Evolution 2 Mobil İnceleme

25 Mart 2021 0 Yorum 3 dakika, 36 saniye

Tam adı  ‘Evolution 2: Aksiyon oyunları. Savaş oyunları’ olarak yayımlanan bu oyun mobil oyunlar platformunun zirvesinde bulunan FPS savaş oyunları kategorisinde bulunmaktadır. Diğer FPS oyunlarına göre fazlasıyla teknolojik bir içeriğe sahip olan bu oyun mantık ve kategori olarak genel FPS oyunları mantığında olsa da tema olarak daha teknolojik savaşları konu almaktadır. FPS oyunu severlerin en çok aradığı özelliklerden birisi olan bu tema değişkenliği bu oyunda başarı ile uygulanmıştır. Farklı ve Modern Teması harici oyunu farklı kılan başka bir özelliği ise görsel renklendirmelerinin oldukça başarılı olmasıdır. Henüz yeni kabul edilebilecek bu oyun çok hızlı sayıda aktif oyuncu kazanan bir oyundur buda ne kadar beğenilen ve hızlı yaygınlaşan bir oyun olduğunun kanıtıdır. Kısa sürede beş milyon indirme barajını geçen bu oyunun yayımlandığı platformdaki 5 yıldızlı puanlama sistemi üzerinden 4,3 yıldız gibi yüksek bir oy almıştır. Kullanıcı yorumları incelendiğinde ufak tefek memnuniyetsizlikler göze çarpmıştır fakat bu sorunların kısa sürede çözüme kavuşturulacağı ön görülmüştür.

Oyuna başlangıç aşamasında oyunun Ütopya gezeninde geçen teknolojik savaşların başlangıcı kısmı olan hikayesi anlatılması oyun severleri çok daha fazla heyecanlandırmaktadır.

Yayımlandığı platformdaki bilgiler doğrultusunda bu oyunun yayımlayıcı ve geliştirici firması ‘My.com B.V. ‘ olarak görüntülenmektedir. Kullanıcı yorumları incelendiği takdirde geliştiricilerin yoğun ilgisi olduğu söylemleri göze çarpmıştır. Ayrıca geliştiricilerin tasarladığı oyuna başlangıç kısmındaki öğretici gayet sade ve net olması nedeniyle oldukça başarılı bulunmuştur bu nedenle bu konudaki başarılarını tebrik etmek gereklidir.

Teknik Özellikleri; Teknik özelliklere teorik olarak değerlendirmeden önce başka bir teknik özelliği olan görsel canlandırmalarındaki başarısını söylemem gerekli çünkü bu alanda en iyiler arasında bulunan bir oyundur. Hd Grafik seçenekleri mevcuttur, Kare hızı anlamında oyun akıcılığı gayet iyi durumdadır, oyun içi seslendirmeler ve ses gerçekçiliği düzeyi oldukça iyi seviyededir. Karakter animasyonları ve oyun içi görsel animasyonları üst seviyede bulunmaktadır. Cihaz gereksinimleri orta seviyelerde bulunurken, oyun hafızası kullanımı da kategorisine oranla oldukça azdır bu kadar az kullanımla bu kadar başarılı işler yapmak oldukça zor bir iştir.

İçerik Özellikleri;İçerik özeliklerinin başında oyunun teması ve hikayesi gelmektedir bu denli farklı işler her zaman ilgi görmüştür. Çevrimiçi ve çevrimdışı oynanabilen bu oyunda farklı oyun modları mevcuttur. Ütopya gezegeninde geçen tejnolojik savaşlar görülmektedir. Görevler ile birlikte oyun içi ödülleri verilmektedir. Oyun içi etkileşimler gayet iyi seviyede bulunmaktadır. Türkçe dil seçeneği mevcuttur. Aktif oyuncu sayısı orta seviyelerdedir zamanla artması öngörülmektedir. Üçüncül şahıs oyuncu görüşü ile oynanmaktadır. İçerik anlamında fazlasıyla başarılı bir oyundur.

Artıları; Farklı bir hikaye ve temaya sahip olması, öğretici kısmındaki başarılı performans, görsel kalitesi ve renklendirmeleri, oyun akıcılığı anlamındaki başarıları, ses kalitesi ve gerçekçiliği düzeyi ve diğer FPS savaş oyunlarından farklı kılan çok fazla özelliği olması oyunun artıları arasında en bilindikleridir, bunların haricinde sayabileceğimiz çok fazla özelliği mevcut bir oyundur.

Eksileri; Sadece üçüncül şahıs oyuncu görüşü ile oynanması, aktif oyuncu sayısında orta seviyelerde kalması ve belirli teknik özelliklerinin orta seviyede olması eksileri arasında kabul edilebilir ama henüz yeni olduğu bilinen bu oyunun eksileri zamanla giderilecektir.

Sonuç; Teknik anlamda orta seviyenin bir kademe üzerinde, içerik anlamında oldukça başarılı olan bu oyunun yeni olmasına rağmen artıları eksilerine oranla oldukça fazladır. Farklı bir hikaye ve temaya sahip olan hem çevrimiçi hem de çevrimdışı FPS silah oyunu oynamak isteyenlerin kesinlikle bu oyuna göz atmaları gerekmektedir.

Yazar Hakkında

ToS@

Oyunlar insanları mutlu etmek için var oldu, saç baş yoldurmak için değil, endişe etmeyin oyun hileleri kullanın :)

Sitemizde yer alan oyun görselleri, oyunu üreten firmaya aittir. Görseller, tanıtım ve bilgilendirme amacıyla yazıya eklenmiştir. Hak ihlali olduğunu düşünüyorsanız lütfen iletişim sayfamız üzerinden iletişime geçiniz.

Mobil Oyunlar kategorisinden Yazılar