PUBG Mobile Rank Sistemi ve Sezon Sonu Ödülleri

25 Ocak 2021 0 Yorum 3 dakika, 44 saniye

Pubg Mobile de oyuncuların sıralanması, ödüllendirilmesi ve rekabetin daha da artmasını amaçladığı lig sistemi bulunmaktadır. Oyun içerisindeki adam vurma sayısı, hayatta kalma süresi, sağlık yenileme, arkadaşını iyileştirme gibi birçok kriteri göz önünde bulundurarak mevcut olduğun lig sistemine göre maç sonunda puan alırsın.

Bu yüzden rank kasan oyuncuların çok daha dikkatli oynamaları gerekmektedir. Bronz ligi ile başlayıp, fatih ligine kadar uzanan 8 kademeli lig sisteminde, bitirdiğin lige göre sezon sonu ödülleri ve ayrıca o lige ulaşıp belirli maç sayısını tamamladığında da sezon içi ödüller bulunmaktadır.

  • Bronz Ligi;

Oyundaki en düşük lig olan bronz liginde oyuna yeni başlayanlar bulunmaktadır. Zorluk seviyesi oldukça düşük olan bu ligde çok fazla sayıda bot mevcuttur. Sezon içerisinde ulaşım sağlanması kesindir çünkü sıralama kasmayan oyuncular bile sıralama sistemine tabi tutulur. Sezon içerisinde belirli maç sayısına ulaşınca verilen bir ödül yoktur, fakat sezon sonu bu ligde tamamlanması durumunda 200 gümüş para hediye verilir.

  • Gümüş Ligi;

Bronz ligine göre bir kademe daha üst düzey oyuncuların bulunduğu bu ligde bronza oranla daha az bot bulunur ve zorluk seviyesi bir kademe daha üstündür. Geçilmesi kolay bir ligdir oyunda tecrübe sahibi olmak ve daha zorlu seviyelerde daha iddialı olabilmek için değerlendirilmesi gereken bir ligdir. Sezon içerisi ödülü bulunmamaktadır, sezon sonu ödülü ise 400 gümüş paradır.

  • Altın Ligi;

Zorluk seviyesinin ve oyun içerisindeki heyecanın bir kademe daha arttığı bir ligdir. Her ligde olduğu gibi bu ligde de botlar mevcuttur. Daha üst düzey mücadelelerin bulunduğu bu ligde sezon içerisinde belirli sayıda maçları ve başarıları tamamladığımız takdirde o sezona ait altın kademe ödüllerine ulaşım sağlarız, ayrıca sezon sonu ödülü olarak ta 600 gümüş para elde ederiz.

  • Platin Ligi;

Mücadele düzeyinin altın ligine oranla bir kademe daha arttığı bir ligdir. Bu ligde bulunuyorsanız artık profesyonel seviyelere bir kademe daha yaklaşmış oluyorsunuz. Sezon içerisi ödülleri mevcuttur ve sezon sonu ödülü olarak 800 gümüş para kazanırsınız.

  • Elmas ligi;

Oyun içerisindeki zorluk seviyesi yüksek olan liglerden biridir. Bu lige kadar yükselebilmiş oyuncular genelde oyunda daha fazla zaman geçiren ve daha yüksek kademeleri hedefleyen oyunculardır. Bulunduğun sezon içerisinde bu ligde belirli başarıları elde edebilen oyuncular bu seviye ödüllerinden faydalanabilir. Sezon sonu ödülü 1000 gümüş paradır.

  • Taç Ligi;

Taç ligine kadar çıkabilmiş bir oyuncu oyunda başarılı ve etkili bir oyuncudur. Çok üst düzey mücadelelerin ve kıran kırana savaşların bulunduğu bir ligdir. Her ligde olduğu gibi bu ligde de bot mevcuttur. Çok zorlu rakiplerin bulunduğu bu ligde sezon içerisinde belirli maç sayılarını tamamlayabilmiş oyuncular o sezonun mevcut lig ödülü ile ödüllendirilirler. Sezon sonu ödülü ise 1300 gümüş para ve ayrıcalık olarak o sezonun taç isim kartıdır.

  • As ligi;

Genelde taç ve fatih liginden rakiplerle rakip olabileceğimiz ve sıralamayı hedefleyen en winner oyuncuların bulunduğu zorluk seviyesi çok yüksek bir ligdir. Zorluk seviyesi kadar ödüllerinin de güzel olduğu bu ligi yalnız başına geçebilmek oldukça zordur. Genelde ekip olarak başarılı olunan bu ligde kıyasıya savaşlar ve mücadeleler bulunmaktadır. Hata yapıldığı takdirde büyük kayıplara yol açılan bir ligdir. Sezon içerisi ödülü as paraşütü olan bu ligde sezon sonu 1600 gümüş para ve ayrıcalık olarak o sezonun as isim kartı verilir.

  • Fatih ligi;

Oyundaki sıralamanın tamamını oluşturan ve bütün oyuncuların hedeflediği ama ulaşımının çok zor olduğu en üst düzey ve zor ligdir. Hatanın telafisinin imkansıza yakın olduğu bu ligde çok profesyonel ve soğuk kanlı oyuncular bulunur. Oyun içerisindeki şampiyonlar ligi de diyebildiğimiz bu ligde sezon içerisi ödülü fatih avatar çerçevesidir. Sezon sonu ödülü olarak ta 2000 gümüş para, fatih isim kartı ve o sezonun fatihi unvanı kazanılır.

Yazar Hakkında

ToS@

Oyunlar insanları mutlu etmek için var oldu, saç baş yoldurmak için değil, endişe etmeyin oyun hileleri kullanın :)

Sitemizde yer alan oyun görselleri, oyunu üreten firmaya aittir. Görseller, tanıtım ve bilgilendirme amacıyla yazıya eklenmiştir. Hak ihlali olduğunu düşünüyorsanız lütfen iletişim sayfamız üzerinden iletişime geçiniz.

Rehber kategorisinden Yazılar