Code of War Mobil İnceleme

08 Nisan 2021 0 Yorum 2 dakika, 40 saniye

Yayımlandığı platformdaki tam adı son gelen iyileştirmeler ve geliştirmeler doğrultusunda ‘Code of War - 5v5 Online Shooter Game’ olarak yayımlanan bu oyun mobil oyunlar platformunun en fazla aktif oyuncusuna sahip ve en çok tercih edilen kategorisi olan FPS silah oyunları kategorisinde bulunmaktadır. Beş milyon indirme barajını aşan bu oyun kategoriye göre ortalama bir sayı olarak düşünülse de ortalamanın üzerinde bir indirmeye sahiptir. Yayımlandığı platformda bulunan ve kullanıcılar tarafından belirlenen 5 yıldız üzerinden puanlama sisteminden 4,1 gibi başarılı bir puan alan bu oyunun kullanıcı yorumları incelendiğinde yüksek seviyede memnuniyet gözlemlenmektedir. Daha çok düşük gereksinime sahip cihazı olan oyuncular tarafından tercih edilen bir oyundur. 3D grafiklere sahip bu oyun düşük boyutları ve cihaz gereksinimleri olması nedeniyle çok daha fazla ilgi görmüştür. Android cihazlar için minimum 4,1 gibi bir sürüm istenmektedir. 17 Yaş ve üzeri için uygun bir oyundur. 26 Mart 2021 tarihinde gelen son iyileştirme ve geliştirme çalışmaları sonucu oyunun şu anda 3.16.12’ inci sürümü oynanmaktadır. Geliştirici ve yayımlayıcı firma ‘XDEVS LTD.’ olarak görüntülenmektedir..

Teknik Özellikler; 3D görsel grafik seçeneklerine sahip bir oyundur. Ses kalitesi ve gerçekçilik düzeyi orta seviyelerdedir. Kare hızı ve oyun akıcılığı anlamında yaklaşık 60 FPS alınmaktadır buda iyi bir düzeydir. Ateş etme animasyonları gayet başarılıdır. Oyun içi karakter animasyonları orta seviyede bulunmaktadır. İndirme hafızası yaklaşık 160 MB civarıdır oyun içi veri yazma işlevi ile bu oran bir miktar artmaktadır. Cihaz gereksinimleri fazlasıyla düşüktür bu nedenle çok fazla cihaz tarafından çalıştırılmaktadır.

İçerik Özellikleri; Oyun sınırlıda olsa mod seçenekleri bulunmaktadır. Silah seçenekleri mevcuttur. Silah eklentileri bulunmaktadır. Silah yükseltme seçenekleri ve kaplamaları bulunmaktadır. Oyun içi market olanağı, oyun içi harcama yapma imkanları bulunmaktadır. Yeni başlayanlar için öğretici seçeneği, sunucu sıralamaları bulunmaktadır. Üçüncül şahıs oyuncu görüşü ile oynanan bu oyunda savaşlar 5v5 takımlı ölüm maçı şeklinde geçmektedir. Oyun içi sohbet etme imkanı ekip kurma olanakları mevcuttur.

Artıları; En önemli artısı ve bu denli tercih edilmesine sebep olan özelliği cihaz gereksinimlerinin oldukça düşük olmasıdır. Kategoriye göre fazlasıyla düşük indirme boyutları. Oyun akıcılığı, görsel kalitesi, ateş etme animasyonları kalitesi, oyun içi harcama fiyatlarının uygun olması ve etkileşim olanağı fazlalığı oyunun en bilindik artıları arasında bulunmaktadır bu artıların dışında fazlaca artısı mevcuttur.

Eksileri;Bazı teknik özelliklerinin orta seviye veya altında kalması, içerik özelliklerindeki sınırlılık oyunun eksileri arasında kabul edilebilir.

Sonuç; Teknik açıdan orta seviyenin bir kademe üzerinde bulunan, içerik açısından orta seviyelerde olan bu oyun cihaz gereksinimleri nedeniyle fazlaca tercih edilmektedir. Kasma ve donma olmadan FPS oyunu oynamak istiyorum diyorsan kesinlikle bu oyuna göz atmalısın.

Yazar Hakkında

ToS@

Oyunlar insanları mutlu etmek için var oldu, saç baş yoldurmak için değil, endişe etmeyin oyun hileleri kullanın :)

Sitemizde yer alan oyun görselleri, oyunu üreten firmaya aittir. Görseller, tanıtım ve bilgilendirme amacıyla yazıya eklenmiştir. Hak ihlali olduğunu düşünüyorsanız lütfen iletişim sayfamız üzerinden iletişime geçiniz.

Mobil Oyunlar kategorisinden Yazılar