Evil Lands Mobil İnceleme

29 Mart 2021 0 Yorum 3 dakika, 27 saniye

Yayımlandığı platformdaki tam adı ‘Evil Lands: Online Action RPG’ olarak yayımlanan ve ‘Evil Lands’ olarak bilinen bu oyun mobil oyunlar platformunun çevrimiçi FPS silah oyunları kategorisinde bulunmaktadır. Farklı içerik ve temalı oyunlar meydana getirme günden güne hızla büyüyüp gelişen, aktif oyuncu sayısını arttırarak ilgi odağı haline gelen FPS oyunları kategorisinde yeni trend haline gelmiştir. Evil Lands da bu şekilde yol izleyen ve oldukça beğenilen oyunlardan bir tanesidir. İçerik olarak üçüncül oyuncu şahısı ile hayatta kalma modu ile oynanan bu oyunda diğer oyunların hayatta kalma modunun aksine daha büyü dolu fantastik bir dünya ve karakterler bulunmaktadır. Özellikle görsel kalitesi ve renklendirmeleri ile beğenilen bir oyun olan bu oyun beş milyon indirme barajını aşmış bir oyundur. Bu indirme sayısı aktif oyuncu seviyesinin gayet iyi durumda olduğunun göstergesidir. Yayımlandığı platformdaki 5 yıldız üzerinden puanlama sisteminden 4,3 gibi iyi bir puan alan bu oyunun kullanıcı yorumları incelendiğinde orta seviye memnuniyet gözlemlenirken genelde teknik özelliklerinin daha fazla beğenildiği vurgulanmıştır. İçerik olarak ‘Knight Online veya Metin 2’ tarzı oyunlarla benzerlik gösteren bir oyun olduğu gözlemlenen bu oyun özellikle bu oyunların severleri tarzından yoğun ilgi görmüştür. Yayımlandığı platformdaki bilgiler doğrultusunda Yayımlayan firma ‘RageQuit Games LLC’ olarak görüntülenirken geliştirici bilgileri verilmemiştir muhtemelen yayımcı firma aynı zamanda geliştirici konumunda da bulunmaktadır. Kullanıcı yorumlarına elden geldiği kadar cevap verip memnuniyetsizlikleri bu yönde düzenlemeye çalışan bir firma olması kullanıcılar açısından oldukça avantajlı bir durumdur.  Sık sık güncellenen bu oyunun son güncellenme tarihi 11 Mart 2021 dir ve oyunun şu anda 1.7.0’ıncı sürümü oynanmaktadır. İyileştirmeler doğrultusunda oyunu ilk indirdiğiniz anda 358 Mb oyun içi güncellemesi bulunmaktadır.

Teknik Özellikleri;3 Boyutlu görseller ve Hd çözünürlük kalitesine sahip olan bu oyunun özellikle oyun içi renklendirmeleri mükemmel seviyededir. Bu tarz oyunlarda en önemli şey oyun içi karakter animasyonlarıdır ve bu oyun bu konuda Mobillere göre fazla iyi seviyede bulunmaktadır bu nedenle Metin 2 veya Knight online ile benzerlik gösterdiği düşünülmektedir. Oyun içi seslendirmeler ve ses gerçekçiliği seviyesi oldukça iyi durumdadır. Oyunun toplam indirme boyutları 500 Mb civarındadır ve veri yazma hafızası ile bu seviye daha da yukarılara çıkmaktadır o yüzden cihazınızda hafıza problemi olmaması gerekmektedir. Cihaz gereksinimleri üst seviyede bir oyundur bu kadar fazla özelliği çalıştırması için mecburi bir durumdur. Oyun akıcılığı orta seviyenin birkaç kademe üzerinde bulunmaktadır.

İçerik Özellikleri; İçerik olarak gerçekten de Knight online ve Metin 2 ile çok büyük oranda benzerlik gösteren bir FPS oyunu olan bu oyunda oyun içi harcama yapma olanağı, Survival mod, Üçüncül şahıs oyuncu görüşü, Mitolojik karakterler, Görevler ve karakteri geliştirme üzerine kurulu bir dünya mevcuttur. İçerik anlamında oldukça fazla şey mevcuttur bu nedenle bu bilgilerin harici bilgileri kendiniz deneyim edinerek öğrenmeniz sizler açısından çok daha doğru olacaktır.

Artıları; Kategorideki belki de mobil platformdaki bu tema ve içerikle bu kadar başarılı olan tek oyun olması artıları arasında bulunmaktadır. Teknik anlamdaki karakter animasyonları, görsel renklendirmelerindeki başarılı performans ve oyun akıcılığı seviyesi oyunun artıları arasında bulunmaktadır.

Eksileri; Fazla hafıza kullanımı ve yüksek sayılabilecek cihaz gereksinimleri oyunun eksileri arasında kabul edilebilir fakat bu kadar çok özellik barındıran oyunlarda zorunlu bir durum olduğu için görmezden gelinmelidir.

Sonuç; Platformda bu alanda yalnız olan bir oyundur gayet başarılı teknik özellikler ve zengin bir içeriğe sahiptir. Knight Online veya Metin 2 Tadında oyunları mobil platformlarda oynamak isteyen henüz bu oyunu keşfetmemiş oyunculara şiddetle tavsiye ederim.

Yazar Hakkında

ToS@

Oyunlar insanları mutlu etmek için var oldu, saç baş yoldurmak için değil, endişe etmeyin oyun hileleri kullanın :)

Sitemizde yer alan oyun görselleri, oyunu üreten firmaya aittir. Görseller, tanıtım ve bilgilendirme amacıyla yazıya eklenmiştir. Hak ihlali olduğunu düşünüyorsanız lütfen iletişim sayfamız üzerinden iletişime geçiniz.

Mobil Oyunlar kategorisinden Yazılar