Special Forces Group 2 Mobil İnceleme

30 Mart 2021 1 Yorum 3 dakika, 23 saniye

Yayımlandığı platformdaki tam adı ‘Special Forces Group 2’ olarak yayımlanan ve ‘Special Forces’ olarak bilinen bu oyun mobil oyunlar platformunun aktif oyuncu konusunda zirvesinde bulunan FPS oyunları kategorisinde bulunmaktadır.  3D görsellere sahip olan bu oyun elli milyon indirme barajını aşarak bu denli çok oyuncuya sahip kategoriler için bile fazla indirmeye sahiptir bu durumda aktif oyuncu sayısında kategoride zirve yarışının içerisindeki oyunlardan bir tanesi anlamına gelmektedir. FPS oyunları için aranan en önemli özelliklerden bir tanesi olan aktif oyuncu sayısıdır. Yayımlandığı platformdaki 5 yıldız üzerinden puanlama sisteminde 4,4 puan almıştır. Kullanıcı yorumları incelendiğinde nadiren de olsa olumsuz yorumlarla karşılaşılmıştır. Bu denli indirmeye sahip oyunlarda bu kadar yüksek puan ve bu düzeyde kullanıcı memnuniyeti sağlamak oldukça zordur bu konuda geliştiricileri tebrik etmek gerekir. Yayımlandığı platformdaki bilgiler doğrultusunda geliştirici ve yayımlayıcı firma ‘Forge Games’ olarak görüntülenmektedir. Oyuna gelen geliştirici güncellemeleri doğrultusunda şu anda 4.21’ inci sürümü oynanmaktadır. Son güncellemesi 27 Ocak 2021 de gelen bu oyuna kullanıcı talepleri doğrultusunda sık sık iyileştirme çalışmaları yapılmaktadır. Ayrıca bu oyundaki en güzel şeylerden biriside oyun içi harcama fiyatları Türk Lirası kuru üzerinden hesaplandığı için oldukça uygun miktarda bulunmaktadır buda kullanıcılar açısından fazlasıyla olumlu bir durumdur. Ayrıca geliştiriciler tarafından tavsiye edilen oyunun kullanım yaşı 17 yaş ve üzeridir.

Teknik Özellikleri;3D görseller ile birlikte Ultra HD çözünürlük kalitesine sahip olan bir oyundur ve silah doku kalitesine kadar görsel seçenek ayarlama imkanı sunulmaktadır. Oyun içi ses seviyesi ve gerçekçiliği oldukça iyi düzeydedir. Kare hızı belirtilmese de o anlamda oyun akıcılığı muazzam seviyede bulunmaktadır muhtemelen bu denli tercih edilmesinin sebeplerinden biriside budur. Oyun içi animasyonlar ve karakter animasyonları gayet başarılı seviyededir. Ateş etme mekanikleri orta seviyede bulunmaktadır. Ortalama 300 Mb indirme hafızası ve oyun içi veri yazma zorunluluğu bulunan bir oyundur kategori için gayet uygun bir seviyedir. Cihaz gereksinimleri teknik özellikler ile doğru orantılı olarak kategori için orta seviyenin birkaç kademe üzerinde bulunmaktadır.

İçerik Özellikleri;Mod ve Harita anlamında çok fazla seçeneği bulunan bir oyundur ayrıca eski sistem CS oyunlarında olduğu gibi kendin kurma imkanına sahip bir oyundur. Aktif oyuncu sayısı gayet iyi seviyelerde bulunan ve fazlasıyla tercih edilen bir oyundur. 134 farklı silah kaplaması bulunmaktadır. 30 dan fazla harita olduğu yayımlandığı platformdaki bilgiler kısmına eklenmiştir. Türkçe de dahil 10 farklı dil seçeneği bulunmaktadır. Oyun içi harcama fiyatları Türk Lirası kuru ile orantılı şekilde gayet uygun fiyatlardadır. Oyun içi arkadaş ekleme sohbet etme olanakları bulunmaktadır. İçerik anlamında oldukça zengin ve başarılı bir oyundur kategoride arayacağınız çoğu özelliği barındırmaktadır.

Artıları; Oyun içi animasyonlardaki başarı düzeyi, Aktif oyuncu sayısı, Oyun içi harcama konusundaki uygunluk, Hafıza kullanımı, Görsel kalitesi, Oyun akıcılığı, Kaplama seçeneği fazlalığı, harita seçeneği fazlalığı, silah çeşitlerinin fazlalığı, Ses kalitesi ve gerçekçiliği oyunun artıları arasında en önemlileridir. Bunların dışında çok fazla artısı mevcut olan bir oyundur.

Eksileri; Cihaz gereksinimlerinin kategoriye oranla orta seviyenin birkaç kademe üzerinde olması ve ateş etme mekaniklerinin böyle lider bir oyuna göre ortalama seviyelerde kalması oyunun eksileri arasında kabul edilmektedir. Gereksinim konusunda yorum yapamam ama ateş etme mekanikleri zamanla mutlaka daha iyi seviyelere getirilecektir.

Sonuç; Teknik özellikleri üst düzey, içerik anlamında oldukça zengin ve çok fazla artısı olan bir oyundur. Kategorisinde lider olan oyunları seviyorsanız bu oyuna kesinlikle göz atmalısınız.

Yazar Hakkında

ToS@

Oyunlar insanları mutlu etmek için var oldu, saç baş yoldurmak için değil, endişe etmeyin oyun hileleri kullanın :)

Sitemizde yer alan oyun görselleri, oyunu üreten firmaya aittir. Görseller, tanıtım ve bilgilendirme amacıyla yazıya eklenmiştir. Hak ihlali olduğunu düşünüyorsanız lütfen iletişim sayfamız üzerinden iletişime geçiniz.

Mobil Oyunlar kategorisinden Yazılar