Blitz Brigade Mobil İnceleme

20 Mart 2021 0 Yorum 2 dakika, 54 saniye

Yayımlandığı marketteki tam adı ‘Blitz Brigade-Çevrimiçi FPS’ olarak yayımlanan bu oyun çevrimiçi FPS silah oyunları kategorisinde bulunmaktadır. FPS silah oyunları mobil oyunlar platformunun en fazla aktif oyuncusuna sahip kategorisidir. Böyle bir alanda başarı elde etmek için zirvedeki oyunları taklit etmekten ziyade diğer oyunlardan farklı kılan bir özelliğe sahip olmak gereklidir. Blitz Brigade de böyle bir oyundur. Özellik açısından cihazı iyi veya kötü olan bütün oyuncuların oynaması için tasarlanmış bir oyun olan Blitz Brigade daha çok 3D ayarında görseller kullanmıştır. Küçük oyunlar görselleri ile üst düzey akıcılık performansı sunarak bizlere eğlenceli oyun deneyimi sunan bu oyunun geliştiricilerinin ince davranması nedeniyle yüksek oranda başarı elde etmiştir. Blitz Brigade on milyon indirme barajını aşmış bir oyundur. Yayımlandığı platformda ki puanlama sisteminde 5 yıldız üzerinden 3,9 yıldız alarak yüksek bir puan elde etmiştir. Ayrıca oyun hakkında bu platformlarda 1 milyondan fazla yorum yapılmıştır.

Geliştirici ve Yayımlayıcı firma GameloftSE’dir. Gameloft Mobil platformda çevrimiçi FPS oyunları konusunda oldukça başarılı ve güvenilir bir firmadır. Yaptığı oyunların büyük bir kısmı çok fazla oranda beğenilmiştir. Bu kategoride zirveye oynayan lider oyunların bir tanesinde geliştirici konumunda bulunmaktadır. Bu nedenle ayrı bir paragrafta değinilmeyi hak etmiş bir firmadır.

Teknik Özellikleri; Teknik özelliklerde ilk değinmek istediğim nokta oldukça düşük gereksinimleridir bu nedenle hafıza problemi yaşamayan bütün cihazlarda çalıştırılabilmektedir. Oyunun ilk yayımlandığı dönemlerde düşük hafıza kullanımı olan bir oyun olsa da şimdilerde gelen geliştirme ve düzenlemeler doğrultusunda 890Mb civarı bir güncellemeye sahiptir buda orta seviyede hafıza kullanımı demektir. Küçük oyun boyutlarında 3D görsellere sahip olan bu oyunun, ses kalitesi ve gerçekçiliği orta seviyede bulunmaktadır. Kare hızı anlamında oyun akıcılığı gayet iyi seviyede bulunmaktadır. Ateş etme animasyonları oldukça başarılı olan bu oyunun oyun içi karakter animasyonları ise orta seviyenin bir kademe altında bulunmaktadır.

İçerik Özellikleri; Bu türdeki oyunlara oranla yeterli sayıda mod seçeneği, yeterli sayıda harita alternatifi, silah çeşitleri, silah kaplamaları, karakter seçenekleri ve kıyafetleri gibi özellikleri mevcuttur. Oyun içi market ve harcama imkanları bulunmaktadır. Oyuncu sayısı gayet iyi durumda olan bu oyunda doğru sunucu seçimi yapıldığı takdirde eşleşme problemi yaşanmaz. İçeriği anlamında bu tür oyunlarda aradığınız bütün özellikleri mevcut olan bir oyundur.

Artıları; Cihaz gereksinimleri konusunda bütün cihazlara hitap etmesi oyunun en bilindik artısıdır. Kategorideki içerik anlamındaki zenginliği oyunun artıları arasında bulunmaktadır ayrıca oyun içi etkileşim iyi seviyededir.

Eksileri; Teknik anlamda vasat bulunması eksileri arasında sayılabilir fakat gereksinimler ve oyunun hitap ettiği cihazlar doğrultusunda düşünülürse bu durum eksi olarak kabul edilmez.

Sonuç; Teknik anlamda orta seviye, içerik anlamında oldukça zengin ve sürükleyici bir oyundur. Cihazımda hafıza sorunu yok fakat gereksinimleri düşük diyorsanız bu oyuna kesinlikle göz atmanızı tavsiye ederim.

Yazar Hakkında

ToS@

Oyunlar insanları mutlu etmek için var oldu, saç baş yoldurmak için değil, endişe etmeyin oyun hileleri kullanın :)

Sitemizde yer alan oyun görselleri, oyunu üreten firmaya aittir. Görseller, tanıtım ve bilgilendirme amacıyla yazıya eklenmiştir. Hak ihlali olduğunu düşünüyorsanız lütfen iletişim sayfamız üzerinden iletişime geçiniz.

Mobil Oyunlar kategorisinden Yazılar