PUBG Mobile Lite Hassasiyet Ayarları Nasıl Yapılır?

19 Şubat 2021 0 Yorum 2 dakika, 31 saniye

Pubg mobile geliştiricilerinin oyun severler için cihazların daha fazla hafıza ve gereksinim istemeleri nedeniyle oyunda istediği verimi almaları için geliştirdiği Pubg mobile ile yüksek oranda benzerlik gösterse de o oyundan bağımsız olan Pubg Mobile Lite oyununu çıkarması ile büyük bir kitle bu oyuna ilgi göstermiştir. FPS oyunları içerisinde özellikleri genel itibariyle beğenilen bu oyunun hatırı sayılır bir oyuncu kitlesi mevcuttur. Bu denli oyuncu kitlesine sahip olan oyunlarda yüksek zorluk seviyesinde savaşlar heyecanlı bir şekilde geçmektedir. Bu savaşlara dahil olup katılabilmek için oynadığınız modda belirli bir düzeye gelmek şarttır. Bu düzeye gelip savaşlara katılım sağlamak için el alışkanlığı öncelik olsa da bunun yanı sıra kontrol ve hassasiyet ayarları da çok önemli bir yer tutmaktadır. Sınırlı özelliklerde ki cihazlarda kasmadan oyun deneyimi yaşamak ve üst seviyelerde mücadele etmek bu oyunu severek oynayan herkesin hedefidir.

Oyun giriş ekranında sağ en üst köşedeki dişli şeklinde olan ayarlar butonuna tıklayınız. Sağ köşede yukarıdan beşinci sırada bulunan hassasiyet seçeneğine girip özelleştir seçeneğinden kendi ayarlarınızı yapmak mümkündür.

Oyunun Önerdiği Hassasiyet Ayarları;Oyun geliştiricilerinin bizler için düşündüğü çok ince bir davranış olan hazır konumda bulunan 3 farklı seçenekte hassasiyet ayarı mevcuttur. Bunlar düşük, orta ve yüksek olmak üzere hazırlanmış hassasiyet seviyeleridir. Dilerseniz bu hazır seçeneklerden bir tanesini seçerek oynayabilirsiniz. Bu kısımdan orta seviyedeki hassasiyet ayarlarını seçmenizi tavsiye ederim düşük veya yüksek seçimleri ilk başlarda sizin için çok hızlı veya yavaş gelebilir.

Benim Önerdiğim Hassasiyet Seviyeleri;Özelleştir seçeneğine tıklayarak giriş yapıldığında aşağıdaki verdiğim seviyeleri uygulayarak kayıt etmelisiniz.

Serbest Bakış için;Kamera Hassasiyeti(Karakter, Araç)/ %150Kamera Hassasiyeti(Paraşütle Atlama)/ %150

Kamera Hassasiyeti için;Dürbünsüz/ %130Lazer-Holografik Nişangah/ %602x Dürbün/ %483x Dürbün/ %304x Dürbün Vss/ % 236x Dürbün/ %158x Dürbün/ %17

Ateş Etme Animasyonun için;Dürbünsüz/ %130Lazer-Holografik Nişangah/ %602x Dürbün/ %483x Dürbün/ 304x Dürbün Vss/ % 236x Dürbün/ %158x Dürbün/ %17

Jiroskop Hassasiyeti için;Dürbünsüz/ %300Lazer-Holografik Nişangah/ %2002x Dürbün/ %3003x Dürbün/ %1614x Dürbün Vss/ % 1156x Dürbün/ %908x Dürbün/ %60

Jiroskop sensörü kullanmayan oyuncular için şiddetle tavsiye ederim jiroskop sensörü çok fazla avantaj sağlamaktadır. Pubg Mobile Lite’deki benim size tavsiye ettiğim ayarlar her oyuncunun el becerisine göre mutlaka değişkenlik gösterecektir. Fakat bu ayarlar daha genel bir kitleye hitap ediyordur ve çoğunluk bu ayarları kullanması durumunda memnun kalacaklardır.

Yazar Hakkında

ToS@

Oyunlar insanları mutlu etmek için var oldu, saç baş yoldurmak için değil, endişe etmeyin oyun hileleri kullanın :)

Sitemizde yer alan oyun görselleri, oyunu üreten firmaya aittir. Görseller, tanıtım ve bilgilendirme amacıyla yazıya eklenmiştir. Hak ihlali olduğunu düşünüyorsanız lütfen iletişim sayfamız üzerinden iletişime geçiniz.

Rehber kategorisinden Yazılar