Warface Mobil İnceleme

19 Mart 2021 0 Yorum 4 dakika, 7 saniye

Warface Steam yani bilgisayarda oynanan sürümü ile nam yapmış FPS silah oyunudur. Steam sürümü çok fazla beğenilmiş ve ilgi görmüş olan bu oyunun mobil platform için tasarlanmış ve dizayn edilmiş versiyonu olan oyunun yayımlandığı marketteki tam adı ise Warface: Global Operations-Shootinggames (FPS)’dir. Çevrimiçi mobil FPS oyunu olan bu oyun mobil platformlarda da on milyon indirme barajını aşmış bir oyundur. Her 5 FPS oyunu severden en az 3’ünün bildiği bir oyun olan Warface’nin mobil versiyonu da steam versiyonundakinin birebiridir. Görsel kalitesi ve meşhur ateş etme animasyonlarına sahip olan bu oyun maalesef Steam versiyonun da gereksinim ve hafıza sorunlarıyla çok daha az karşılaşıldığı için çok yüksek gereksinimler ve hafıza kullanımını tercih etmiştir. Mobil sürümü içinde birebir benzerlik göstermesi için üst düzey gereksinimler ve hafıza kullanımı olan bir oyun tasarlanmıştır. Yayımlandığı platformdaki 5 yıldız üzerinden puanlama sisteminde 4,3 yıldız gibi iyi bir derece alan bu oyunun kullanıcı yorumları incelendiğinde çok az sayıda memnun kalmayan oyuncu bulunmaktadır. bu denli büyük kitlelere hitap edip %100 memnuniyet seviyesine ulaşmak imkansızdır bu nedenle bu durum göz ardı edilebilmektedir. Crytek ve Allodsteam tarafından geliştirilen ve isim hakkına sahip olan firma tarafından yayımlanan bu oyun özellikle teknik açıdan çok üst düzey bir oyundur bu nedenle çok yüksek hafıza kullanımı vardır.

Teknik Özellikleri; Ultra Hd grafik seçeneklerine sahiptir. Ses kalitesi ve gerçekçiliği üst düzeydedir. Kare hızı yani FPS seçeneklerinin çoğu mevcut bir oyundur bu nedenle oyun akıcılığı üst düzeydedir. Ateş etme animasyonları oldukça iyi ve hızlıdır buda oyun içi savaşların oldukça hızlı ve aksiyonlu geçmesini sağlamaktadır. Cihaz gereksinimleri maalesef üst düzeydedir. İndirme hafızası ortalama 1.9 GB dır ve kurulum tamamlandıktan sonra bu hafıza kullanımı seviyesi daha da yukarılara çıkmaktadır. Bu gereksinimler ve hafıza kullanımı fazla gelse de teknik kalite olarak bu kadar üst seviyede bir oyun olduğu göz önünde bulundurulmalıdır. Ayrıca teknik özelliklerini bizlere ayarlama imkanı sunan bir oyundur.

İçerik Özellikleri; Oyun içi çeşitli mod seçenekleri, harita alternatifinin fazla olması, sade ve net biçimde öğretici kullanılması, çeşitli silah seçenekleri, silah kaplamaları, aktif oyuncu sayısının fazlalığı, silah eklentileri, oyun içi ödüller, oyun içi etkinlikler, oyun içi karakterler, oyun içi market sistemi ve oyun içi harcama yapma imkanı gibi bir FPS oyununda aradığınız bütün özellikler bu oyunda bulunmaktadır. 4 farklı oyun sunucusu mevcut olan bir oyundur maalesef Türkçe dil seçeneği henüz mevcut değildir. Ülkemizde yeni yeni mobil versiyonuna ilgi duyulan bu oyun bu hızda yaygınlaşmaya devam ederse yakın zaman içerisinde mutlaka Türkçe dil seçeneği eklenecektir. Birincil şahıs oyuncu görüşü bulunan bu oyunda üçüncül şahıs oyuncu görüşü bulunmamaktadır. Çoğu özellik mevcutken ufak tefek eksikleri bu oyunu içerik anlamında üst sıraların bir kademe gerisine taşımaktadır. Oyun içi harcamalar bir seviye fazla gibi gelse de silah kaplamalarının kalitesi göz önünde bulundurulduğunda bu durum görmezden gelinebilir.

Artıları; Oyun modu seçeneğinin fazlalığı, harita seçeneği fazlalığı, silah kaplamaları kalitesi, 60 FPS seçeneklerinin bulunması yani oyun akıcılığı kalitesi, aşırı kaliteli görseller kullanılması, fazlasıyla gerçekçi ses efektleri, aktif oyuncu sayısının fazla sayıda olması, oyun akıcılığı düzeyinin çok iyi seviyede bulunması oyunun en bilindik artıları arasındadır. Bu artıların haricinde özellikle teknik olarak çok fazla artısı mevcut olan bir oyundur.

Eksileri;Üçüncül şahıs oyuncu görüşü bulunmaması, oyun içi harcamaların normal seviyenin birkaç kademe üzerinde olması, yüksek hafıza kullanımı, oyun içi etkinlik ödüllerinde bir seviye kısıtlı davranılması ve cihaz gereksinimlerinin üst düzeyde olması oyunun eksileri arasında bulunmaktadır. Teknik anlamdakileri eksi saymak doğru olmaz çünkü çok başarılı işler için çok hafıza kullanımı ve gereksinim gereklidir yine de düşük özellikli ve hafızalı cihazlarda çalıştırılamadığından dolayı eksi olarak kabul ettik.

Sonuç; Teknik anlamda aşırı başarılı işler çıkarmış üst düzey bir oyundur. İçerik anlamında ise orta seviyenin birkaç kademe üzerinde bulunan bir oyundur. Yüksek hafıza kullanımı ve Cihaz gereksinimlerini problem etmeyen oyuncular için fazlasıyla uygun ve kaliteli bir oyundur kesinlikle tavsiye ederim.

Yazar Hakkında

ToS@

Oyunlar insanları mutlu etmek için var oldu, saç baş yoldurmak için değil, endişe etmeyin oyun hileleri kullanın :)

Sitemizde yer alan oyun görselleri, oyunu üreten firmaya aittir. Görseller, tanıtım ve bilgilendirme amacıyla yazıya eklenmiştir. Hak ihlali olduğunu düşünüyorsanız lütfen iletişim sayfamız üzerinden iletişime geçiniz.

Mobil Oyunlar kategorisinden Yazılar