PUBG Mobile Ağır Silah Modu

12 Şubat 2021 0 Yorum 3 dakika, 45 saniye

Oyun içerisinde sıkılmanın neredeyse mümkün olmadığı çok seçenekli modimkanları ile bu alanda zirvede bulunan Pubg Mobile modlar içerisindeki yenilikler ve geliştirmelerle birlikte de aradaki farkı oldukça açmıştır. Pubg mobile oyununda yine çokça ilgi gören Evo Alanı seçeğinde bulunan Ağır Silah modudur. Özellikle yakın tarihte gelen son iki güncellemesi ile bu modu tercih edenlerin sayısı oldukça artmıştır. Son güncellemeden bir önceki güncellemede ciddi değişiklik kararları alıp uygulayan bu oyunun geliştiricileri bu konuda ne kadar başarılı olduklarını elde ettikleri başarı ile ispat etmiş oldular. Bu modun en güzel yanlarından biriside süprizlerle dolu olmasıdır. Ayrıca bu modda maç yapmanız KD değeri, sıralamanız veya TDM sonuçlarınızı etkilemediği için pratik yapmak amaçlıda oynanabilir. Ayrıca zaman zaman RoyalePass görevleri ve Genel olarak başarım görevlerinin bir kısmı bu modda tamamlandığı için bu modu tercih ederek birçok ödüle ücretsiz veya ücretli erişim sağlayabilirsiniz ve başarım puanı kazanabilirsiniz.

Bu moda giriş yapabilmek için belirli bir seviyeye sahip olmak gereklidir. Bu koşulları sağladıktan sonra oyun giriş ekranında sol alt köşedeki aşağıdan yukarıya üçüncü sıradaki mod seçeneği veya ikinci sıradaki butona tıklayınız. Daha sonra açılan pencerede sol üst kısımda yukarıdan aşağıya üçüncü sıradaki Evo Alanı seçeneğine tıklayınız. Buradan Ağır Silah seçeneğini işaretleyerek oyunu başlatırsanız bu moda giriş yapmış olursunuz.

İçerik; Erangel haritasında geçen bu mod da zırhlı araçlar, Ağır Silahlar, Helikopterler, Arkadaşları yeniden uyandırma imkanı gibi birçok farklılık mevcuttur. Erangel haritasının orijinal boyutlarında başlayan bu modneredeyse klasik moddaki bütün özellikleri barındırmaktadır.. Bu modun benim en beğendiğim özelliği Arpici mermisi kullanan güdümlü silahların bulunmasıdır. Bu modu dörtlü takım veya dörtlü takımlara karşı otomatik eşleşmeyi kapatma seçeneği ile oynama mecburiyeti bulunmaktadır. Buda otomatik olarak savaşların çok daha uyumlu ve zorlu geçmesini sağlamaktadır. Gizli üs ve odalarla çeşitli loot ve saklanma imkanları, Bomba kıyafetleri, Hava saldırıları ve İletişim kuleleri sayesinde ölen takım arkadaşlarını geri getirme gibi çok fazla keşfedilmemiş birçok eğlenceli imkan da bu modun içerisinde bulunmaktadır.

Farklılıklar; Bu modun diğer bütün modlara göre çok fazla farklı özelliği vardır. Özellikler olarak klasik mod ile büyük oranda benzerlik gösterse de içerik olarak çokça farklılık vardır. En ilgi çekici yanlarından birisidir helikopterlerdir. Sadece bu modda bulunan özellik olarak bakacak olursak zırhlı araçların her yerde bulunabilmesi, Ağır silahlar, Araç silahları ve Helikopterler en bilinen farklılıklarıdır.

Yenilikler; Son 2.0 güncellemesinde Zırhlı Helikopterler, Zırhlı silahlar, UAZ, Buggy gibi birçok klasik mod aracı için koruyucu zırhı ve Genel olarak düzenlemeler getirilmiştir.

Sonuç; Ağır silahlar, Araç zırhları, Haritada direk bulunan zırhlı araçlar, Helikopterler, İletişim kuleleri, dayanıklılığı arttıran kıyafetler, Hava saldırıları ve sayamadığım birçok farklı imkanın oyunun en çok tercih edilen haritası olan Erangel de bulunması ile birlikte çok daha güzel bir hal aldığı bu modu en güzel yanlarından biriside bot sayısının normale oranla biraz daha az olmasıdır. Daha sayamadığım birçok avantajın bulunduğu bu modu sonuçlarımızı etkilemeyerek oyun içerisindeki görevleri sağlama koşullarına sahip olması ve bizi ödüllendirmesi de görsel olarak güzelliği arttırmaktadır. Oyunun aktif oyuncuları bu görselliğin özgüven konusunda bize yardımcı olduğu konusunda hemfikirdir. Bu görselliğin yanı sıra eğlenip keşfederken el becerilerimizin gelişmesi ve yeni deneyimler yaşanması bu modu çok daha ilgi çekici kılmaktadır. Her deneyimi yaşayıp aynı zamanda yeni keşiflerde bulunmak isteyen oyuncuların bu modu denemesini tavsiye ederim.

Yazar Hakkında

ToS@

Oyunlar insanları mutlu etmek için var oldu, saç baş yoldurmak için değil, endişe etmeyin oyun hileleri kullanın :)

Sitemizde yer alan oyun görselleri, oyunu üreten firmaya aittir. Görseller, tanıtım ve bilgilendirme amacıyla yazıya eklenmiştir. Hak ihlali olduğunu düşünüyorsanız lütfen iletişim sayfamız üzerinden iletişime geçiniz.

Rehber kategorisinden Yazılar