Cities Skylines Not Enough Customers Problemi Nasıl Giderilir?

07 Ağustos 2023 0 Yorum 1 dakika, 41 saniye

İnsanlar ihtiyaçlarını karşılamak için mağazalara gider ve alışveriş yapar. Şehir yapısında mağaza bölgesi üretici ve tüketiciyi buluşturan oldukça önemli bir yere sahiptir. "Not Enough Customers" hatası mağaza bölgesinde faaliyet gösteren firmaların ürünleri satacak müşteri bulamaması ile alakalıdır. Bu nedenle dükkanlar teker teker kapanır. Genellikle, insan popülasyonunun düşük olduğu alanlara kurulan mağazalar bölgesinde bu problem meydana gelir. Peki ya nasıl giderilir bu problem?

Toplu Taşıma

Toplu taşıma alışveriş için bölgeye gitmek isteyen insanların ulaşımını kolaylaştırır, hem trafik probleminize yardımcı olur hem de bölgeler arasında kalabalıkların hareket etmesine olanak sağlar. Bu nedenle metro, tramvay, otobüs, tren, monoray gibi enstrümanları kullanarak bölgelerinizi birbirine bağlayın.

İç İçe şehir yapısı

Endüstri bölgesi ürettiğini mağaza bölgesi ile, mağazalarda gelen ürünleri yaşam alanındaki insanlarla paylaşır. Yapılaşmayı kurarken bu dengeyi sağlarsanız tedarik zincirini bozmamış olursunuz. Oluşturduğunuz mahallelerin etrafına mağaza inşa edilebilecek alanlar tanımlayıp bu problemi hiç bir zaman yaşamayabilirsiniz.

Bağlantı yolları

Mağaza bölgesine giden yol sayısını arttırmak daha fazla müşterinin daha kısa sürede bu bölgeye ulaşımını sağlayacak bir başka öneridir.

Arz Talep Dengesi

Oyunda arz talep dengesi oldukça önemlidir. İhtiyaçtan fazla alanı mağazalara ayırırsanız bütün mağazalara yeteri kadar müşteri gitmeyecektir. Bu nedenle sol alt kısımda yer alan arz talep barlarını sürekli takip edip, yeteri miktarda alan tanımlamanız çok daha iyi olacaktır.

Popülarite

Mağazaların olduğu kısma daha fazla insan çekmek için landmark, park gibi hem turistleri hem de şehir halkını cezbedecek yapılar inşa edebilirsiniz.

Yazar Hakkında

ToS@

Oyunlar insanları mutlu etmek için var oldu, saç baş yoldurmak için değil, endişe etmeyin oyun hileleri kullanın :)

Sitemizde yer alan oyun görselleri, oyunu üreten firmaya aittir. Görseller, tanıtım ve bilgilendirme amacıyla yazıya eklenmiştir. Hak ihlali olduğunu düşünüyorsanız lütfen iletişim sayfamız üzerinden iletişime geçiniz.

İpucu kategorisinden Yazılar