7 Days to Die Demirci Ocağı Nasıl Yapılır?

06 Ağustos 2023 0 Yorum 2 dakika, 45 saniye

7 Days to Die'de daha kaliteli onarım aletleri üretmek ve base için daha sağlam malzemeler elde etmek için demirci ocağı oldukça önemlidir. Ayrıca birçok silah yapımı veya tamiri içinde gerekli malzemeler demirci ocağı ile üretilir.

Demirci ocağı yapmak için gerekli malzemeler aşağıda listelenmiştir. Ayrıca yazının diğer bölümlerinde bu malzemeleri nasıl elde edeceğinizi detaylıca bulabilirsiniz.

  • Kaldırım Taşı Kayaları 50 Adet
  • Tahta Kütük 1 Adet
  • Deri 10 Adet
  • Bant 3 Adet
  • Kısa Demir Boru 3 Adet

Yukarıdaki malzemelere sahip olsanız dahi demirci ocağı üretemeyebilirsiniz. Bunun nedeni gerekli bilgilere sahip olup olmadığınızdır. Çalışma istasyonları seviye 5 beceriye kadar kitap okumanız gerekmektedir. Bknz: Çalışma İstasyonu Seviyesi Nasıl Geliştirilir?

Kaldırım Taşı Kayaları Nasıl Elde Edilir?

Kaldırım taşı kayaları elde etmek için küçük taş ve killi toprağa ihtiyacınız var. Taş balta aracığı ile etraftaki taşları kırabilirsiniz. Killi toprak için kürek ile toprağı kazmanız yeterlidir. Ardından Tab tuşuna basarak Arama kısmına Kaldırım Taşı kayaları yazıp Üret(W tuşuna basabilirsiniz) dediğinizde envanterinizdeki malzeme kadar üretim gerçekleşir.

Tahta Kütük Nasıl Elde Edilir?

Oyunun önceki versiyonlarında olmayan ve yeni eklenen bir nesnedir. Üretimi oldukça kolaydır. 10 adet tahta envanterinizde varsa tahta kütük üretebilirsiniz. Tab tuşuna basıp arama kısmına tahta kütük yazmanız ve ardından üret demeniz yeterlidir.

Deri Nasıl Elde Edilir?

Deri oyunda birçok malzeme üretiminde veya çalışma istasyonu üretiminde kullanılmaktadır ve değerlidir. Hayvan avlayarak (Tavuk hariç) deri elde edebilirsiniz. Arabaları İngiliz anahtarı ile parçalayarak az miktarda olsa deri elde edebilirsiniz. Yağmaladığınız yerlerde Ofis koltuğu gördüğünüzde E tuşuna basarak envantere alın ardından Hurdaya Çıkar diyerek deri elde edebilirsiniz. Bu yöntem en çok ve en basit deri elde edebileceğiniz yöntemdir.

Bant Nasıl Elde Edilir?

Bant eskisi kadar lootlarda çıkmıyor. Ama yapıştırıcı veya yağmadığınız elbiseleri hurdaya çıkartarak elde edeceğiniz kumaş parçası ile bant üretebilirsiniz. Tab tuşuna basın bu malzemeler elinizdeyse arama kısmına bant yazıp üret diyebilirsiniz.

Kısa Demir Boru Nasıl Elde Edilir?

Eğer bir ingiliz anahtarına sahipseniz etraftaki arabaları parçalayarak bolca elde edebilirsiniz. Yine evlerin lavabo veya mutfak dolaplarını yağmalarken bolca karşılaşacağınız eşyadır.

Demirci ocağına hiç uğraşmadan sahip olabilirsiniz. 7 days to die bütün hileleri başlıklı içeriğe göz atarak hileyle kolayca elde edebilirsiniz.

Demirci Ocağı Ekipmanları

Demirci ocağına ekleyeceğiniz ve özelliklerini geliştiren ekipmanlar hakkında bilgi alabilirsiniz.

  • Gelişmiş Körükler - Eritme hızını %50 oranında arttırır.
  • Örs: Demirci ocağı üretme hızını %50 oranında arttırır.
  • Pota: Demirci ocağında çelik üretiminin kilidini açar.

Bu içerik 7 Days to Die Alpha 21(b324) sürümünde hazırlanmıştır. Geçmiş veya gelecek sürümlerde farklılıklar görülebilir.

7 Days to Die

Yazar Hakkında

ToS@

Oyunlar insanları mutlu etmek için var oldu, saç baş yoldurmak için değil, endişe etmeyin oyun hileleri kullanın :)

Sitemizde yer alan oyun görselleri, oyunu üreten firmaya aittir. Görseller, tanıtım ve bilgilendirme amacıyla yazıya eklenmiştir. Hak ihlali olduğunu düşünüyorsanız lütfen iletişim sayfamız üzerinden iletişime geçiniz.

Rehber kategorisinden Yazılar