Yakalanan Pokemonların İyi Olup Olmadığı Nasıl Anlaşılır?

01 Ekim 2023 0 Yorum 1 dakika, 52 saniye

Pokemon Go oynarken yakaladığınız pokemonların geliştirilmeye değer olup olmadığını nasıl anlarsınız? Bu yazımızda bu konuya açıklık getireceğiz. Yakalanan her pokemonun kendine özgü saldırı, savunma ve SP puanı vardır. Bu puanların ortalamasına göre Yıldız kazanır. Maksimum 3 yıldız kazanabilirler.

Saldırı, Savunma ve SP puanları ne kadar iyiyse pokemon o kadar iyidir aslında. Kilo, Boy, parlak olup olmaması bir pokemonun iyi olup olmadığına etki etmez. Kilo ve boy, genelde pokeduraklarda yapılan müsabakalarda işe yarar. Örnek verecek olursak, müsabakaların üzerinde pembe bir işaret çıkar ve herhangi bir tür pokemonun en büyük olanı yarışmanın birincisi olur. Pokemon eğiticileri bu durağa geldiklerinde ellerindeki o pokemonu listeye yerleştirir ve en büyük pokemon için yarışırlar.

Fakat Spor salonu, Akın, Gölge savaşları veya PVP için ideal değerler saldırı, savunma ve SP'dir. Saldırı, pokemonun rakip pokemona ne kadar hasar vereceği ve ne kadar sürede vereceğini etkiler. Savunma ise rakipten alacağı hasarı direkt olarak etkiler. SP ise özel becerileri kullanmak için ve bu skilleri etkili kullanmak için önemlidir.

3 Yıldız ve full saldırı, savunma ve SP puanına sahip bir pokemon iyidir. Yine de ondan daha iyi pokemonlar elbette vardır. Bu kısıma da açıklık getirecek olursak eğer, pokemonun skill becerileri de en az saldırı, savunma ve SP kadar önemlidir. Örneğin ateş türü pokemonun skill becerisi pisişik ise o pokemonun o beceride başarılı olma ihtimali düşer. Neyseki skill becerilerini oyun içi eşyalar ile değiştirmek mümkündür.

Pokemonlar Nasıl Değerlendirilir?

Pokemonları değerlendirmek için yakaladığınız pokemon ekranında üç çizgi butonuna basın. Açılan sekmelerden Değerlendir kısmına tıklayın. Pokemonun kalitesini gösterecektir. 3 yıldızın olduğu simge sarı değilde pembe ise bu en kaliteli pokemon anlamını taşır.

Hundo ve Shundo Pokemonlar
Hundo ve Shundo Pokemonlar

Pokemon Go oynamaya başladıysanız bu tabirlerle çeşitli videolar da veya rehberlerde karşılaşabilirsiniz. Daha önce kali...

Bu yazıyı okuduktan sonra çok daha iyi olan Hundo ve Shundo pokemonlar hakkında bilgi alabilirsiniz.

Yazar Hakkında

ToS@

Oyunlar insanları mutlu etmek için var oldu, saç baş yoldurmak için değil, endişe etmeyin oyun hileleri kullanın :)

Sitemizde yer alan oyun görselleri, oyunu üreten firmaya aittir. Görseller, tanıtım ve bilgilendirme amacıyla yazıya eklenmiştir. Hak ihlali olduğunu düşünüyorsanız lütfen iletişim sayfamız üzerinden iletişime geçiniz.

Rehber kategorisinden Yazılar