Archeage - Günlük 5 Adet Ücretsiz Labor Potu Nasıl Alınır ?

22 Eylül 2020 0 Yorum 3 dakika, 37 saniye

Archeage ücretsiz bir MMORPG oyunu olarak bilinse de oyunda adım attığınızda labor ihtiyacınız doğacak. Ne yaparsanız yapın labor oyunun en önemli puanı. Labor yani emek puanı ile tarla ekebilir, silah, malzeme craftlayabilir veya silahınızı yada zırhınızı geliştirebilirsiniz. Ya da trade run olarak adlandırılan haritada belirli şehirler arası ticaret paketleri yaparak onları bir başka şehire satabilirsiniz.

Tüm bunları yapabilmek için gerekli olan labor ise eğer ücretsiz oynuyorsanız oyunda durduğunuz süre boyunca 5 dakikada 5 labor puanı elde edeceksiniz. Oyunun premium hesabı yani Patron satın aldığınızda ise oyunda olsanız yada olmasanız farketmeksizin 5 dakikada 10 labor puanı kazanacaksınız.

Belirli bir seviyeye geldikten sonra kazandığınız labor puanları yetmeyecek ve ek labor ihtiyacınız doğacak. Bu nedenle oyundaki bazı etkinlikler ile 1000 labor içeren labor potları elde edebilirsiniz.

1# Günlük Görevleri Yaparak Labor Potu Alma

55 üzeri bir karakteriniz varsa günlük görevlerin hepsini açabilirsiniz. Eğer sizde kırmızı gözüküyorsa ihtiyaç duyduğu malzemeyi General Merchant NPC'sinden temin ederek açın. Çünkü hepsini yapmasanız bile toplam 7 görevden 5'ini yapmanız gerekecek. Bu görevlerin hepsinin açık olması size avantaj sağlayacak.

Archeage Günlük Görevleri Paneli

Birde yapamacağınızı düşündüğünüz görevlerde ise 3 değiştirme hakkınız bulunmakta. Bu görevleri bu hakları kullanarak değiştirip şansızına göre farklı bir görev alabilirsiniz. Günlük 5 görevi tamamladığınızda 1 adet 1000 labor içeren labor potunu ücretsiz olarak alacaksınız.

2# Golden Plain Battle(Arena) Katılarak Labor Potu Elde Etme

Halcy Zamanları Türkiye Saati ile : 15:30 / 21:30 / 23:30

Günde 3 kez girebildiğiniz ve yine günün 3 farklı zamanı açılan Halcy olarak adlandırılan Golden Plain Battle katılarak katılım ödülü olarak aldığınız Proven Warrior Token'i açıp 1 adet 1000 labor içeren pot elde edebilirsiniz.

Katılım ödülü olarak herkese gönderilmekte olup ayrıca minimum 12, maksimum 20 adet yeşil seviye Hiram infusion potu kutusu ve minimum 1200, maksimum 2000 honor puanı kazanabilirsiniz. Fakat bu ödülleri almadan önce görev almanız gerekmektedir. Arena Manager isimli NPC'den ilk olarak günlük katılım görevini alın. Daha sonra Halcy'ye katılın ve arena bittiğinde posta yolu ile gönderilen ödülleri alıp Proven Warrior Token'i açın.

Potu kullandığınız an 1 adet 1000 labor içeren labor potu ücretsiz olarak çantanıza eklenecektir.

3# Banquet

3 kişilik Banquet girerek 15. seviyeyi geçtiğinizde otomatik olarak 1 adet 1000 labor potu elde edeceksiniz. Daha önce hiç dahil olmadıysanız bilen bir arkadaşınızla antrenman yapmanızda fayda var.

Her oyuncunun bir yolu tuttuğu ve her seviyede daha güçlü moblar tarafından atak geçirdiğiniz ayrıca her atağın sonrasında 2 farklı noktaya gönderilen puanları alarak savunmayı güçlendirdiğiniz oyun içerisinde bir oyun olarak adlandırabiliriz. Oldukça seri olmalısınız.

4-5# Reset sonrası Günlük Görevleri ve Halcy yapımı

Oyun Türkiye saati ile gece 03:00'da reset yani yeni güne geçmekte. Bu süreye kadar ayaktaysanız ve oyun ekranı açıksa tebrikler 1 labor potu daha kazanabilirsiniz. Bunun için ilk söylediğimiz gibi 5 adet günlük görevi yapmanız gerekmektedir. Günlük görevleri tamamladıktan sonra oyunu açık bırakarak öğleden sonra 15:30'da tekrar Halcy girerek (Arena Manager NPC'sinden görevi alıp) 1 labor potu daha alabilirsiniz.

Halcy sonrası otomatik olarak tekrar resetlenecek ve hem günlük hemde Halcy tekrar yapılabilecektir. Yani gece 03:00'dan sonra öğlen 15:30'a kadar PC'niz açık ve karakteriniz oyunda olursa Halcy ile Günlük görevleri 2 kez yapabilirsiniz. Halcy sonrası reset gerçekleşecek. Eğer gerçekleşmez ise Garden ya da Banquet girerek resetin gerçekleşmesini sağlayabilirsiniz.

DC olursanız reset otomatik gerçekleşecektir.

Ek Not: Patron hesabına sahipseniz hergün oyuna girip 3 saat oyunda kalırsanız 10 lolaty coin elde ederseniz. 35 lolaty coin vererek Marketplace'dan bir adet 1000 labor içeren labor potu alabilirsiniz. Patron hesabınız boyunca her 4 günde bir ek 1000 labor daha almış olursunuz.

Yazar Hakkında

ToS@

Oyunlar insanları mutlu etmek için var oldu, saç baş yoldurmak için değil, endişe etmeyin oyun hileleri kullanın :)

Sitemizde yer alan oyun görselleri, oyunu üreten firmaya aittir. Görseller, tanıtım ve bilgilendirme amacıyla yazıya eklenmiştir. Hak ihlali olduğunu düşünüyorsanız lütfen iletişim sayfamız üzerinden iletişime geçiniz.

Rehber kategorisinden Yazılar