Call of Duty Mobile İnceleme

13 Şubat 2021 0 Yorum 3 dakika, 36 saniye

Call Of Duty: Mobile Timi Studios ve Tencent Games Tarafından geliştirilmiş ve Activision tarafından yayımlanmış yeni nesil mobil bir FPS oyunudur. Çoklu oyun modları üst düzey görsel grafikler, kaliteli bir düzeyde ses grafikleri, oyun içi etkinlikler, geliştirilebilme seçenekleri ve oyuncu sayısında çok hızlı seviyede bir artış gösterilmesi nedeniyle oldukça beğendiğim ve oynarken zevk aldığım üst düzey bir FPS oyunudur. Oyunun en güzel yanlarından biriside bütün teknik özellikleri kendine has olmasıdır. Oyun hakkındaki yorumları biraz araştırdığımda daha önce Call of Duty oynamış olan oyuncuların çok büyük bir kısmının eski oyundan esintiler olduğu söylediği sonucuna vardım. Özellikle oyunun akıcı olması en beğendiğim özelliğidir. Ayrıca oyunun geleneklerinde olan ve acemi eğitim kampı ile karşımıza çıkan Simon ‘Ghost’ Riley bizimle sürekli irtibat halindedir.

Teknik Özellikler; Grafik ve ses kalitesi olarak oldukça kaliteli düzeyde ve gayet akıcı şekilde olan bu oyunun bu kadar kaliteli özelliklere sahip olmasının bir bedeli vardır. Bu bedel oynadığınız cihazda yüksek hafıza tutması ve özellik olarak fazla bir beklentide olmasıdır. Ama çok kötü olmasa da imkanlar ile sınırlı cihazlarla da düşük grafik seçeneklerinde oynamak mümkündür. Pubg mobile de bu sorunun çözümü için Lıte sürümü meydana getirilmişti yine bu oyunun geliştiricileri arasında bulunan Pubg Mobile Yapımcıları Tencent Games bu oyuna da benzer bir çözüm getirecektir. Çünkü ilerleyen zamanlarda gelen yeniliklerle çoğu cihazda oynanamaz bir hal alması öngörülmektedir. Ama cihazınızın iyi olması durumunda oynarken grafik kalitelerinin farkına mutlaka varacaksınız. Ayrıca geliştiriciler tarafından düşünülmüş çok ince bir davranış olan oyunu indirmeden indirdiğiniz markette hazır uygulama seçeneğinden oyunu deneme imkanı vardır.

İçerik; Çoklu oyun modu seçeneği ve çokça haritanın bulunması, istediğiniz hassasiyet ve kontrol ayarlarının yapılması, oyun içi etkinlikleri, silah yükseltmeleri, kaplamalar basit mod seçeneği ile otomatik ateş seçeneği, oyun içi sensörler gibi FPS oyunlarında bulunması gereken bütün özellikler mevcuttur. Bu yüzden daha önce bir FPS oyunu oynadıysanız bu oyunu oynarken hiç zorlanma yaşamayacaksınızdır. Bu ayarlamalarınızı kendinize göre ayarlayıp doğru mod ve doğru harita seçimi ile çok tehlikeli bir oyuncu konumuna gelmeniz oldukça kolaydır.

Diğer Oyunlara Göre Artıları; Genel olarak düşünecek olursak oyunun grafik kalitesi, bütün olanakların bulunması, yüksek sayında aktif oyuncusu bulunması, diğer oyunlara oranla daha fazla mod seçeneği olması ve oyunu indirmeden deneyebilme imkanı olması çoğu FPS oyununa göre artı sağlamaktadır.

Diğer Oyunlara Göre Eksileri; Yine genel olarak düşünecek olursak cihazlarda hafıza sorununa yol açması, çok iyi grafikler nedeniyle kısıtlı özelliklere sahip cihazlarda kasma ve ısınma problemine yol açması gibi ufak tefek dezavantajlar harici bir eksiği bulunmamaktadır. Gerçekçi olmak gerekirse bu kadar iyi donanımları sınırlı imkanlara sahip cihazlarda oynamak mümkün değildir. Zamana bu soruna da bir çözüm getirilecektir.

Sonuç; Teknik özellikler, içerik açısından oldukça başarılı olan bu oyun artıları ve yok denecek kadar az olsa da mühim olan eksileri ile birlikte değerlendirildiğinde FPS oyunları içerisinde zirveye ortak olan bir oyun olduğu ortaya çıkıyor. Oyunun zirve yarışındaki rakiplerine oranla biraz daha yeni olduğunu da göz önünde bulunduracak olursak oldukça başarılı işler yapıldığı kanısına varılmaktadır. Özellikle teknik özelliklerini beğendiğim Call Of Duty:Mobile oyununu geliştiricileri sadece hafıza olayına özüm olsun diye değil geliştirilen oyuna güvendikleri içinde Market üzerinde deneme seçeneği sunmuşlardır. Genel olarak toparlanacak olursa eksiği olmayan kaliteli oyunlar oynamak isteyenler için oldukça uygun bir oyundur.

Yazar Hakkında

ToS@

Oyunlar insanları mutlu etmek için var oldu, saç baş yoldurmak için değil, endişe etmeyin oyun hileleri kullanın :)

Sitemizde yer alan oyun görselleri, oyunu üreten firmaya aittir. Görseller, tanıtım ve bilgilendirme amacıyla yazıya eklenmiştir. Hak ihlali olduğunu düşünüyorsanız lütfen iletişim sayfamız üzerinden iletişime geçiniz.

Mobil Oyunlar kategorisinden Yazılar