PUBG Mobile Silah Eklentileri

10 Şubat 2021 0 Yorum 3 dakika, 47 saniye

Pubg Mobile de mod fark etmeden silah kullanım performansınızı doğrudan etkileyen en önemli şey tartışmasız doğru silah eklentileri kullanımıdır. Silahınızda size en uygun olan eklentilerle silahınızı ateşlediğiniz andaki sekme oranı çok daha az a inmektedir, bu nedenle TDM, Eğlence modu veya sıralamalı Klasik Maçlar da çok fazla avantaj sağlayabilme imkanı söz konusudur. Mermi kalibreleri ve silahların güçlerine bağlı sekme oranları hassasiyet oranları, El becerimiz, Doğru dürbün tercihleri ile büyük oranda giderilmeye çalışılsa da en çok ihtiyaç duyulan şey doğru silah eklentileridir. Tutamak, Namlu ucu, şarjör ve bazı silahlar da dipçikten oluşan eklentilerin içerisinde bir tek şarjör sekme oranına etki etmez ama buda şarjör kapasitesi ve değiştirme hızını etkilediği için büyük ölçüde rakiplerinizin önüne geçirir. Pubg Mobile Geliştiricileri bu eklentileri bulunduğumuz mod maçında deneyerek keşfetmenin size skor açısından dezavantaj sağlayacağını düşündüğü için Eğlence Parkı ve Eğitim modu getirmiştir. Bu bölümlerde skorlarınız etkilenmeden düşmanlarla ve botlarla antrenman yapmak, araç kullanmak, silahları denemek ve birçok farklı etkinlik mevcuttur.

Eğlence parkına gitmek için oyun giriş ekranında sol alt köşeden üçüncü sıradaki mod seçeneğine tıklayınız eğitim seçeneğine tıkladığınızda önce eğlence parkına gidebilirsiniz. Eğlence parkından da navigasyon yardımı ile Eğitim sahasına geçiş yapılabilir.

Dipçik; Keskin nişancılar için yanaklık, Taarruz tüfekleri ve hafif makineli silahlar için Taktik Dipçik, Tabancalar ve Uzi için Dipçik, Gauge Mermili Silahlar için ise Duckbill Ve Tıkaç seçenekleri mevcut olan dipçik genelde Mermi saçılımı ve geri Tepmeyi engellemek işlevine sahiptir. Karakterin dipçikli Silahı kullanması gerçek hayattaki ile çok yüksek oranda benzerlik göstermektedir. M416 gibi silahlarda Spray atabilmek için çok önemlidirler.

Tutamak; Oyun içerisinde Başparmaklık, Yarım Tutamak, Silah Lazeri, Hafif Tutamak, Açılı El tutamağı ve Dikey Tutamak bulunmaktadır. Klasik Maç oyuncuları için Dikey Tutamağı, TDM oyuncuları içinse Silah lazerini tavsiye ederim. Dikey tutamak en büyük sıkıntı olan Dikey geri tepmeyi azaltırken, Silah lazeri ise NonScope silah atışlarında mermi saçılımını yüksek oranda düşürür. Ayrıca oyunun en çok tercih edilen tutamağı Dikey Tutamak iken en üst seviyede ki oyuncular el becerilerinin yüksek oranda gelişmiş olması nedeniyle Açılı El Tutamağı kullanarak Daha Hızlı nişan alma ve Geri Tepme seçeneklerini tercih etmektedirler.

Şarjör; Keskin Nişancılar, Otomatik Tüfekler ve Hafif Makineliler olmak üzere 3 farklı türde şarjör varken hepsinin içeriği ve işlevi aynıdır. Hızlı Çekim, Uzatılmış ve Uzatılmış hızlı çekim olarak bilinen şarjörler tabancalar da Hafif Makineli Şarjörü kullanmaktadır. Hızlı Çekimde kapasite sabit kalır şarjör değiştirme hızı artar, Uzatılmış da hız sabittir ama kapasite artar, Uzatılmış Hızlı Çekimde ise her iki özellik de mevcuttur. Bu yüzden en doğru seçim bulabildiğiniz takdirde uzatılmış hızlı çekim seçeneğidir.

Namlu Ağzı; Eklenti olarak tutamak kadar önem arz eden ve eski bilinen adıyla namlu ucu olan bu eklenti türü genellikle silahın tepmesi veya daha sessiz çalışarak yerinizin belli olmamasını sağlar. Susturucu, Alev gizleyici Ve Kompansatör seçenekleri Şarjördeki gibi 3 silah grubunda da mevcuttur. Eğer pusucu ve uzak mesafelerden oynamayı seven bir oyuncu iseniz kesinlikle susturucu kullanmanızı tavsiye ederim. Ama çok daha agresif oynamayı ve sprey atmayı seviyorsanız ilk seçiminiz kompansatör olmalı bulamadıysanız Alev gizleyici olmalıdır. Çünkü susturucu silahlar diğer silahlara oranla daha fazla sekmektedir.

Pubg Steam, Pubg Lite, Pubg Mobile ve Pubg Mobile Lite oyunlarında aynı özellikleri taşıyan bu eklentiler her oyununa gelen farklı güncellemeler deki Buff ve Nerfler le ufak oranlarda da olsa değişkenlik gösterdiğini unutmamak ve göz önünde bulundurmak gerekir. Bu yüzden bir oyunda beğendiğiniz eklenti başka bir oyunda o kadar iyi olmayabilir. Bu yüzden mutlaka denemek gereklidir.

Yazar Hakkında

ToS@

Oyunlar insanları mutlu etmek için var oldu, saç baş yoldurmak için değil, endişe etmeyin oyun hileleri kullanın :)

Sitemizde yer alan oyun görselleri, oyunu üreten firmaya aittir. Görseller, tanıtım ve bilgilendirme amacıyla yazıya eklenmiştir. Hak ihlali olduğunu düşünüyorsanız lütfen iletişim sayfamız üzerinden iletişime geçiniz.

Rehber kategorisinden Yazılar