Raft Survival Ocean Nomad Yeşil Ev Nasıl Yapılır?

19 Şubat 2021 0 Yorum 3 dakika, 4 saniye

Raft Survival Ocean Nomad mobil hayatta kalma üzerine kurgulanmış ve yapılmış bir oyundur. Yeşil ev, mahsul yetiştirmenize izin verir. Salınızda ortalama iki karelik bir alanı kaplar. Mahsul yetiştirebilmeniz için cinsi belli olmayan tohumlara ihtiyacınız vardır.

Yeşil Ev Yetiştirilebilir Mahsul Çeşitleri:

  • Patates
  • Domates
  • Goji dutları

Patates, açlığı gidermek için ideal bir besin maddesidir. Yeşil evde üretebilmek için iki adet cinsi belli olmayan tohum ve beş dakika yirmi saniye ile bir adet patates üretebilirsiniz. Patates besin değeri yirmidir.

Domates, yumuşak, sağlıklı ve besleyici bir sebzedir. Yeşil evde üretebilmek için bir adet cinsi belli olmayan tohum ve dört dakika kırk saniye ile bir adet domates üretebilirsiniz. Domates yirmi besin değeri ve on beş su değeri vardır.

Goji dutları, tropikal bir iklimde yetişen egzotik meyvedir. Yeşil evde üretebilmek için bir adet cinsi belli olmayan tohum ve üç dakika kırk saniye ile bir adet goji dutu üretebilirsiniz. Goji dutu on beş besin değeri ve on beş su değeri vardır.

Cinsi Belli Olmayan Tohum Nasıl Elde Edilir?

Cinsi belli olmayan tohum elde etmek için bolca ağaç kesmeniz gerekmektedir veya denizlerde bulunan tahta varil ya da tahta sandıkları toplamanız gerekmektedir.

Yeşil Ev Ana Şablon:

  • Dört adet cam
  • Altı adet demircide üretilmiş metal plaka
  • On adet çivi
  • Beş adet özel ahşap tahta

Cam, doğaçlama yöntemler ile yapılmış kirli camdır ve çok kırılgan bir yapıdadır. Üretimi montaj tablosunda yapılır. Üretmek için beş adet kömür ve iki adet objektif ile altı dakika gibi bir süre zarfında üretebilirsiniz.

Metal plakalar, metal külçeden haddelenerek(haddeleme iki merdane arasına metal külçe koyup inceltme işlemidir kısaca anlatılacak olursa) elde edilir. Üretmek için demircide beş adet kömür ve bir adet metal külçe ile dört dakika içinde bir adet üretebilirsiniz. Ek olarak diğer adalardan ve oyuncu sallarını yağmalayarak elde edebilirsiniz.

Çivi, demircide cevherin eritilip tekrar kalıba sokulması ile elde edilir. Demircide çivi üretebilmek için iki adet kömür ve bir adet cevher ile üç dakikada beş adet çivi elde edebilirsiniz.

Özel ahşap tahta, bir kereste fabrikasından oluşturulan mükemmel boyutlara ve oranlara sahip olan özel ahşap tahtadır. Elde etmek için batıkları ve diğer adaları yağmalayın ek olarak kereste fabrikasında iki adet ahşap tahta ve altı dakikanızı ayırarak bir adet özel ahşap tahta üretebilirsiniz.

Yeşil Ev Nasıl Üretilir?

Ekran sağ alt köşede yer alan çekiç simgesi tıklayın.

Ardından sal üzerine yerleştirebilir üretim istasyonları kurmanıza sağlayan ‘üretim’ adlı menüye tıklayın daha sonra biraz aşağıya inerek yeşil evi bulun ve Mouse sol tuş ile tıklayın daha sonra ekranınızın sağ tarafında yeşil ev fotoğrafı hemen altında da üretilebilmesi için gerekli bileşenleri göreceksiniz. Üretim için her bir bileşenden ne kadar olması gerektiği yazan rakamlar kırmızı değil de beyaz renkte görünüyorsa dört çeşitte üretime uygun anlamına gelmektedir. Hemen altından yer alan yaratmak butonuna basarak üretebilirsiniz. Üretim ardından sizi sal görünümüne yönlendirir sal zemini üstünde boş olan istediğiniz herhangi bir yere yerleştirebilirsiniz. Yeşil ev sal üstünde yaklaşık olarak iki karelik zeminde yer kaplamaktadır.

Yazar Hakkında

ToS@

Oyunlar insanları mutlu etmek için var oldu, saç baş yoldurmak için değil, endişe etmeyin oyun hileleri kullanın :)

Sitemizde yer alan oyun görselleri, oyunu üreten firmaya aittir. Görseller, tanıtım ve bilgilendirme amacıyla yazıya eklenmiştir. Hak ihlali olduğunu düşünüyorsanız lütfen iletişim sayfamız üzerinden iletişime geçiniz.

Rehber kategorisinden Yazılar