Real Car Parking Master Mobil İnceleme

24 Mart 2021 0 Yorum 3 dakika, 38 saniye

Yayımlandığı platformda tam adı Real Car Parking Master: Çok Oyunculu Araba Oyunu olarak yayımlanan bu oyun Mobil oyunlar platformunun yarış oyunları kategorisinde bulunmaktadır. Real Car Parking Master çevrimiçi çok oyunculu oynanmaktadır. Özellikle grafikleri ile nam salmış olan bu oyun Türk yapımı bir oyundur. Bilindiği üzere bu kategoride daha çok çevrimdışı modda oyun bulunmaktadır ve yarış severler için çevrimiçi yarış oyunu alternatifi oldukça az sayıdadır. Gerek görsel kalitesi, gerekse oyun içi animasyonları ve teması ile eskiden steam versiyonlarına severek oynadığımız ‘Need For Speed Underground 2’ oyununu anımsatan bu oyun özellikle görseller açısından çok başarılıdır. Bir milyon indirme barajını aşan bu oyun kategorisine oranla iyi bir indirmeye sahiptir çünkü yarış oyunları mobil oyunlar platformunda orta sıralarda bulunmaktadır ayrıca oyunun çok eski bir oyun olmadığı ve hızla gelişip büyüdüğü göz önünde bulundurulduğunda bu sayının artacağı da düşünülmektedir. Platformdaki 5 yıldız üzerinden değerlendirilen puanlama sistemi üzerinde 4,1 gibi iyi bir puan almıştır ayrıca kullanıcı yorumları değerlendirildiğinde ise çok az oranda olumsuz yorumla karşılaşılmıştır buda memnuniyet seviyesinin ne kadar yükseklerde olduğunun göstergesidir.

Yayımlandığı platformda görüntülenen bilgiler doğrultusunda oyunun geliştirici ve yayımlayıcı firma olarak Spektra Games görüntülenmektedir. Spektra Games özellikle yarış oyunları alanındaki başarısı konusunda takdire şayandır. Bu oyunda da bu alandaki başarısını yansıtmış olan Spektra Games aşırı kaliteli görseller ve üst düzey oyun akıcılığı sunmuştur.

Teknik Özellikleri; Ultra HD grafikler ve maksimum çözünürlük seçenekleri ile aşırı kaliteli görselleri vardır. Oyun akıcılığı anlamında kare hızı 60 FPS alınmaktadır. Oyun içi animasyonları gayet başarılıdır. Ses kalitesi orta seviye iken gerçekçilik anlamında oldukça başarılıdır. Türkçe dil seçeneği mevcuttur. Ortalama 500 Mb indirme hafızası ve veri yazması ile kategorinin üzerine hafıza kullanımı mevcuttur. Cihaz gereksinimleri teknik özellik kalitesi ile doğru orantılı orta seviyenin bir kademe üzerindedir düşük gereksinimli cihazlarda çalıştırılsa bile yüksek grafik seçenekleri uygulanmamaktadır.

İçerik Özellikleri; Çevrimiçi ve çevrimdışı oynama seçenekleri mevcuttur. Park etme, Drift, Serbest sürüş ve çok oyunculu yarış seçenekleri bulunmaktadır. Harita sayısı sınırlıdır. Araç seçenekleri konusunda oldukça fazla alternatif vardır. Oyun içi harcama yapma imkanı mevcuttur ama orta düzeyin birkaç seviye üzerindedir. Türkçe dil seçeneği mevcuttur. Oyun içi etkinlikler ve ödülleri konusunda bir kademe kısıtlı davranılmıştır. Kategorisine göre aktif oyuncu sayısı gayet iyi durumdadır. Oyun içi arkadaş ekleme imkanı sohbet imkanı, multiplayer oyun seçeneği gibi bu kategorideki içerik özelliklerinin büyük bir çoğunluğunu bünyesinde bulunduran bir oyundur.

Artıları;Kategorinin üzerinde görsel kalitesi, ses gerçekçiliği düzeyi, oyun akıcılığı ve oyun içi animasyonları bulunması bu oyunun teknik artıları arasında en bilindik ve önemlileridir. İçerik anlamında Aktif oyuncu sayının gayet iyi durumda olması, araç seçeneği çokluğu, mod seçenekleri fazlalığı, Çevrimiçi ve çevrimdışı oynanma seçenekleri artıları arasındadır.

Eksileri; Teknik anlamda cihaz gereksinimlerinin yüksek olması tek eksisi olarak düşünülmektedir fakat bu görselleri ve teknik özellikleri başka gereksinimlerle elde etmem mümkün değildir bu nedenle bu durum göz ardı edilebilir. İçerik anlamında oyun içi harcama fiyatlarının fazlalığı, etkinlik ödülleri konusunda kısıtlı davranılması ve harita seçeneği sayısının sınırı eksileri arasında kabul edilmektedir.

Sonuç;Teknik anlamda oldukça başarılı ve üst düzey olan bu oyun içerik anlamında ise kategorisine oranla orta seviyede bulunmaktadır. Artıları eksilerine oranla çok fazla bir oyundur. Aşırı kaliteli görsellerle çevrimiçi yarış oyunu oynamak isteyen oyunculara kesinlikle tavsiye ederim mutlaka indirip denemelisiniz.

Yazar Hakkında

ToS@

Oyunlar insanları mutlu etmek için var oldu, saç baş yoldurmak için değil, endişe etmeyin oyun hileleri kullanın :)

Sitemizde yer alan oyun görselleri, oyunu üreten firmaya aittir. Görseller, tanıtım ve bilgilendirme amacıyla yazıya eklenmiştir. Hak ihlali olduğunu düşünüyorsanız lütfen iletişim sayfamız üzerinden iletişime geçiniz.

Mobil Oyunlar kategorisinden Yazılar