Zula Mobile Hassasiyet Ayarları Nasıl Yapılır? Önerilen Hassasiyet Ayarları

11 Şubat 2021 0 Yorum 3 dakika, 28 saniye

Türk yapımı olan Zula Mobile, FPS oyunları içerisinde henüz istediği düzeyde olmasa da hatırı sayılır bir kitleye ulaşmıştır ve günden güne hızla büyümektedir. Henüz beta sürümü olan oyunun mobil versiyonu bu şekilde bile çok büyük kitlelere ulaşım sağlamışken ilerleyen zamanlarda bu sektörde kesinlikle çok daha fazla yer edinecektir. Oyunun Steam versiyonunun oldukça sevilen bir FPS oyunu olması da mobil versiyonuna olan güveni bir tık daha arttırmaktadır. E-spor turnuvaları bile olan bu oyunda da her FPS oyununda olduğu gibi hassasiyet ayarları çok büyük önem teşkil etmektedir. Kendinize en uygun hassasiyet ayarlarını yaptığınız takdirde daha üst seviyelere ulaşmak hiç te zor değildir. Hassasiyet ayarları üst düzey oyuncu olmak isteyenler için çok önemli bir adımdır. Bu yüzden en doğru tespitlerin yapılması çok fazla önem teşkil etmektedir.

Ayarlar Nasıl Yapılır; İlk olarak oyun giriş ekranında sağ en üst köşede şarj göstergesinin hemen yanında dişli şeklindeki ayarlar butonuna tıklayınız. Açılan pencerede soldan üçüncü sağdan dördüncü sırada olan kontroller seçeneğine tıkladığınız da oyun oynadığınız bölümdeki bütün ayar karşınıza gelmiş olur. Daha aşağılara indiğiniz de hassasiyet ayarlarına ulaşım sağlamış olursunuz. Bu kısımda yatay ve dikey nişangah hassasiyeti, dürbün hassasiyeti, keskin nişancı tüfeği hassasiyeti ve açıksa jiroskop hassasiyeti seçenekleri mevcuttur. Bu arada jiroskop sensörü kullanımına alışmanız durumunda çok fazla artı sağlamaktadır. Oyun içerisinde ki üst düzey oyuncular parmak ayarlarının yanı sıra birbirlerine üstünlük sağlamak için jiroskop sensörü de kullanmaktadır.

 • Oyunun önerileri; Oyunun bizi başlattığı hassasiyet yüzdeleri oyunun bize oynamamızı önerdiği en ideal hassasiyet seviyeleridir. Ama her insanın el becerisi ve çabukluğu farklı olduğundan en doğru seçeneğin kendi ayarlarını yapmak olması çok daha uygun olmalıdır. Oyun bize genelde yüzde elli seviyesini önermektedir.
  • Nişangah Hassasiyeti(yatay) %50
  • Nişangah Hassasiyeti(Dikey) %50
  • Dürbün Hassasiyeti %50
  • Keskin Nişancı Tüfeği Hassasiyeti %50
  • Jiroskop Hassasiyeti(Yatay) %50
  • Jiroskop Hassasiyeti (Dikey) %50
 • Benim Hassasiyet Ayarlarım; Ben yine de hassasiyet ayarlarını herkesin deneyerek yapmasından yana olsam da elbette ki size tavsiye edeceğim ve sizinle paylaşacağım kendi hassasiyet ayarlarım da mevcuttur. Dikey nişangah eğimi, dürbün hassasiyeti ve kullanıyorsanız jiroskop hassasiyetlerinin dengeli olması en ince ve önemli noktalardır. Çünkü dikey nişangah eğimi silahların dikey tepmesi konusunda çokça sorun yaşanan bu olaydaki en ince noktalardan birisidir. Nişangah açıldığı durumlarda sprey transferi yapmak içinse nişangah eğimi de oldukça önemli ve kritiktir.
  • Nişangah Hassasiyeti(Yatay) %30
  • Nişangah Hassasiyeti(Dikey)%35
  • Dürbün Hassasiyeti %35
  • Keskin Nişancı Tüfeği hassasiyeti %30
  • Jiroskop Hassasiyeti(Yatay) %60
  • Jiroskop Hassasiyeti(Dikey) %60

Pubg Mobile oyunundan gelen yüksek hassasiyette oynama el alışkanlığı nedeniyle benim Jiroskop hassasiyetim size yüksek gelebilir. Ama alıştığınız takdirde sizi çok daha üst seviyelere taşıyacaktır. Daha önce ki seferlerde de dediğim gibi bu hassasiyet ayarlarını ben beğeniyorum. Denemenizi tavsiye ederim size uygun gelmediği takdir de kendi hassasiyet ayarlarınızı deneyerek bulmanız sizin ve ekip arkadaşlarınızın yararına olacaktır. Beta sürümünde olmasına rağmen çokça kitlelere  sahip olan bu oyunun 3 parmak ve 4 parmak ayarlarını da bu kontroller seçeneğinden ayarlayabilirsiniz. Silah pozisyonu, FPS yükseltme, Nişangah ayarları, Joystick ayarları, zıplama seçenekleri el bombası seçenekleri gibi bir çok seçenek ayarlarını da yaparsanız çok daha uyumlu ve verimli bir oyun oynayabilirsiniz. Hassasiyet ayarlarını yapmanızın yanında bu ayarlara da bir göz atmanızı tavsiye ederim.

Yazar Hakkında

ToS@

Oyunlar insanları mutlu etmek için var oldu, saç baş yoldurmak için değil, endişe etmeyin oyun hileleri kullanın :)

Sitemizde yer alan oyun görselleri, oyunu üreten firmaya aittir. Görseller, tanıtım ve bilgilendirme amacıyla yazıya eklenmiştir. Hak ihlali olduğunu düşünüyorsanız lütfen iletişim sayfamız üzerinden iletişime geçiniz.

Mobil Oyunlar kategorisinden Yazılar