Cities Skylines Not Enough Raw Materials Sorunu Nasıl Giderilir?

07 Ağustos 2023 0 Yorum 1 dakika, 48 saniye

Cities Skylines'ta hayalinizdeki şehri tasarlarken birçok detayı ince ince işlemeniz gerekiyor. Aksi takdirde şehir nüfusu arttığında bazı sorunlarla karşılaşabilirsiniz. "Not Enough Raw Materials" ileriye dönük hamleler yapmayan oyuncuların karşılaştığı problemlerden sadece birisidir.

Endüstri bölgelerinizde karşılaştığınız bu problem, hammadde eksikliği nedeniyle mevcut kurulu olan işletmenin üretimini devam ettirememesi anlamına gelir. Ayrıca o işletmeden mal alan mağazalarda yetersiz satacak mamul hatası verecek ve kapanacaktır. Birbirini tetikleyen bu olaylar şehrin gelişimini yavaşlatacak ve daha büyük bir nüfusa sahip olmak neredeyse hayal olacaktır. Peki bu sorunu nasıl çözebiliriz? Bunun için birkaç ipucu paylaşacağız.

Sanayi Bölgeleri İnşa Edilen Yerin Önemi

Cities Skylines oynarken ileriye dönük planlama yapmak, şehrin gelişimi esnasında size kolaylık tanır. Eğer Industries DLC'sine sahip değilseniz sanayi bölgelerinizi çevre yoluna yani hammaddeyi getirecek çevre şehirlere ulaşımını kolay yerlere yapmanız gerekir.

Trafik Problemini Ortadan Kaldırın

Oyundaki en büyük problem trafiktir. Trafik ne kadar sıkışıksa, o işletmeye hammadde gelmesi o kadar uzun süreceği için bu hatayı almanız normaldir. Bu nedenle trafik problemlerini ortadan kaldırarak bu sorunun ve diğer sorunlarında kısmen önüne geçmiş olursunuz.

Bunun için deneyebileceğiniz bazı modlar mevcuttur. Traffic Manager PE modu bu konuda size yardımcı olacaktır.

Farklı yollar denemek

Havayolu, denizyolu ve demiryolu bağlantılarını sanayi bölgenize sağlayın. Böylece hammadde sadece karayolu ile değil alternatif rotalar ile bölgeye ulaşacak böylece bu hatanın önüne geçebileceksiniz.

Industries DLC'si ve Ambar

Dlc ile gelen bir özellik ambar kurabilirsiniz. Kurduğunuz ambarın hangi ürünü depolayacağını da belirleyebilirsiniz. Ore, Oil, tarım ve orman ürünleri oyunun ana hammaddelerini oluşturmaktadır. Ayrıca bu DLC ile birlikte şehrinizde bu hammaddeleri üretebilirsiniz. Böylece tedarik problemini direk şehrinizden sağlar ve hammadde eksikliği nedeniyle şehrin gelişiminin önündeki engeli kaldırabilirsiniz.

Yazar Hakkında

ToS@

Oyunlar insanları mutlu etmek için var oldu, saç baş yoldurmak için değil, endişe etmeyin oyun hileleri kullanın :)

Sitemizde yer alan oyun görselleri, oyunu üreten firmaya aittir. Görseller, tanıtım ve bilgilendirme amacıyla yazıya eklenmiştir. Hak ihlali olduğunu düşünüyorsanız lütfen iletişim sayfamız üzerinden iletişime geçiniz.

İpucu kategorisinden Yazılar