Black Desert Online Tohum Yetiştirme ve Gelir Elde Etme

29 Haziran 2021 0 Yorum 2 dakika, 34 saniye

Black Desert Online ile çiftçilik yapabilmeniz için geniş bir rehber hazırlamıştık. Ama çiftçilik tek başına yeterli bir meslek değil. O nedenle çiftçilik yaparken yanında bir ya da birkaç mesleği birlikte yapabilirsiniz. Genel olarak çiftçilik mesleği ile birlikte yapılan meslekler, binicilik ve aşçılık. Bugün bu rehberimizde binicilik + çiftçilik kombinasyonunu anlatacağız.

Eğer AFK olarak binicilik kasıyorsanız Zanaatkar olduktan sonra Aşama 8 atınızı yarış atına getirip Rüya atı denemelerine başlayabilirsiniz. Rüya atı denemeleri oldukça pahalıdır. Rüya atı uyandırmak için gerekli materyaller çiftçilik ile elde edilebilir.

Tohumculuk nasıl yapılır merak ediyorsanız BDO Çiftçilik Rehberi'ne göz atabilirsiniz.

Taş Kuyruk Yemi

Taş kuyruk yemi, rüya atı uyanışında Ardunatt materyalidir. Çiftçilik esnasında tohum yetiştiriciliği yaparak aşağıdaki tabloda yer alan materyalleri elde edebilirsiniz.

Sıradışı Meyve Kökü çürümüş Bitki
Bir Kuş tarafından ısırılan Tohum Olgunlaşmamış Meyve
Mutant Bitki  

Bu materyallerden bolca elde edeceksiniz. Her birini birbiriyle işleme menüsünden Taş kuyruk yemine dönüştürebilirsiniz. Örneğin 20 adet sıradışı meyve ile 20 adet kökü çürümüş bitkiyi işlediğinizde işleme becerinize göre minimum 1, maksimum 4 adet elde edebilirsiniz.

Taş kuyruk Yemi Merkez pazarda birçok siparişin olduğu bir üründür. Bu ürünü ister satabilir, isterseniz kendiniz Rüya atı uyandırmak için kullanabilirsiniz.

Kimya Materyalleri

Yine merkez pazarda bolca sipariş atılan bazı kimya malzemelerini tohumculuk yaparak elde edebilirsiniz. Sihir gücü meyvesi, doğa meyvesi, Güneşin meyvesi, Kızıl Alev Meyvesi ve Bolluk Meyvesi gibi zor elde edilen ve birçok malzemenin üretiminde kullanabileceğiniz eşyaları çiftçilik yaparken bahçenizde tohum geliştirerek elde edebilirsiniz.

Köstebek Öldürme

Nadirde olsa tohum geliştirirken köstebek yakalayabilirsiniz. Köstebek yakaladığınızda hazır olun çünkü o çok hızlı hareket ediyor. Bir anda ortaya çıkacak ve onu öldürdüğünüzde aşağıdaki ürünleri elde edeceksiniz.

Vahşi Yaratığın Ruh Kesesi
Kara Taş Zırh
Kara Taş Silah

Vahşi yaratığın ruh kesesi, yine rüya atı uyandırmak için kullanabileceğiniz bir eşyadır.

Sihirli Tohum

Tohum geliştirerek elde ettiğiniz özel tohumları ekip, onları da geliştirme yaparak Büyülü tohum elde edebilirsiniz. Büyülü tohumlar bir çit içinde 5 yer kaplar fakat daha fazla ürün verir. 1 Büyülü tohum ve 5 gizemli tohumu sallayarak 5 adet gizemli tohum elde edersiniz. Ektiğiniz her gizemli tohum neredeyse tamamı dolu bir şekilde ürün hasadı sağlar. Buda yaklaşık olarak 300-400 adet ektiğiniz ürünün mavi derecesinden toplama yapmanız anlamını taşır.

1x Büyülü Tohum (Herhangi bir tanesi) 5x Gizemli Tohum

Mavi tarım ürünleri genelde Kimya'da parlatma görevi üstlendiği için merkez pazarda kendine alıcı bulur.

Yazar Hakkında

ToS@

Oyunlar insanları mutlu etmek için var oldu, saç baş yoldurmak için değil, endişe etmeyin oyun hileleri kullanın :)

Sitemizde yer alan oyun görselleri, oyunu üreten firmaya aittir. Görseller, tanıtım ve bilgilendirme amacıyla yazıya eklenmiştir. Hak ihlali olduğunu düşünüyorsanız lütfen iletişim sayfamız üzerinden iletişime geçiniz.

Rehber kategorisinden Yazılar