Offroad Simulator Mobil İnceleme

03 Nisan 2021 0 Yorum 2 dakika, 47 saniye

Yayımlandığı platformdaki tam adı son gelen güncellemeler doğrultusunda ‘ Offroad Simulator Online: 8x8 / 4x4 offroadrally’ olarak yayımlanan bu oyun kullanıcılar arasında ‘ Offroad’ olarak bilinmektedir. Çevrimiçi oynanan bu oyun mobil oyunlar platformunun sürüş oyunları kategorisinde bulunmaktadır. Yayımlandığı platformda beş milyon indirme barajını aşan bu oyun kategorisine bakıldığında gayet fazla indirilmiştir bu indirme ile doğru orantılı aktif oyuncu sayısı da oldukça iyi seviyededir. Yayımlandığı platformdaki 5 yıldız üzerinden puanlama sisteminde 4,4 yıldız gibi başarılı bir puan alan bu oyunun kullanıcı yorumları incelendiğinde olumsuz yorumlar oldukça az sayıdadır bu durumda yüksek kullanıcı memnuniyetini ifade etmektedir. Gerçek hayatta 4x4 araçlar ile doğal engelleri aşıp zorlu koşullarla mücadele etme işlemine offroad denmektedir ve bu işlem hobi olarak yapılmaktadır. Bu oyunda offroad severler için tasarlanmış bir oyundur ve genel olarak offroad severlerden ilgi görmektedir. Oyun konseptinde gerçek hayatta düzenlenen offroad yarışmaları tarzında çevrimiçi yarışmalar düzenlenmiştir bu nedenle offroad severlerden yoğun ilgi görmektedir. Yayımlanma tarihi 2 Nisan 2018 olan bu oyuna son güncellemesi 2 Nisan 2021 tarihinde gelmiştir. Gelen güncellemeler doğrultusunda oyunda şu anda 3.1’inci sürüm oynanmaktadır. Yayımlandığı platformdaki bilgiler doğrultusunda sunan firma ‘GameTOV’ olarak görüntülenmektedir.

Teknik Özellikleri; Hd grafik seçenekleri mevcut olan bir oyundur. Ses gerçekçiliği düzeyi oldukça başarılıdır ve ses kalite seviyesi yüksektir. Oyun akıcılığı anlamında 60 FPS kare hızı alınmaktadır buda oldukça yüksek bir seviyedir. Oyun içi animasyonları orta seviyede bulunmaktadır. Cihaz gereksinimleri kategoriye göre orta seviyenin bir kademe üzerinde bulunmaktadır. İndirme hafızası yaklaşık 240 Mb civarı istenmektedir teknik özelliklere göre gayet iyi bir düzeydir.

İçerik Özellikleri; Oyun modları seçenekleri, sunucu seçenekleri, oda kurma seçeneği, araç sayısının çokluğu, sunucu sıralama sistemi, lig sistemi, oyun içi ödülleri, garaj, envanter, oyun içi harcama yapma imkanı, oyun içi ekip kurma olanakları ve sayamadığım çok fazla içerik özelliği barındıran bir oyundur içerik yönünden fazlasıyla zengin bir oyundur ve kategorisinin çok üzerinde bulunmaktadır.

Artıları; Kategorisine göre çok kaliteli görseller, ses seviyeleri, oyun akıcılığı, indirme hafızası avantajı gibi teknik anlamda artıları bulunmaktadır. İçerik anlamında ise lig sistemi, sıralama sistemi, tema farklılığı, içerik anlamındaki gerçekçilik ve oyun içi ödüller artılarından birkaç tanesidir.

Eksileri; Teknik anlamda cihaz gereksinimleri ve oyun içi animasyonların standart seviyede kalması eksileri arasında kabul edilirken, içerik anlamında ise sadece oyun içi harcama fiyatlarının yüksek olması eksileri arasına girmektedir. İçerik anlamında eksinin giderilmesi durumu döviz kuruna bağlı iken teknik anlamdaki eksiler bir sonraki güncelleme de muhtemelen giderilecektir.

Sonuç; Teknik ve içerik anlamında fazlasıyla başarılı bir oyuncudur. Offroad severler için gerçek hayattan esinlenilip tasarlanmış bir oyundur. Offroad severlerin kesinlikle bu oyuna göz atmalarını tavsiye ederim.

Yazar Hakkında

ToS@

Oyunlar insanları mutlu etmek için var oldu, saç baş yoldurmak için değil, endişe etmeyin oyun hileleri kullanın :)

Sitemizde yer alan oyun görselleri, oyunu üreten firmaya aittir. Görseller, tanıtım ve bilgilendirme amacıyla yazıya eklenmiştir. Hak ihlali olduğunu düşünüyorsanız lütfen iletişim sayfamız üzerinden iletişime geçiniz.

Mobil Oyunlar kategorisinden Yazılar