Zula Mobile İnceleme

09 Şubat 2021 0 Yorum 3 dakika, 33 saniye

Geliştiricisi ve yayıncısı farklı olan Türk yapımı FPS oyunu olan Zula oyununun henüz deneme sürümünde olan mobile oyunu dene sürümü olmasına rağmen bolca sayıda oyuncu kapasitesine sahiptir. Çeşitli mod ve haritalarda 5v5 savaşlar yapılarak oynanan Zula Mobile oyunu steam sürümündekinin mobile uyarlanmış sürümü olsa da henüz çok fazla eksiği vardır. Günden güne hızla gelişim göstermektedir ve oyuncu kapasitesini arttırmaktadır. Şu anda bile FPS oyunları içerisinde hatırı sayılır bir oyuncu sayısına sahip olan zula mobile bu hızla devam ederse çok fazla sayıda oyuncu sayısına sahip olacaktır. Oyuncuların ufak tefek şikayetleri olsa da genel olarak beğenilen bir oyun olan Zula Mobile'nin henüz deneme sürümünde olduğunu ve daha büyük kitlelere hitap ettikçe sorunları ortadan kaldıracağını unutmamak gereklidir. Zula severlerin bu oyunu artık mobil cihazlardan da oynayabilecek olması Bu oyunun sevenleri açısından oldukça avantajlı ve heyecan vericidir. Tabi oyunun mobil sürümü olması nedeniyle bu oyunun Steam versiyonundaki FPS kalitesi ve grafiklerinin o kadar kaliteli olmasını beklemek bizler için hayal kırıklığı olabilir. En iyi mobil cihazlar ve oyunlarda bile bilgisayar kalitesi almak henüz mümkün değildir. O yüzden beklentileri bu düzeyde tutmak bizler açısından daha uygun olacaktır.

Teknik Özellikler; Akıcı oyun grafikleri, ve gerçeğe çok sayın ses efektleri ile bu kısımda başarılı olan bu oyunun en güzel özelliklerinden birisi ise oyun hataları yok denecek kadar azdır. Buna rağmen hile kullanan oyuncuların mevcut olduğu söylenmektedir. Oyuna başlangıç anında cihazınız için uygun grafik seçimleri sunması da geliştiricilerin düşündüğü çok ince bir davranıştır. Oyun boyutları gayet mütevazı seviyede olduğu içinse telefon hafızasında oldukça az yer kaplamaktadır.

Oyun içeriği; Çeşitli modlar ve haritalara sahip olan Zula Mobile de oyunun Steam versiyonundakine oranla daha az sayıda mod ve harita bulunsa da bu konu üzerinde çok çaba ve emek harcanılıyor. Bu emeğin kanıtı çok yakın zamanda gelen keskin nişancı modudur. Daha önceki cümlelerimde bahsettiğim gibi daha fazla kitleye hitap edilmeye başladıkça şimdikine oranla daha fazla yenilik ve özellik geleceği şüphesizdir. Çok sayıda silah bulunmaktadır ve yükseltilebilir özelliği sahip olması da silahlara uyulan ilgiyi arttırmaktadır. Diğer FPS oyunlarında bulunduğu gibi silah eklentileri, kaplamalar ve kıyafetler de mevcuttur. Ayrıca oyun yapımcıları oyunu daha önce denemek isteyen oyuncular için misafir olarak oynama seçeneği de eklemiştir. Misafir olarak oyuna başlayarak oyunu denemek mümkündür. Diğer FPS oyunları ile yine benzerlik gösteren bir özelliği ise ZulaPass etkinliği dir. Bu sayede daha fazla imkana cüzi miktarlarda ödeme yaparak ulaşmak mümkündür. Tabi bu ödeme ile birlikte belirli koşulları sağlamak şartıyla. Farklı silah kasası açılımları yaparak birçok kaplama ve silaha ulaşmakta mümkündür. En güzel özelliklerinden birisi ise haritalar Türk haritasıdır. CS:GO oyunu ile benzerlik gösteren bu oyunda CS:GO oyucuları yabancılık çekmeyecektir.

Sonuç; Steam versiyonuna oranla daha az maddi harcama gerektiren Zula Mobile oyunu diğer mobil FPS oyunlarının özellik olarak hiçte gerisinde bulunmamaktadır. Grafik kalitesi ve ses kalitesi gibi birçok teknik özelliği oldukça iyi seviyedeyken bu özelliklerle birlikte telefon hafızalarını doldurmama olayı ise oyunu oldukça çekici kılmaktadır. Türk yapımı olan bu oyunun geliştiricileri tarafından zamanla çok daha iyi ve avantajlı yerlere getirileceğini düşünecek olursak şimdiki halinden bile çok daha eğlenceli bir konum alacağı tartışmasızdır. Aksiyon dolu 5v5 mücadelelerin bağımlısıysanız ve Zula oyunu bağımlısıysanız mobil cihazlarınızda bu oyunu kesinlikle denemelisiniz.

Yazar Hakkında

ToS@

Oyunlar insanları mutlu etmek için var oldu, saç baş yoldurmak için değil, endişe etmeyin oyun hileleri kullanın :)

Sitemizde yer alan oyun görselleri, oyunu üreten firmaya aittir. Görseller, tanıtım ve bilgilendirme amacıyla yazıya eklenmiştir. Hak ihlali olduğunu düşünüyorsanız lütfen iletişim sayfamız üzerinden iletişime geçiniz.

Mobil Oyunlar kategorisinden Yazılar