Geliştirilmiş Epheria Yelkenlisi Nasıl Yapılır ?

30 Ekim 2019 0 Yorum 3 dakika, 24 saniye

Okyanus Çağının oyuna dahil olmasından sonra gelen güncellemeyle takas sistemi oyunculara yüksek kazançlar getirecek bir sistem olarak gözükmüştü ve nitekim öyle de oldu. Takas sistemini verimli olarak kullanmak için Epheria Ticaret Gemisi yapmanız gerekiyor. Bunun nedeni yüksek kargo kapasitesine sahip olması. Epheria Yelkenlisi 5,000 litrelik kargo hacmi ile takas sisteminde ağır yüklerde oldukça yavaş hareket ediyor.

Ayrıca denizde ilerlerken birden meydana çıkan korsan ve serdümen gemilerine karşı neredeyse savunmasız oluyor. Bunun için Epheria Yelkenlisini geliştirip, Geliştirilmiş Epheria Yelkenlisi elde edip daha sonrada Epheria Ticaret gemisi yapabilirsiniz. Geliştirilmiş Epheria Yelkenlisi yapmak için gerekli malzemeler ise;

Epheria Eski KaplamaEpheria Eski PruvaEpheria Eski Top
Epheria Eski Yelken250 Standart Kare Kereste500 Çam Kontrplak
200 Çelik100 Keten Kumaş30 Sert Kiriş
10 Kaliteli Zırh Yapılandırma Taşı

Bu malzemeleri topladıktan sonra Geminizin bulunduğu iskele sorumlusuna giderek Epheria Yelkenlisine tıklayıp Geliştir demeniz yeterlidir.

Peki Gemiyi geliştirdiğinizde ne gibi avantajları oluyor her iki gemiyi karşılaştıralım.

Epheria YelkenlisiGeliştirilmiş Epheria Yelkenlisi
Dayanıklılık: 1,000,000 Dayanıklılık: 1,000,000
Yiyecek: 1,000,000 Yiyecek : 1,000,000
Hız: 100,0% Hız: 100,0%
Hızlanma: 100,0% Hızlanma: 100,0%
Dönüş Hızı: 110,0% Dönüş Hızı: 110,0%
Durma: 110,0% Durma: 110,0%
Envanter: 25 SlotEnvanter 25 Slot
Kargo Yükleme: 5,000 ltKargo Yükleme: 5,000 lt
Top Miktarı: 2 adetTop Miktarı: 4 adet
Top Mermi Yüklemesi: 13 snTop Mermi Yüklemesi 15 sn

Yapacağınız ilk geliştirme maliyetli olmasa da size açık denizlerde yaratık avlama ve bu yaratıklardan elde edeceğiniz malzemeler ile bir sonraki gemi yükseltme işlemini kolaylaştırmayı sağlayacaktır.

Malzemeleri Nasıl Elde Edeceğim ?

  • Standart Kare Kereste: Balta ile ağaç keserek kütük toplayın. Bu kütükleri "L" tuşuna basarak Kesme ile 10x kütük keserek kullanılabilir kalas elde edin. (İşleme levelinize göre bu işlem sırasında da şans eseri Standart Kare Kereste Elde Edebilirsiniz.) Elde ettiğiniz Kullanılabilir Kalas'ların yine 10 tanesini Kesme uygulayarak Standart Kare Kereste elde edebilirsiniz. Mağazadan almayı beklerseniz bu çok üzün sürebilir. Oldukça yorucu bir iştir fakat bu malzemeye ihtiyacınız var. Yani ortalama 1 Standart Kare kereste 100 kütükten çıkmaktadır.
  • Çelik: Eritilmiş demir parçası mağazadan çekebilir yada 5x demir madenini "L" tuşuna basarak ısıtıp eritilmiş demir parçası elde edebilirsiniz. 5x eritilmiş demir parçası ve 5x kömürü yine ısıtma kullanarak Çeliğe dönüştürebilirsiniz.
  • Keten Kumaşı: 10x Keten ipliğini İşleme > Öğütme yaparak elde edebilirsiniz. Eğer elinizde Keten ipliği yoksa 5x Keteni Isıtarak Keten İpliğine dönüştürebilirsiniz.
  • Çam Kontraplak: Toplama yaparak Çam ağaçlarını kestiğinizde çam kereste elde edeceksiniz. Bu çam keresteleri 5 adet yine işleme > Kesme yaparak Çam Kalas, ardından tekrar işleme > kesme yaparak 5x çam kalastanda 1X Çam Kontrplak elde edebilirsiniz.
  • Eski Pruva, Eski Top, Eski Yelken ve Eski Kaplama: Epheria Yelkenli ve Epheria Fırkateyni için tasarım görevi aldığımız Epheria Limanındaki "Falasi"'den 3,000,000 gümüş ve 5,000,000 gümüş arası tedarik edebilirsiniz.(Her parçanın fiyatı farklıdır.)
  • Sert Kiriş: 10xKütük ve 10X Kontrplak Sertleştiricisi kullanarak İşleme > Isıtma ile elde edilebilir. Eğer malzemeleri yapmayı kendiniz tercih ediyorsanız İşleme levelinizin yüksek olması gerekir. Aksi halde satın almak çok daha ucuza mal olacaktır.
  • Kaliteli Zırh Yapılandırma Taşı: 1X Keskin Siyah Kristal ve 10X  3. level Zırh Yapılandırma Taşı ısıtılarak elde edilebilir. 3.Level Zırh yapılandırma taşını herhangi bir şehirde katkı puanı ile düzenleme atolyesi kiralayıp işçilerinize ürettirebilirsiniz. Düzenleme atolyesi en az level 3 olmalı.

Geliştirmenin maliyeti pazar fiyatlarına göre değişiklik gösterse de 190M kütükler, 90M sert kiriş 110M Zırh Yapılandırma taşı ve 30M Diğerleri şeklinde hesaplanabilir buda yaklaşık olarak 420,000,000 Gümüşe mal olmaktadır.

Yazar Hakkında

ToS@

Oyunlar insanları mutlu etmek için var oldu, saç baş yoldurmak için değil, endişe etmeyin oyun hileleri kullanın :)

Sitemizde yer alan oyun görselleri, oyunu üreten firmaya aittir. Görseller, tanıtım ve bilgilendirme amacıyla yazıya eklenmiştir. Hak ihlali olduğunu düşünüyorsanız lütfen iletişim sayfamız üzerinden iletişime geçiniz.

Rehber kategorisinden Yazılar