Crash Bandicoot Mobil İnceleme

26 Mart 2021 0 Yorum 2 dakika, 51 saniye

Yayımlandığı platformlardaki tam adı ‘Crash Bandicoot: On The Run!’ olarak yayımlanan ve genel olarak bilinen adıyla ‘Crash Bandicoot’ olarak bilinen bu oyun mobil oyunlar platformunun bir süredir oyuncu ve değer kaybeden oyun kategorisi olan yarış oyunları kategorisinde bulunmaktadır. Bu kategorinin oyuncu ve değer kaybetmesinin en büyük nedenlerinden birisi geliştiriciler tarafından çevrimdışı oyunlar üretilmesi ve tercih edilmesidir. Crash Bandicoot bu kategorinin değer kaybetmesine rağmen beş milyon barajını aşmış bir oyundur. Bu barajı aşmasının en büyük nedenlerinden biriside çevrimiçi oynama seçeneğinin bulunmasıdır. Çevrimiçi de oynanan bu oyun aynı anda istek ve taleplerimiz doğrultusunda çevrimdışı oynama seçeneğine sahip bir oyundur. Hepimizin eskiden çok beğenerek oynadığı ‘Temple Run’ veya ‘Subway Surfers’ oyunu tarzında oynanış biçimi ve çok renkli bir içeriğe sahip bu koşu oyunu oldukça fazla beğenilmekte ve ilgi görmektedir. Yayımlandığı platformdaki 5 yıldız üzerinden puanlama sisteminde 4,7 gibi kategorisinde rekor bir puan alan bu oyunun kullanıcı yorumları incelendiği takdirde yüksek oranda kullanıcı memnuniyeti gözlemlenmiştir. Crash Bandicoot‘It's About Time, ToysforBob’ tarafından geliştirilen ve Activision tarafından yayımlanmıştır. Oyuna gelen geliştirici güncellemeleri doğrultusunda şu anda 1.0.76’ ıncı sürümü oynanmaktadır.

Teknik Özellikleri; Gayet başarılı görsel çözünürlüklerine sahip olan bu oyunun özellikle görsel renklendirmeleri çok başarılı ve canlıdır. Ses efektleri ve gerçekçiliği kategoriye oranla orta seviyenin birkaç kademe üzerindedir. Oyun akıcılığı kare hızı anlamında oldukça başarılıdır. Ortalama 180 Mb civarı indirme hafızası bulunan bu oyunun cihaz gereksinimleri kategorinin biraz üzerinde bulunmaktadır bu nedenle bazı cihazlarda donma ve kasma problemleri ile karşılaşılabilmektedir.

İçerik Özellikleri; Çoklu evren kurtarma görevi gibi birkaç oyun modu mevcuttur. Crash ve Coco gibi birçok farklı karakteri bulunan bir oyundur. Çevrimiçi ve çevrimdışı modları bulunmaktadır ve oyun üçüncül şahıs oyuncu görüşü ile oynanmaktadır. Çevrimiçi modu için aktif oyuncu sayısı oldukça iyi düzeydedir. Oyun içi satın alma imkanları bulunmaktadır. Oyun içi etkinlikler ve etkinlik ödülleri mevcuttur. Çevrimiçi mod için arkadaş ekleme, arkadaşlarla sohbet etme, arkadaşlarınla oyun oynama imkanları bulunmaktadır.

Artıları; Kategorideki diğer oyunların aksine hem çevrimiçi hem de çevrimdışı oynanan bir oyundur. Görsel renklendirmeleri oldukça başarılı olan bu oyunun oyun akıcılığı da gayet iyi düzeydedir. Aktif oyuncu sayısı düzeyi oldukça fazladır. Geliştiricilerin yoğun ilgisi sayesinde kullanıcı memnuniyeti üst düzeydedir buda oyun içi huzur ortamı demektir bu nedenle artıları arasında kabul edilebilir.

Eksileri; Cihaz gereksinimlerinin kategorinin üzerinde olması eksileri arasında kabul edilmektedir fakat kategorinin üzerinde teknik özellikler barındıran bir durum olduğu için bu durum görmezden gelinebilir. Oyun içi harcama fiyatları orta seviyenin birkaç kademe üzerindedir.

Sonuç; Teknik anlamda oldukça başarılı, içerik anlamında oldukça zengin ve çokça artısı bulunan bir oyundur. Sevdiğimiz koşu oyunlarını çevrimiçi macera oyunları tadında oynama imkanları sunan bu oyuna kesinlikle göz atmanız gerektiğini düşünüyorum.

Yazar Hakkında

ToS@

Oyunlar insanları mutlu etmek için var oldu, saç baş yoldurmak için değil, endişe etmeyin oyun hileleri kullanın :)

Sitemizde yer alan oyun görselleri, oyunu üreten firmaya aittir. Görseller, tanıtım ve bilgilendirme amacıyla yazıya eklenmiştir. Hak ihlali olduğunu düşünüyorsanız lütfen iletişim sayfamız üzerinden iletişime geçiniz.

Mobil Oyunlar kategorisinden Yazılar