Metal Madness Mobil İnceleme

28 Mart 2021 0 Yorum 2 dakika, 39 saniye

Yayımlandığı platformdaki tam adı ‘METAL MADNESS PvP : Apex of Online Action Shooter’ olarak yayımlanan ve genel olarak ‘Metal Madness’ olarak bilinen oyun mobil oyunlar platformunun zirvesinde bulunan FPS savaş oyunları kategorisinde bulunmaktadır. Bu denli büyük bir kategoride farklı tema ve içeriği ile dikkatleri üzerine çeken bu oyun zaman dilimleri üzerinde farklılık yapmak yerine daha cesur bir davranış sergileyerek oyun içi karakterler üzerinde farklılıklar meydana getirerek araçlar ile ‘Death Race’ tadında savaşlar meydana getirmişlerdir. Yayımlandığı platformda on milyon indirme barajını aşan bu oyunun kullanıcı yorumları değerlendirildiğinde orta seviyenin birkaç kademe üzerinde memnuniyet gözlemlenmiştir. Bu platformdaki 5 yıldız üzerinden puanlama sisteminden 4 yıldız gibi başarılı bir puan alan bu oyunun en ilgi çekici yanlarından birisi ise sevilen bir film olan Death Race filmi ile yüksek oranda benzerlik göstermesidir. Yayımlandığı platformdaki bilgiler doğrultusunda geliştirici ve yayımlayıcı firma ‘GDC games’ olarak görüntülenmektedir.

Teknik Özellikleri; Hd grafik kalitesine sahip olan bu oyunda oldukça başarılı ve gerçekçi ses efektleri bulunmaktadır. Oyun akıcılığı anlamında üst seviyede bulunan bu oyunun boyutları kategorinin oldukça altındayken cihaz gereksinimleri ise orta seviyede bulunmaktadır. Oyun içi karakter animasyonları kategoriye oranla orta seviyede bulunan bu oyunda ortalama 60FPS kare hızı alınmaktadır buda oldukça iyi seviyede oyun akıcılığına işarettir.

İçerik Özellikleri;İçerik anlamında kategorisine oranla büyük farklılıklar olan bu oyunun tema tasarım ve oynanış mantığı çok daha farklıdır. Diğer FPS silah oyunlarındaki karakterlerin aksine buradaki savaşlarda Death Race filmi tadında araçlar ile savaşıp yok etme mantığı bulunmaktadır. Türkçe dil seçeneği bulunmayan bu oyunda mod sayısı da kullanıcılar tarafından yetersiz bulunmaktadır. Oyun içi harcama yapma imkanı bulunan bu oyundur ortalama 20 civarı araç mevcuttur. Oyun içi ekip kurma ve sohbet imkanları bulunan bu oyunda farklı sunucular mevcuttur. Aktif oyuncu sayısı on milyon indirme barajını aşması ile doğru orantılı olarak gayet iyi seviyede bulunmaktadır.

Artıları; Aktif oyuncu sayısı fazlalığı, Farklı bir teması olması, Görsel kalitesi, oyun içi çoklu sunucu seçeneği olması, Kare hızı düzeyi, oyunun cihaz hafızasında kapladığı boyutlar oyunun en bilindik artılarının başında gelenleridir ve sıralayabileceğimiz çok fazla artısı mevcut olan bir oyundur.

Eksileri; Cihaz gereksinimlerinin boyutlara oranla fazla olması, Türkçe dil seçeneğinin bulunmaması, bazı teknik özelliklerin kısıtlı olması, mod seçeneğinin sınırlı sayıda olması gibi eksileri mevcut olan bir oyundur. Geliştiricilerin talepler doğrultusundaki ilgisi sayesinde bu eksilerin kısa sürede çözüme kavuşturacağı ön görülmektedir.

Sonuç; Teknik açıdan orta seviyenin birkaç kademe üzerinde bulunan bu oyun içerik anlamında ise üst seviyelerde bulunmaktadır. Death Race filmi tadında savaş deneyimleri yaşamak isteyenler için bu oyunu kesinlikle tavsiye ederim.

Yazar Hakkında

ToS@

Oyunlar insanları mutlu etmek için var oldu, saç baş yoldurmak için değil, endişe etmeyin oyun hileleri kullanın :)

Sitemizde yer alan oyun görselleri, oyunu üreten firmaya aittir. Görseller, tanıtım ve bilgilendirme amacıyla yazıya eklenmiştir. Hak ihlali olduğunu düşünüyorsanız lütfen iletişim sayfamız üzerinden iletişime geçiniz.

Mobil Oyunlar kategorisinden Yazılar