Standoff 2 Hassasiyet ve Kontrol Ayarlamaları

16 Mart 2021 0 Yorum 2 dakika, 44 saniye

Mobil oyunlar platformunun en fazla aktif oyuncu bulunduran kategorisi FPS oyunları kategorisi için bile fazla sayıda oyuncuya ulaşmış olan Standoff 2 oyunu için kontrol ve hassasiyet ayarlamaları yapmak oyundaki veriminizi arttırmanız konusunda sizlere çok daha fazla yardımcı olacaktır. Standoff 2 oyunu Cs ile yüksek oranda benzerlik gösteren, e-spor turnuvaları düzenlenen oldukça fazla oyuncuya hitap eden birincil şahıs nişancı oyunudur.

Bu denli oyuncu kitlesine sahip olan oyunlarda yüksek zorluk seviyesinde savaşlar heyecanlı bir şekilde geçmektedir. Uzun vadede oyun oynamayı düşünüyorsanız bu savaşlara dahil olup katılabilmek için oynadığınız modda belirli bir düzeye gelmek şarttır.Bu oyundaki aktif oyuncuların yaklaşık %70’i oyunu uzun vadeli oynamaktadır. Uzun vadeli oynandığı dönemlerde Aim’inizi geliştirdikçe oyun içerisindeki rakiplerinizin önüne geçerek çok daha iyi yerlere gelmek hiçte zor değildir.

Ayarlamalar Ne İşe Yarar? Oyundaki en önemli şey el alışkanlığı kazanarak aim’i seviyenizi belirli düzeylere çekmek olsa da kontrol ve hassasiyet ayarlamalarınızı yapmak da sizler için çok belirleyici olmaktadır. Oynanış kolaylığı ve size uygun hassasiyet seviyeleri sizleri rakiplerinizin birkaç adım önüne geçirmektedir.. Hassasiyet ayarlarını ise kullanıcının kendisi deneyerek yapması çok daha doğru bir tercih olsa da genel olarak uygun görülüp tercih edilen benimde kullandığım belirli hassasiyet seviyeleri mevcuttur. Gerekli ayarlamaları yaptığınız takdirde oyunun orijinal ayarları ile oynadığınız oyunlara oranla çok daha başarılı maçlar çıkarabilirsiniz.

Ayarlamalar Nasıl Yapılır? Oyun giriş ekranında sol köşede aşağıdan yukarıya doğru bakıldığında ikinci sırada bulunan dişli şeklindeki butona tıklayınız. Buradan ekranın üst kısmındaki seçeneklerden üçüncü sırada bulunan kontrol seçeneğine tıkladığınızda ayarlamaları yapacağınız ara yüze erişim sağlamış olursunuz.

Tuş Konumlandırmaları(3-4 parmak ayarlamaları); Oyunun orijinal kontrolleri 3 parmak oynanabilecek şekilde tasarlanmıştır. 4 parmak oyuncuları kontrol ayarlamaları yapabilmektedir. Bu yazıları daha önce iki parmak oynamış oyuncuları düşünerek yazdığımız için ilk aşamada 3 parmak ayarlamalarını kullanmak çok daha doğru bir seçim olacaktır. Bu oyunu isteyen oyuncular 4 parmak ayarlamaları yapabilirler fakat oyun no scope oynanış tarzına göre dizayn edildiği için yani keskin nişancılar harici dürbün açma durumu olmadığı için gerek görülmeyip tercih edilmemektedir. Yinede keskin nişancı severler için keskin nişancı dürbün konumu ekranın sağ üst köşesine yani sağ elin işaret parmağı kullanacak şekilde konumlandırılırsa 4 parmak ayarlamaları yapılmış olur.

Hassasiyet ve Diğer Ayarlamalar; Tuş konumlandırmaları harici diğer kontrol ayarlamaları içerisinde sizlere tavsiye edeceğim seviye ve seçenekler benim kullandığım ayarlamalardır. Genel itibariyle üç parmak oyuncularının daha çok tercih ettiği seçeneklere yakın ayarlamalardır. Hassasiyet seçeneği 1.80, Dürbün hassasiyeti 2.60, hızlanma 1.60, Zıplama çift dokunma, kumanda serbest dokunuş, Atış tuşu yalnızca alan, Çömelme modu değiştir ve ikinci el bombası tuşu açıktır.

Yazar Hakkında

ToS@

Oyunlar insanları mutlu etmek için var oldu, saç baş yoldurmak için değil, endişe etmeyin oyun hileleri kullanın :)

Sitemizde yer alan oyun görselleri, oyunu üreten firmaya aittir. Görseller, tanıtım ve bilgilendirme amacıyla yazıya eklenmiştir. Hak ihlali olduğunu düşünüyorsanız lütfen iletişim sayfamız üzerinden iletişime geçiniz.

Mobil Oyunlar kategorisinden Yazılar