New World Gear Expertise Nedir? Nasıl Yapılır?

22 Şubat 2023 0 Yorum 1 dakika, 59 saniye

New World 60 levele ulaştığınızda 500 ekipman puanına sahip olursunuz. Bu ekipman puanlarını 600'e çıkarmak için bir takım aktivitelere katılmanız gerekebilir. Elite Run denilen 60 level üstü moblardan oluşan bölgelerde kutu farmlayarak veya Tempest, Genesis gibi zindanlarda farm yaparak GS puanı kasmak mümkündür. Yine de oyun lifeskill takılan oyuncuları es geçmemiş 2 defa toplayacağınız ödüller sayesinde uzun bir zamana yayılsa da gear expertise işlemini gerçekleştirmenizi mümkün kılmıştır.

Eğer lifeskill odaklı oynuyorsanız Diamond Gypsum ve Elmerad Gypsum elde ederek bu parçaları işleyip GS puanı kasmaya başlayabilirsiniz. Bu işlem için Gypsum Orb Nasıl Elde Edilir ? başlıklı içeriğe göz atmanızda fayda var.

Hem lifeskill yapıp hemde oyunu öğrenme odaklı ilerlemek istiyorsanız Elite Runlar biçilmiş kaftan. Bu runlara dahil olmak için oyun esnasında chat üzerinde örneğin +wall gibi run ismi içeren terimler gördüğünüzde direkt olarak o runun başlayacağı lokasyona gidip bir partiye girebilir veya tek başınıza da solo şekilde elite chest farmlayabilirsiniz.

Brimstone haritası görevlerini yapmadıysanız wall, helio, khepri ve cast sizi zorlayacaktır. Öncelikle harita görevlerini yapmanızda fayda var.

Zindan farmı ise aslında en kolay GS kasma taktiğidir. Fakat 500 GS bir oyuncunun zindanlarda kendine yer bulması biraz zordur. 5 kişilik ekip işi olduğu için oyuncular daha deneyimli ve yüksek GS değerine sahip oyuncuları tercih etmektedir. Yine de oyunda yeni olduğunuzu ve öğrenme amaçlı girmek istediğinizi belirterek, başarılı bir zindanda güzel GS puanı kasabilirsiniz yani expertise edebilirsiniz.

Başlangıç için ideal zindan/Dungeon Garden of Genesis'tir. Hem Tempest ve Lazarus'a göre daha kolay hem de daha kısa sürede bitmektedir. Günde 25 defa zindanlara gidebilirsiniz. Bu haklarınızı kullanmayı unutmayın. Eğer kendinize gerçek bir zindan grubu bulamazsanız "First Boss" gruplarına girebilirsiniz.

First Boss İngilizce'de ilk patron demektir. Zindanlarda 3 tane büyük boss bulunur. İlki oldukça kolaydır ve insanlar 25 hakkın ölmemesi adına ilk boss grupları oluşturup hızlıca ilk bossa kadar ilerleyip onu kesip çıkarlar ve bunu sürekli tekrar ederler. Bu partilere girmeniz çok daha kolay olacaktır.

Yazar Hakkında

ToS@

Oyunlar insanları mutlu etmek için var oldu, saç baş yoldurmak için değil, endişe etmeyin oyun hileleri kullanın :)

Sitemizde yer alan oyun görselleri, oyunu üreten firmaya aittir. Görseller, tanıtım ve bilgilendirme amacıyla yazıya eklenmiştir. Hak ihlali olduğunu düşünüyorsanız lütfen iletişim sayfamız üzerinden iletişime geçiniz.

Rehber kategorisinden Yazılar