Seaport Nasıl Oynanır? Mobil İnceleme

21 Ocak 2021 0 Yorum 2 dakika, 55 saniye

Çok fazla vakit ayırmayıp arada bir girip kendi deniz nakliye şirketinizi kurmanızı amaçladığınız mobil ekonomi simülasyon oyunudur. Denizde yer alan noktalar arası elinizdeki gemi filolarıyla taşımalar gerçekleştirip karşılığında hammadde ve altın alabilirsiniz.

Bu hammaddeleri yine kasabanızı geliştirmek için kullanabilirsiniz. Gemiler seviyenize göre kilidi açılan bir sisteme sahip. Eğer seviyeniz yüksekse daha çok kargo kapasiteli bir gemi satın alarak birkaç kez gitmeniz gereken yere tek seferde gerekli malzemeyi götürüp veya alabilirsiniz.

Oyunun görselleri oldukça iyi. Gözünüzü acıtacak bir görsellik içermiyor oldukça sade ve reklamlar ise isteğe bağlı. Fakat reklam izlemek sizin biran önce köyünüzün gelişmesini ve seviyenizin yükselmesini sağlayacak.

Kazandığınız ödülleri toplarken normal toplama yapabilir ya da reklam izleyerek iki katı ödül elde edebilirsiniz. Size bağlı olması reklamların oyunda durduk yere reklam çıkıp sinir bozucu beklemelerin önüne geçiyor.

Oyun dünyasıda yine oldukça renkli. Haritayı açmak için bilinmeyen bölgelere denizci takviyesi yapmanız gerekiyor. Yeterli sayıda denizci götürdüğünüzde karşılığında tecrübe puanı alıyorsunuz ve haritanın o bölgesinin üzerinde yer alan sis kalkıyor.

Oyunda erken dönemde size yakın olan adalara gemilerinizi göndererek o adanın sağladığı kaynakları toplayıp, yeterli miktarda toplama yaptıktan sonra o adanın size sunduğu kaynak miktarını ve kaynak çarpanını arttırabilirsiniz.

Yukarıda gördüğünüz ada görselinde 5000 odunu her gemi gönderdiğinizde geminin kargo kapasitesinin 12 katı kadar taşımak suretiyle toplayabilir ve daha sonra adayı yükseltebilirsiniz. Bu size erken dönemde oldukça iyi tecrübe puanı sağlayacak.

Adaların seviyesi yükseldikçe gemilerinizin oraya ulaşma süreleri de yükselecek. Fakat zaten oyununda amacı bu. Oyuncuyu sıkmayacak şekilde sürekli ilgi gerekmeyen bir yapıya dönüşmek.

Kasabada yer alan hammadde binalarının çalışması için balık gerekli. Bu nedenle ilk olarak balıkçı binasının seviyesini yükseltmelisiniz. Daha sonra hammadde binalarının levelini yükseltebilirsiniz. Hammadde üretim binaları leveli arttıkça gerekli balık miktarı ve üretim miktarı yükselecek ayrıca üretim süresi de artacaktır.

Liman binasının seviyesini arttırdığınızda daha fazla gemiyi kontrol edebilir durumda olacaksınız. Fakat oyunun erken dönemlerinde liman seviyesi yerine kaynak sağlayan tesislerin seviyelerini arttırmanızda fayda var.

Görevini tamamlayan gemileriniz limanın etrafında gözükecek ve getirdiği ödül hemen yanında kutu olarak üzerine tıkladığınızda deponuza gönderilecek.

Kargo kapasitesi yüksek gemiler, oyuncu seviyesi yükseldikçe açılmaktadır. Bu nedenle seviyeniz arttığında yeterli miktarda kaynak sahibiyseniz gemilerinizi büyütün. Büyük kargo kapasitesi tek seferde daha çok mal ve taşıma sağlayacaktır.

Oyunda en önemli şey denizciler. Çünkü her ada ziyaretinizde gidecek denizci miktarı orada yer alıyor. Denizciler şehir merkezi binası ve evler aracılığı ile kasabanıza yerleşiyor. Bu binaların seviyesi arttıkça maksimum denizci sayısı da artıyor. Öncelikleriniz arasına bu binaları almanızda fayda var.

Faydalı olabilecek bağlantılar;

Yazar Hakkında

ToS@

Oyunlar insanları mutlu etmek için var oldu, saç baş yoldurmak için değil, endişe etmeyin oyun hileleri kullanın :)

Sitemizde yer alan oyun görselleri, oyunu üreten firmaya aittir. Görseller, tanıtım ve bilgilendirme amacıyla yazıya eklenmiştir. Hak ihlali olduğunu düşünüyorsanız lütfen iletişim sayfamız üzerinden iletişime geçiniz.

Mobil Oyunlar kategorisinden Yazılar