Modern Strike Online İnceleme

20 Şubat 2021 0 Yorum 3 dakika, 32 saniye

Modern Strike Online: Savaş günümüzün yükselen ve parlayan yıldızları haline gelen ve oldukça fazla ilgi görerek mobil oyun platformun da bu alanda zirvede bulunan FPS oyunları kategorisinde bulunan başka bir oyundur. Yayımlandığı marketlerde elli milyondan fazla indirmeye sahip olan bu oyun oldukça iyi bir seviyede ilgi görmektedir. FPS oyunları içerisinde yoğunluk açısından orta seviyelerde bulunsa da bu hızla devam ederse zirveye ortak olması yakın gözükmektedir. Mütevazi şekilde telefon hafızası kullanmasının yanı sıra, bu hafızaya rağmen oldukça iyi grafik görüntülerine sahiptir. Çoğu FPS Oyununda ki gibi sıralama mantığı ve sezonlar Modern Strike Online oyununda da bulunmaktadır. Uluslararası düzeyde yaygın olan bu oyunun da diğer FPS oyunlarında ki gibi market sistemi bulunmaktadır. Çok fazla sayıda farklı ve yeni özelliklere sahip olan bu oyunda otomatik ateş sistemi de bulunmaktadır. Farklı modlar ve silahlara sahip olan bu oyun çeşitlilik açısından idare eder konumda bulunmaktadır. Çoğu FPS oyununda olduğu gibi bu oyunda da modlara giriş yapabilmek için belirli seviyelere sahip olmak ve gereksinimleri yerine getirmek gerekmektedir.

Teknik Özellikler:Oldukça başarılı grafikleri bulunan bu oyunda birçok grafik ayarlama seçeneği mevcuttur. Ses efektleri konusunda çokta başarılı bulmasam da çok kötü düzeyde olduğunu söylemek yanlış olur. Telefon hafızasında oldukça az miktarda yer tutması ve oldukça düşük gereksinimler istemesi de tam bir telefon dostu olduğunun göstergesidir. Oyun oynama anında oldukça akıcı bir durumda oynanmaktadır. İnternet probleminiz olmadığı takdirde savaşlar oldukça akıcı ve eğlenceli geçmektedir. Bu kadar az gereksinim isteyip bu kadar fazla imkan sunması geliştirici ve yapımcıların oldukça başarılı olduğunun göstergesidir.

İçerik:Oyun içerisinde şu anda dokuzuncu sezonda olmasına rağmen 3 mod bulunmaktadır. Bunun sebebi oyuna gösterilen ilginin son zamanlarda artması olabilir. Geliştiriciler teknik açıdan oldukça başarılı olsalar da silahlar, etkinlikler, marketler ve geliştirmeleri saymazsak mod ve harita açısından sınıfta kalmış durumda bulunmaktadırlar. Ama oyuna ilgi artmasından beri daha başarılı işler yapmaya başlayan geliştiriciler mutlaka mod seçeneği ve harita seçeneğini arttıracaklardır. Hassasiyet ayarlarına erişim sağlayıp kendimizin yapamaması durumu da oldukça üzücüdür ve oyuncuları kısıtlamaktadır. Zamanla içerik özelliklerinin de düzeltileceği oyun geliştiricileri tarafından yakın zamanda duyurulmuştur. Oyuncu sayısı eksikleri olmasına rağmen oldukça iyi seviyede olan bu oyunun bu denli ilgi görmesinin sebeplerinden birisi de eksikleri dışında oldukça kaliteli ve başarılı işler yapılmasıdır. Geliştiriciler eksiklerinin farkında ve kullanıcı şikayetlerine yetişebildiği kadarıyla dikkate almaktadır. Oyunun yayımlandığı markette bazı olumsuz yorumlar var ama bu kadar çok kitleye sahip olunca herkese bir anda yetişmek neredeyse imkansız hale gelmektedir.

Artıları:Grafikler oyun akıcılığı ve teknik seçenekler konusunda oldukça başarılı olan bu oyun, oyuncu sayısında ki fazlalık oyun içi etkileşimin yoğun olması ve her sezonda ödüller kazanılması gibi çok fazla artıya sahiptir.

Eksileri:Teknik açıdan ses kalitesin orta düzeyde olması, oyun içeriği açısından ise mod ve harita seçeneğini az olması, hassasiyet gibi bazı kontrollerin oyuncular tarafından yapılamaması harici çok fazla bir eksisi bulunmamaktadır.

Sonuç:Oyunu genel olarak zirvede bulunan oyunlara kıyasla düşündüğümüz takdirde bir adım geride olduğunu düşünebilirsiniz ama istediği gereksinimlerin o oyunların istediği gereksinimlere oranla çok daha az olması da göz önünde bulundurulmalıdır. Bence en önemli etken olan aktif oynayıcı sayısının fazla olmasıdır. Toparlanacak olursa kısıtlı özellikler de yüksek kalitede FPS oyunu oynamak isteyenlerin mutlaka denemesi gereken bir oyundur.

Yazar Hakkında

ToS@

Oyunlar insanları mutlu etmek için var oldu, saç baş yoldurmak için değil, endişe etmeyin oyun hileleri kullanın :)

Sitemizde yer alan oyun görselleri, oyunu üreten firmaya aittir. Görseller, tanıtım ve bilgilendirme amacıyla yazıya eklenmiştir. Hak ihlali olduğunu düşünüyorsanız lütfen iletişim sayfamız üzerinden iletişime geçiniz.

Mobil Oyunlar kategorisinden Yazılar