Black Desert Online Deniz Taşımacılığı ve Takas Sistemi (Yüksek Kazançlı)

24 Ekim 2019 0 Yorum 3 dakika, 42 saniye

Okyanus Çağı güncellemesine hazırlık amaçlı gelen son güncellemede adalar arası ticaret sistemi geliştirildi. Bunu şöyle betimlemek gerekirse, artık bir ticaret rotası ve ürün grubunu adalar arası dolaştırarak 2 milyon 1 milyon ve 5 milyon gümüş fiyatına satılan ürünler elde edebiliyoruz. Ortalama 1 ürün dolaştırması ile 30 Milyon gümüş kazanabilirsiniz. Peki bunu nasıl yapacaksınız ?

Epheria Yelkenlisi

Bu işte en püf nokta yelkenliye ihtiyacınızın olması. Nedeni ise yüksek ağırlık limiti olması. Çünkü takas sistemindeki ürünler, en az 800 litre ağırlığında ve örneğin bir ürün götürdüğünüzde karşılığında 3 ürün alıyorsunuz ve ağırlık limitini aştığınızda gemi hareket hızı neredeyse sıfıra düşüyor.

Epheria Yelkenlisinin 5000 litrelik ağırlık limiti mevcut. Gemiyi geliştirip Epheria Ticaret Gemisi haline dönüştürürseniz bu limit 10 bin litreye çıkıyor ve buda fazlasıyla yeterli gibi duruyor.

Takas Sistemi

BDO Takas Menüsü

Takas sistemi için ESC'ye basın, Yaşam bölümünde Takası göreceksiniz. Ona tıklayarak yapacağınız takas işlemini görüntüleyebilirsiniz.

Geminiz varsa ve takas yapacaksanız pazardan alabileceğiniz bazı ürünlerle zaten takas döngüsü başlıyor. Eğer elinizde varsa onu kullanabilir, yoksa Merkez Pazardan çekebilirsiniz. Burada İlk olarak Sihir Gücü Meyvesi 40 Adet pazardan alarak Randis Adasına Götürüp, 1 kez takas gerçekleştirdiğinizde 3 adet +1 Martı Heykeli elde edeceksiniz.

Daha sonra O +1 Martı heykellerinden 2 si ile Tashu Adasına giderek 4 Adet +2 Arıtılmış İçme suyu elde edeceksiniz.

Elde ettiğiniz +2 Arıtılmış İçme suyu ile +3 İzci Teleskobunu Dunde adasından takas edebilirsiniz. 4 Adet +2 Arıtılmış İçme suyu, 4 adet +3 İzci Teleskobu olacak. Döngüyü burda bırakıp bir sonraki aşamaya geçmeyerek sadece 4 Milyon kazanabilirsiniz. Çünkü +3 İzci teleskobunu İskele sorumlularına Dükkan diyerek sattığınızda 1Milyon alırsınız.

Ama ben daha çok kazanmak istiyorum diyorsanız eldeki 4 adet +3 İzci Teleskobunu Lisz Adasına götürüp 2 Milyon Gümüş değerinde +4 Deniz Şövalyeleri Mızrağı ile takas edebilirsiniz. Ayrıca 4 adet vereceğiniz izci teleskobuna karşılık 8 adet Mızrak alacaksınız. Bu aşamada bile takas sistemini bırakıp dükkana sattığınızda 16 Milyon gümüş kasmış olacaksınız.

Bu parada bana yetmez diyorsanız harika o halde 2 milyon gümüş bedelli +4 Deniz Şövalyeleri Mızrağını 5 Milyon gümüş ederindeki +5 Doldurulmuş Zıpzıp Kelebeği ile takas etmek için Oben adasına gidiyoruz. Bu Takas süresinde 4 adet 5 milyon gümüş değerinde eşyayı dönüştürebilirsiniz. O Halde 8 adet 2 milyonluk eşyamızın 4 tanesini 5 milyonluk eşyaya takas ettiğimiz için şuanlık kazancımız 20+8+2=30 milyon gümüş oluyor.

Burada püf noktamız, henüz ne işe yaradığını bilmesekte oldukça değerli olacağını düşündüğümüz okyanus paraları. 5 milyon gümüşlük değerli takas eşyasını Kashuma Adasına giderek takas edip okyanus paramızı alıyoruz.

  • Takas listesi 4 saatte bir yenilenir. Eşyalar, Rotalar ve yapılabilir takaslar sıfırlanır.
  • Listede anlatılan Rota o ana denk geldiği için anlamanız açısından aktarılmıştır.
  • Yukarıdaki Rotada 1 adet +1 Martı Heykeli artmaktadır. Bu ürünleri ise Velia'daki Takasçılarda takas edebilirsiniz.
  • Başarılı takas sayınız arttığında daha fazla ada ve rota açılacak, bir seferde birçok rotayı tamamladığınızda 4 saatte 100 milyon gümüşten fazla para kasabilirsiniz.
  • Neden denemeliyim derseniz AFK bir iş olarak görebilirsiniz. Adalar arası otomatik hareket edebilirsiniz. Sadece hedef adaya geldiğinde tıklayıp takası gerçekleştirebilirsiniz çok ilgilenmeniz gerekmez.
  • Denizcilik leveliniz yüksek ise shift tuşuna basarak geminin daha hızlı hareket etmesini sağlayabilirsiniz fakat bu çok daha fazla yemek tüketecek.
  • Denizcileri işe alarak geminin hızını arttırabilir, hareket halindeyken 10 milyon gümüşlü altın itemler düşürebilirsiniz.

Elde ettiğimiz fazladan +1 Martı heykelini Veliada bulunan Ticaret Eşyası Takas sorumlusuna teslim ederek Karga Tüccarları Takas Sertifikası alabilir, bununla da gemi eşyaları (Top, Pruva, Yelken vb.) kayıpsız yükseltmeye yarayan Yeşil Yapraklı Kara Taş elde edebilirsiniz.

Yazar Hakkında

ToS@

Oyunlar insanları mutlu etmek için var oldu, saç baş yoldurmak için değil, endişe etmeyin oyun hileleri kullanın :)

Sitemizde yer alan oyun görselleri, oyunu üreten firmaya aittir. Görseller, tanıtım ve bilgilendirme amacıyla yazıya eklenmiştir. Hak ihlali olduğunu düşünüyorsanız lütfen iletişim sayfamız üzerinden iletişime geçiniz.

Rehber kategorisinden Yazılar