Shadowgun War Games Mobil İnceleme

25 Şubat 2021 0 Yorum 3 dakika, 27 saniye

Mobil oyunlar platformunda uzun zamandır zirvede bulunan ve uzun bir sürede böyle devam etmesi ön görülen FPS oyunlarında günden güne seçenek ve alternatif hızla artmaktadır. Mobil platformda oldukça hızlı büyüyen FPS oyunları severler oyunlar içerisinde teknik ve içerik anlamında farklı yönlerde taleplerde bulunmaktadır. Bu talepleri yerine getirebilen oyunlar oldukça fazla sayıda oynayıcı kitlesi kazanmaktadır. Aktif oyuncu sayısının fazla olması oyunun tercih edilmesindeki başlıca nedenlerden bir diğeridir. Tam adı ‘Shadowgun War Games- En İyi Online 5v5 FPS oyunu’ olan bu FPS oyunu da oyuncu taleplerini yerine getirme konusunda gördüğüm en başarılı Geliştiricilere sahiptir. Oyunu oynadıkça bunun farkına varmak oldukça kolaydır oynamadan önce fikir sahibi olmak isteyenler için oyunun yayımlandığı kısımdaki kullanıcı yorumlarına bakması tavsiye edilir. Olumsuz yorumla neredeyse hiç denilecek kadar az miktarda karşılaştığınızda oyuncuların oyundan ve geliştiricilerden ne kadar memnun oldukları konusunda sizlere fikir aktarmasını sağlayacaktır.

Yeni nesil oyunlardan olan bu oyunun, başlangıç bölümündeki öğretici oldukça net ve basit bir şekilde oyunu bizlere öğretmektedir. Bu kısımdan da oyunun oynanmasının hiçte zor olmadığını konusunda fikir sahibi olunabilir.

Teknik Özellikler; Grafik kalitesi olarak beklenenin altında bir oyun olsa da ses kalitesi ve oyun içi animasyonları konusunda oldukça başarılı bir oyundur. Oyun akıcılığı gayet başarılı ve iyi durumdadır. Cihaz hafızası için ortalamanın biraz üzerinde bir yer istese de orta düzey cihazlar için sorun olmadan oynamak mümkündür. Cihaz gereksinimleri de oldukça mütevazı durumdadır. Grafik kalitesi açısından o şekilde yorum yapmamım sebebi çok kötü olması değil hitap ettiği kitledeki diğer rakiplerinin bir adım gerisinde olmasıdır.

İçerik; Oyun içi farklı modlar haritalar mevcuttur. Genelde 5v5 geçen savaşlar görülmektedir. Diğer FPS oyunlarına oranla daha güncel, teknolojik ve gelecekteki beklenen savaşlar tadında olan bu oyun içerik olarak Valorant oyununa benzetilmektedir. Çeşitli kahramanlar kahraman bulunması, bu kahramanları geliştirme seçenekleri, oyun içi etkinlikler, market imkanı ile oyun içi satın alma seçenekleri mevcuttur. İçerik anlamında oldukça başarılı olan bu oyunun sayamadığım farklı çok fazla oyun içi seçeneği mevcuttur. Ayrıca Türkçe dil seçeneği de mevcuttur.

Geliştiricileri; Oyunu yayımlayan ve geliştiren firma olan Madfinger Games’e ayrı bir parantez açtım çünkü kullanıcı şikayetleri konusunda oldukça hassas davranarak kusursuza yakın bir seviyede memnuniyet sağlamayı başaran sayılı geliştirici şirketlerdendir. Kullanıcı yorumlarında neredeyse yok denecek kadar az sayıda olumsuz yorumda bulunulması bu firmanın ne kadar başarılı ve ilgili olduğu konusunda bizlere fikir sahibi olma imkanı sunmuştur.

Artıları; Beş milyon barajını geçmeyi başarmış aktif oyuncu sayısı oldukça fazla olan içerik olarak sıfıra yakın hatası olan bu oyunun en önemli artısı kullanıcı memnuniyeti ön planda tutulmaktadır. Ses kalitesi üst düzeydedir ve oyun içi animasyonları oldukça başarılıdır. Oyunun daha teknolojik dönemlerde geçmesi ise farklı oyun deneyimleri sunmaktadır.

Eksileri; Oyun içi harcamaların normal seviyenin biraz üzerinde olması, Teknik anlamda bir miktar fazla hafıza kullanımı olması ve bu hafıza kullanımına oranla oyunun grafik kalitesinin bir seviye geride kalması gibi ufak pürüzler harici eksisi bulunmayan bir oyundur.

Sonuç; Genel anlamda bakıldığında teknik anlama orta seviye, içerik anlamında üst düzeyde bulunan bu oyun teknolojik savaşlar ve diğer FPS oyunlarında alıştığımızın aksine karakterler bulunmaktadır. Genel olarak başarılı bulduğum bu oyunu Valorant tadında mobil FPS oyunu oynamak isteyen oyunculara şiddetler öneririm.

Yazar Hakkında

ToS@

Oyunlar insanları mutlu etmek için var oldu, saç baş yoldurmak için değil, endişe etmeyin oyun hileleri kullanın :)

Sitemizde yer alan oyun görselleri, oyunu üreten firmaya aittir. Görseller, tanıtım ve bilgilendirme amacıyla yazıya eklenmiştir. Hak ihlali olduğunu düşünüyorsanız lütfen iletişim sayfamız üzerinden iletişime geçiniz.

Mobil Oyunlar kategorisinden Yazılar