Standoff 2 Mobil İnceleme

15 Mart 2021 0 Yorum 4 dakika, 4 saniye

Mobil oyunlar platformunun vazgeçilmez kategorisi haline gelen ve en fazla aktif oyuncuya sahip olan kategorisi FPS oyunları kategorisinde bulunan ve zirve yarışının içerisinde bulunan başka bir iddialı oyun olan Standoff 2 hemen hemen hepimizin sevdiği bir oyun olan Cs ile yüksek oranda benzerlik gösteren bir oyundur. Cs ile benzerlik gösteren diğer oyunlar gibi %50 gibi oranlarda benzerlik göstermenin aksine neredeyse birebir benzeyen bu oyun indirme Platformlarında Cs mobil diye arattığımız takdirde bile karşımıza çıkmaktadır. Birincil şahıs çevrimiçi FPS oyunu olan bu oyun elli milyon indirme barajını aşmış bir oyundur.

Bu kategoride zirveye oynayan ilk beş oyunun arasına gözümüz kapalı yazacağımız bu yayımlandığı platform üzerindeki puanlama sisteminde 5 yıldız üzerinden 4,6 gibi rekor bir puan almıştır. Elli milyon barajını aşan oyunlarda 4,6 gibi bir puan almak neredeyse olanaksızdır. Aldığı puandan da anlaşılacağı üzere kullanıcı yorumlarında da çok yüksek oranda memnuniyet seviyesi gözlemlenmektedir. Oyun 16 yaş ve üzeri için dizayn edilmiştir ve bu sınırın altındaki oyuncuların oynanması uzmanlar tarafından tavsiye edilmez, giriş ekranında da bu bilgiyi gizlilik politikası kısmında gösterip bizlerin onayı alınmaktadır. Henüz beta sürümünde olan Standoff 2, şu aşamada bu kadar başarı elde etmişken ilerleyen aşamalarda çok daha fazlası öngörülmektedir.

Oyunu yayımlayan ve geliştiren firma olan Axlebolt LTD’ ye ayrı parantez açmak isterim çünkü bu kadar büyük kitlelere ulaşıp bu denli memnuniyet seviyesi yakalamak oldukça zor bir iştir.

Teknik Özellikleri; Teknik açıdan grafik kalitesi olarak çoklu ayarlama seçeneği sunularak en üst seviyede bulunmaktadır. Oyun akıcılığı açısından FPS ölçer seçeneği varken gayet iyi seviyededir. Ses seviyeleri ve gerçekçiliği orta seviyede olan bu oyunun cihaz gereksinimleri orta derecenin bir seviye üzerinde bulunmaktadır. Cihaz hafızası kullanımı açısından çok tasarruflu bir oyun olmayan bu oyunda bu teknik özelliklere bakılacak olduğunda çok görülmeyen bir durum olduğu gözlemlenmektedir. Oyun içi animasyonları üst düzey dediğimiz oyunların da üzerinde bulunmaktadır. Ateş etme mekanikleri orta seviyede olan bir oyundur.

İçerik Özellikleri; En çok beğendiğim içerik özelliklerinden birisi olan oyun menüsünde bulunan müzik tercihleri kategoriye oldukça uygun ve kaliteli seçimlerdir oyun sesleri orta seviyede kalsa da lobide bekleme anı için oldukça ilgi uyandırıcı bir ayrıntıdır. Oyun içi çoklu mod seçeneği ve çoklu harita seçenekleri mevcuttur. Çok fazla sayıda silah türü bulunmaktadır. Silah kaplamaları ve karakterler mevcuttur. Oyun içi satın alma ve sohbet etme olanakları bulunan bir oyundur. Oyun içi etkinlikleri mevcut olan bu oyundaki etkinliklerde oldukça cimri davranıldığını açıkçası söylemeliyim. Aktif oyuncu sayısı konusunda zirvede bulunan oyunlardan bir tanesi olan bu oyunda eşleşme sorunu yaşamak imkansızdır. Sadece Cs deki gibi birincil şahıs oyuncu görüşü ile oynanan bu oyunda üçüncül şahıs oyuncu görüşü bulunmamaktadır. İçerik anlamında bizlerin çok sevdiği FPS oyunlarının atası olan hatta günümüzde de devam eden bir oyun olan Cs ile çok büyük oranda benzerlik gösteren bir oyundur. Cs severler için tasarlanmış mobil Cs versiyonu gibidir demek yanlış olmaz.

Artıları; Görsel kalitesi, oyun akıcılığı, içerik anlamındaki seçenek çokluğu gibi birçok artısı bulunan bu oyunun en büyük artılarından bir tanesi de geliştiricilerin aşırı ilgili ve başarılı olmasıdır. Çünkü oyun ortamlarında oyuncuların memnuniyeti daha üst seviyede olduğunda arkadaşlık düzeyi ve oyun performansları çok üst seviyelere çıkar, bu seviyeler de oyun oynanırken daha mutlu, huzurlu ve eğlenceli anlar geçirilmiş olmaktadır.

Eksileri; Sadece birincil şahıs oyuncu görüşü bulunması veya üçüncül şahıs oyuncu görüşü bulunmaması eksileri arasında sayılabilir fakat Cs temalı bir oyun olduğu göz önünde bulundurulursa bu durum görmezden gelinebilir. Etkinlikler konusunda kısıtlı ödüller verilmesi dışında başka bir eksisi bulunmayan kusursuza çok yakın bir oyundur.

Sonuç; Teknik açıdan ve İçerik bakımından oldukça başarılı bir oyundur. Artıları saymakla bitmeyen ve sınırlı sayıda eksileri bulunan bu oyundaki en önemli şeylerden bir tanesi de oyun içerisindeki huzur seviyesi ve ortamı üst düzeyde bulunmaktadır. Cs tutkunları için mobile dizayn edilmiş bir oyun olan bu oyuna Cs severlerin kesinlikle göz atmaları gerekmektedir.

Yazar Hakkında

ToS@

Oyunlar insanları mutlu etmek için var oldu, saç baş yoldurmak için değil, endişe etmeyin oyun hileleri kullanın :)

Sitemizde yer alan oyun görselleri, oyunu üreten firmaya aittir. Görseller, tanıtım ve bilgilendirme amacıyla yazıya eklenmiştir. Hak ihlali olduğunu düşünüyorsanız lütfen iletişim sayfamız üzerinden iletişime geçiniz.

Mobil Oyunlar kategorisinden Yazılar