New World Gelişmiş Madencilik Rehberi

27 Şubat 2023 0 Yorum 4 dakika, 11 saniye

New World oynarken yüksek gold kasmak için tercih edebileceğiniz bir değer meslek madenciliktir. Birden fazla craft yöntemi ve tezgahı kullanmak adına ve maden toplarken elde edeceğiniz craft materyalleri ve değerli taşları da hesaba katarsak gerçekten diğer mesleklere göre çok daha kârlı olduğunu gönül rahatlığı ile dile getirebiliriz.

Bu rehberde craft kısmına değinmeyeceğiz. Sadece madenciliği nasıl yapmanız gerektiğini, hangi ekipmanları kuşanmanız, hangi perklere sahip kazmaya sahip olmanız ve daha fazla maden taşıyabilmek için çanta özellikleriniz nasıl olmalı bu soruların cevaplarını bulacağız hep birlikte.

Madencilik Yaparken Attribute Puan Dağılımı Nasıl Olmalı?

Madenciler güç kullanmaktatır. Bu nedenle madenci olmak istiyorsanız STR üzerine bir build tercih etmelisiniz. 300 STR puanı verdiğinizde madencilikte bazı avantajlara sahip olacaksınız.

300 STR Puanı verdiğimizde %25 şans ile tek vuruşta maden toplayabiliriz.

Bunlar;

  • %25 şans ile tek vuruşta maden öbeğini toplamak
  • %10 daha fazla maden elde etmek
  • %10 daha hızlı maden toplamak
  • +20 kg daha fazla malzeme taşıma
  • %10 maden ağırlığı çantaya yansıtılmaz.

300 puandan fazla vermeniz bunlardan farklı yeteneklere sahip olacağınız anlamını taşımayacağı için, kalan puanları CONS vererek, riskli maden bölgelerinde toplama yaparken mob saldırılarına karşı daha fazla can puanına sahip olabilirsiniz.

İyi bir Kazmada Hangi Perkler Olmalı?

Madencilik yaparken size çeşitli bonuslar sağlayacak ekipman tercih etmeniz önemlidir. Bu bonuslar sayesinde daha hızlı toplama, daha fazla toplama ve daha fazla nadir eşya elde etme en çok tercih edilen perklerdir.

  • Mining Luck: Belirli bir oranda nadir eşya elde etme şansınızı arttırır.
  • Mining Yield: Belirli bir oranda maden toplarken daha fazla malzeme elde etmenizi sağlar.
  • Mining Efficiency: Belirli bir oranda madencilik seviyenizin sağladığı hız puanını kullanmanızı sağlar.

Bu perkler haricinde toplama yaparken azoth elde etme, can puanı doldurma, toplama sonrası hızlı hareket etme gibi bazı perkler de vardır. Fakat bu perkler o kadar önemli değildir. Yukarıdaki perkler ise madencilikte size bonuslar sağlayacağı için kesinlikle tercih edilmelidir.

İdeal perklere sahip bir Kazma - New World

600 GS puanı üstü bir kazma tercih edecekseniz yine bu perklerin yanı sıra Fire/death/soul/air/water/earth gibi moteleri toplama yaparken 1-4 arasında şans eseri elde etmenizi sağlayacak aligment perkini de bu yazımıza dahil edebiliriz. Fakat bu ekipmanların fiyatları oldukça yüksektir. O nedenle 590-600 GS arasında mor dereceli Orichalcum pickaxe tercih edebilirsiniz.

Madencilik için Trophy Alınmalı mı?

Giriş ve orta düzey madencilik yapacaksanız trophyler ilk adımda gereksiz olabilir. Bunun nedeni trophylerle geliri arttırmak istiyorsak, üst düzey materyal toplamaya yönelmemiz gerektiğidir. Örneğin Iron ore toplayacaksak veya Gold ore, Platinum ore toplayacaksak bu trophyler gereksizdir. Fakat Starmetal Ore veya Orichalcum Ore toplayacaksak kesinlikle trophylere sahip olmalıyız.

New World - Major Mining Gathering Trophy

Nedeni ise Tolvium, Cinnabar gibi değerli madenleri şans eseri elde ediyor oluşumuz. Bu trophyler, bu madenleri elde etme şansımızı arttıracak. Madencilikte tercih etmeniz gereken trophy, Major Mining Gathering Trophy'dir.

Madencilik Çanta Seçimi

Bütün herşeyi toplayan biriyseniz(benim gibi) bu kısmı dikkate almayınız. Ama sadece madencilik yapacağım başka hiçbir şeyle uğraşmayacağım diyorsanız bu kısımda işinize yarayacak. Çünkü %30 oranında topladığınız madenin taşıyabildiğiniz ağırlığını azaltabilirsiniz.

Madencilik için orta halli ideal bir çanta örneği - New World

Toplamda 3 adet çanta kullanabildiğimiz için madencilik yaparken envanterinizde daha fazla kazma ile toplanan madenleri biriktirmemizi sağlayacak bir perki ekleyerek neredeyse 4 çanta kadar toplama yapabiliyoruz. Quarryman’s Burden isimli bu perk %5-%10 arasında ağırlığı emiyor.

Extra Pockets isimli bir diğer perk ise taktığımız çantanın ağırlığının dışında bize ek ağırlık imkanı tanıyor.

Madencilik için Elbise Tercihi

Miner set madencilik yapanların tercih ettiği ve içerisinde Reinforced Minning Luck isimli perkin bulunduğu, bu perk sayesinde nadir eşya elde etme şansının arttığı elbiselerdir. Fakat Miner set yapmanız önemli değildir. Bunun yerine fiyatı daha uygun ise STR ve Reinforced Minning Luck perki içeren kıyafetler tercih edebilirsiniz.

Nadir eşya elde etmek için Reinforced Mining Luck perkine sahip bir elbise

Kıyafetin GS puanı ne kadar yüksek ise nadir eşya elde etme şansı o kadar fazladır. Yinede miner set giyecekler için parçalar: Miner Hat, Miner Shirt, Miner Pants, Miner Shoes ve Miner Gloves'tir.

Madenci Şans Kolyesi

Ayrıca nadir eşya şansını arttırmak için Kolye kısmına Adored Mining Luck perkine sahip bir kolye satın alarak takabilirsiniz.

Craft bölümü için ayrı bir başlık açacağız.Takipte kalın!

Yazar Hakkında

ToS@

Oyunlar insanları mutlu etmek için var oldu, saç baş yoldurmak için değil, endişe etmeyin oyun hileleri kullanın :)

Sitemizde yer alan oyun görselleri, oyunu üreten firmaya aittir. Görseller, tanıtım ve bilgilendirme amacıyla yazıya eklenmiştir. Hak ihlali olduğunu düşünüyorsanız lütfen iletişim sayfamız üzerinden iletişime geçiniz.

Rehber kategorisinden Yazılar