War Robots Mobil İnceleme

26 Şubat 2021 0 Yorum 2 dakika, 58 saniye

Yine FPS oyunları kategorisinde bulunan, fakat bildiğimiz FPS oyunlarından çok farklı oynanan bir oyun olan tam adı War Robots. 6v6 Taktiksel Çok Oyunculu Savaşlar oyununda savaş için kullanılan karakterler Arabalar ve Robotlardır. Oyun içi Pvp Savaşları Transformers’ı anımsatmaktadır. Elli Milyon barajını geçmiş bu oyunun tercih edilmesindeki en büyük nedenlerden birisi bilindik alışık olan FPS oyunlarından çok farklı bir FPS oyunu olmasıdır. Geliştiricilerin çok iyi bir iş çıkardığı bu oyunun yayımlandığı marketteki yorumlara bakıldığı takdirde orta seviyede bir memnuniyet derecesi vardır. Fakat bu seviyelere rağmen oldukça fazla sayıda aktif oyuncu sayısı ile bu alanda zirve yarışına ortak olan bir oyundur. Alışılmışın çok dışında savaşlar görülen bu oyun yeni günlerin trendi olan FPS oyunlarında teknolojik savaşlar alanında kuşkusuz biçimde zirvededir. Geliştiricilerin tahammül edemediği konular arasında oyun içi küfürler ve hile kullanımı olduğu konusunda söylentiler bulunmaktadır. Bu söylentiler doğrultusunda bunları engelleyerek oyun içinde huzurlu bir ortam oluşturulmuştur. Bu konuda hassas davranmaları kullanıcıları için huzuru ne kadar önemsediklerinin göstergesidir.

Teknik Özellikler; Teknik anlamda çok başarılı bulduğum bu oyun Grafik Kalitesi, Ses kalitesi ve Oyun içi görsel animasyonlar konusunda oldukça başarılı bir oyundur. Mobil Cihazlar için ideal olan 30 FPS seçeneği ile oyun oynanırken yakın zamanda 60 FPS seçeneği getirileceği geliştiriciler tarafından duyurulmuştur. Bu kadar iyi görseller sunup bize çok az seçme imkanı tanıması oyuncular tarafından beğenilmese de oyun performansını maximum seviye ye çıkarma odaklıdır. Ben yine de daha çok tercih seçeneği olmasından yanayım sonuçta oyunları zevk almak ve eğlenmek için oynuyoruz bizim seçim şansımızın fazla olması çok daha uygun olurdu.

İçerik; Çok fazla aktif oyuncuya sahip olması içerik anlamında kaliteyi arttırmaktadır. Transformers severler için daha teknolojik robotların bulunduğu savaşlar olması oyunu genelden farklı kılmaktadır. Fakat mod ve harita seçeneği kısıtlıdır. Lig ve klan seçenekleri mevcuttur belirli seviyelere ulaşıldığı takdirde bu yarışların içerisine müdahil olunacaktır. Çok fazla sayıda karakter seçeneği mevcuttur ayrıca oyun içi harcamalar normalin bir seviye üstündedir. İçerik anlamında savaşlar oldukça eğlenceli ve başarılıdır.

Artıları; Teknik anlamda genel olarak başarılı olan bu oyun özellikle grafik kalitesi ve yüksek FPS alması seçeneğiyle çok beğenilmektedir. İçerik anlamında ise oyun içi etkinlikleri, çok fazla kahraman seçeneği, Global savaşların dönmesi, aktif oyuncu sayısı fazla olması ve daha modern farklı savaşlar görülmesi en çok bilinen artılarındandır.

Eksileri; Teknik anlamda çok başarılı işler çıkaran geliştiricilerin Kontrolleri bizim yapmamız için sınırlı imkanlar sunması oyunun eksileri arasında iken, içerik olarak ise karakterlerin hareketlerinde ki yavaşlık ve oyun içi harcamaların bir seviye yukarıda olmasıdır.

Sonuç; Teknik ve içerik anlamında genel olarak başarılı bir oyundur. Yok denilecek sayıda az eksiye sahip olan bu oyunu, Transformers tadında savaş arayan oyunculara kesinlikle tavsiye ederim.

Yazar Hakkında

ToS@

Oyunlar insanları mutlu etmek için var oldu, saç baş yoldurmak için değil, endişe etmeyin oyun hileleri kullanın :)

Sitemizde yer alan oyun görselleri, oyunu üreten firmaya aittir. Görseller, tanıtım ve bilgilendirme amacıyla yazıya eklenmiştir. Hak ihlali olduğunu düşünüyorsanız lütfen iletişim sayfamız üzerinden iletişime geçiniz.

Mobil Oyunlar kategorisinden Yazılar