri kurarak bu bahçelerde üretim yapabilirsiniz.

İlk olarak arazi ikonuna tıklayarak izin verilen ölçüde bir arazi oluşturalım.

Daha sonra ekmek istediğimiz ağaç türünü seçmek için soru işaretine tıklayalım.

Fidelerimizi seçtiğimizde eğer işçi sahibiysek ve gerekli ekipmanlarımız varsa işçilerimiz otomatik olarak bahçemizi inşa etmeye başlayacak.

İşçi sahibi değilseniz ilk olarak Sosyal inşa bölümünden 1 adet kalıcı işçi evi inşa etmeliyiz. İşçi evinin elektrik alması için bir trafo ve bu trafoyu şehir şebekesine bağlamamız gerekli.

Tüm bunları yaptıktan sonra ağaçlar konusunda deneyimli işçileri işe alabiliriz.

Tarla bilgileri ekranından bahçemizin düzenli işleyişi için gerekli ekipmanları göreceğiz. Bu ekipmanları satın almak için garaj veya park alanına ihtiyacımız var. Binayı kurup elektrik sağlamamız gerekiyor.

İşçiler bahçeyi önce sürecek, ardından kültivatör yardımı ile ekilebilir hale getirecek. Daha sonra toprağı verimli hale getirmek için gübreleyecek. Ardından fideleri bahçeye düzenli bir şekilde ekecek.

Bahçeler çok sıcak ve yağmur yağmayan mevsimlerde suya ihtiyaç duyar. Bahçenizin yakınlarına bir almaç veya kuyu kurmanız gerekir. Aşağıdaki inşa bölümünden bir almaç veya kuyu kurup bu binanın elektrik hattına bağlı olduğundan emin olun. Olası haşerelere karşı sürekli o bahçeyle otomatik olarak ilgilenecektir.

Bahçeler genelde ilk yıl ürün vermez. İkinci yıl verimli olarak hasat edebilirsiniz. Bahçeniz hasada hazır olduğunda makine yardımı ile toplanmaz. Bunun için insan gücü gereklidir. Genelde 10’dan daha fazla işçi kısa sürede bahçeyi hasat eder. Bu durumda mevsimlik işçi kullanabilirsiniz.

Mevsimlik işçiler kalıcı işçiler gibi bir ev kurarak çiftliğinizde sizin verdiğiniz tarihler arasında çalışmaya gelir.

Yazar Hakkında

ToS@

Oyunlar insanları mutlu etmek için var oldu, saç baş yoldurmak için değil, endişe etmeyin oyun hileleri kullanın :)

Sitemizde yer alan oyun görselleri, oyunu üreten firmaya aittir. Görseller, tanıtım ve bilgilendirme amacıyla yazıya eklenmiştir. Hak ihlali olduğunu düşünüyorsanız lütfen iletişim sayfamız üzerinden iletişime geçiniz.

Rehber kategorisinden Yazılar