PUBG Mobile Sandık Açılımı

31 Ocak 2021 0 Yorum 3 dakika, 42 saniye

Oyundaki birçok etkinliğe göre çok daha masraflı olan sandık açılımlarının çok büyük bir kısmı UC para birimi ile yapılmaktadır. Oyunu Up noktada oynayan oyuncuların genel olarak tercih ettiği sandık açılımlarında Yükseltilebilir silah kaplamaları, Kıyafetler, Gümüş para, Grafitiler, Normal silah kaplamaları, Karakter Aksesuarları, Paraşüt Kaplamaları, Yükseltilebilir araç Kaplamaları, Sandık kuponları, Kask kaplamaları ve özel durumlarda gelen istisnai sandıklardan uçak kaplamaları bile çıkabilir.

Oyunun genelinde bazı özel ürünler için değişik isimde farklı sandıklar gelse bile hiç değişmeyen ve hep olan 4 türde ürün sandığı bulunmaktadır. Bu sandıklardaki ürünler belirli sürelerde kalmaktadır ve içerikleri o belirli süreler bittiğinde değişmektedir. Pubg mobile bu sandıklara sürekli güncelleme getirirken oyun içerisinde ekstra gelir elde ederek oyundaki görselliği ve oyuncunun özgüveninin artmasını hedeflemektedir. Genel olarak masraflı olan bu sandıklarda oyundaki en havalı ve çekici ürünler bulunmaktadır. Her sandığın kendine özgü bir yüzde sistemi vardır. İstediğimiz ürün Destansı veya Efsanevi gibi zor bulunan ögelerse o oranı karşılayacak sayıda o sandıktan açılım yaparak o ürüne ulaşmamız mümkündür. Oyun içerisinde sabit olarak Premium, Klasik, Malzeme ve Askeri sandık olmak üzere 4 sandık mevcuttur.

Oyun giriş ekranında sağ üst köşedeki sandık işaretini seçerek bütün sandıklara ulaşmak mümkündür.

  • Premium Sandık;

Çok nadiren olsa da yerine kısa süreliğine farklı sandıklar getirilse de oyunda kalıplaşmış ve kültür haline gelmiş bir sandıktır. Daha çok kıyafetleri tercih eden bu sandıkta az sayıda silah kaplaması veya araç kaplaması da bulunmaktadır. İçerisindeki ögeler sürekli değişkenlik gösterse de yukarıda bahsettiğim şekilde kalır. Bu sandıktan destansı öge çıkma ihtimali %0.5, Efsanevi öge çıkma ihtimali %6, epik öge çıkma ihtimali %21.5 ve Nadir öge çıkma ihtimali ise %72’dir. İlk 30 açılıma kadar her 102uncu açılımda efsanevi öge alma garantisi bulunmaktadır. Klasik sandıktan sonra en fazla tercih edilen 2.sandık konumundadır. 1 defa açılım için 120 UC, 10’lu açılım içinse 1080 UC gerekmektedir.

  • Klasik Sandık;

Oyunda amatör veya profesyonel fark etmeden herkesin sevdiği yükseltilebilir bir kaplama olan Buz Diyarı M416’nın bulunduğu sandıktır. Adında da anlatmak istedikleri gibi her ögeden eşit miktarda bulunan ayrıca en fazla ögede bulunan oyunun en çok açılan sandığıdır. Oyunun en çok tercih edilen ve sevilen sandığı olan klasik sandığın 1 defa açılımı için 120 UC, 10’lu açılımı içinse 1080 UC gerekmektedir. Ayrıca bu sandıkta Change Up işareti taşıyan ögelerin çıkma ihtimali daha yüksektir. Destansı ögeler %0.5, Efsanevi ögeler %2.87, Epik ögeler %21.63, nadir ögelerse %75 oranla çıkabilir. Ayrıca her açışında +10 RP puanı kazanırsınız.

  • Malzeme Sandığı;

Malzeme sandığını diğer sandıklardan farklı kılan özellikleri, açmak için gerekli para birimi ve süreli ögelerin çıkabilmesidir. Oyun içerisindeki etkinliklerden toplanan AG para birimi ile açılımı yapılan bu sandıktan her açılımda %3’lük ilerleme olan alttaki kısmı %100 yaparsanız garanti ekstra ödül mevcuttur. 1 defa açmada 300 AG, 10’lu açılımda ise 2700AG para gitmektedir. Ayrıca bu sandıkta destansı öge çıkma ihtimali diğer sandıklara oranla biraz daha yüksektir. Sandık ihtimalleri Destansı öge%1.23, Efsanevi öge %6.75, Epik öge %32 ve Nadir öge %60’tır. Oyunda en çok tercih edilen 3’üncü sandık konumundadır.

  • Askeri Sandık;

Oyundaki diğer sandıkların aksine oynadığımız oyunlarda kazanılan BP parayla açılan daha mütevazi bir sandıktır. Pubg mobile’ın maddi durumu çok iyi olmayan oyuncuları için tasarladığı bu sandık ilk açılımda 700 BP parayla açılırken daha sonra oyun içerisinde belirlenmiş bir şekilde artarak gitmektedir. 10’lu açma seçeneği de bulunmaz. Destansı öge alma ihtimali %0.17; Efsanevi öge alma ihtimali %0.49, Epik öge alma ihtimali %2.55, Nadir öge alma ihtimali %11.75, Sıra dışı öge alma ihtimali %17.01, Sıradan öge alma ihtimali %40.82 ve yaygın öge alma ihtimali %27.21’dir.

Yazar Hakkında

ToS@

Oyunlar insanları mutlu etmek için var oldu, saç baş yoldurmak için değil, endişe etmeyin oyun hileleri kullanın :)

Sitemizde yer alan oyun görselleri, oyunu üreten firmaya aittir. Görseller, tanıtım ve bilgilendirme amacıyla yazıya eklenmiştir. Hak ihlali olduğunu düşünüyorsanız lütfen iletişim sayfamız üzerinden iletişime geçiniz.

Mobil Oyunlar kategorisinden Yazılar