Forward Assault Mobil İnceleme

11 Mart 2021 0 Yorum 3 dakika, 29 saniye

Mobil oyunlar platformunun FPS oyunları kategorisinde bulunan Forward Assault adlı bu oyun grafik kalitesi ile meşhur olmuş ve bu kaliteden sürekli bahsedilen bir oyundur. Yayımlandığı indirme platformunda on milyon barajını aşmış olan bu oyun yine bu platformlarda bulunan 5 yıldız puanlama sistemi üzerinden 4,3 gibi çok yüksek bir istatistik elde etmiştir. Kullanıcı yorumları dikkate alındığında orta seviyede bir memnuniyet görülmektedir. Oyunun en ilginç yanlarından bir tanesi de çok düşük boyutlarla çok yüksek kalitede grafikler elde etmesidir. Yayımlandığı markette geliştirici ve yayımlayıcı tarafından oyun hakkı kısmına eklenmiş olan grafik kalitesi hakkındaki bilgilerde bu oyunun bu konuda oldukça iddialı olduğunun göstergesidir. E spor turnuvaları yapılan bir oyun olan Forward Assault’un E spor turnuvaları düzenlenecek seviyede fazla aktif oyuncusu bulunmaktadır. Üçüncül şahıs oyuncu görüşü seçeneği bulunmayan bir oyundur sadece birincil şahıs oyuncu görüşü seçeneği mevcuttur. Geliştirici firma yayımlandığı marketteki bilgiler doğrultusunda Blayze Games olarak görülmektedir. Yayımlandığı platformlarda bir seçenekte oynamadan önce beta programına katarak farklı bir platform üzerinden oyunu deneyerek bilgi sahibi olma imkanı mevcuttur. Geliştiricilerin yüksek özgüvene sahip olduğunun göstergesi olan bu beta programı kullanıcılar içinde oldukça ince bir davranış biçimidir. Oyunun en beğendiğim özelliklerinden biriside açılış ekranına geçmesi oldukça hızlı ve çabuk olduğu için kullanıcıları bu konuda zaman kazandırmasıdır.

Teknik Özellikleri; Grafik kalitesi açısından diğer oyunları bir belki iki seviye üzerinde bir oyundur. Oyun içi animasyonlar oldukça başarılıdır. Oyun sesleri oldukça gerçekçidir. Oyun akıcılığı anlamında kare hızı yani FPS alma seçenekleri gösterilmese ve belirtilmese de minimum 60 FPS veriminde oyun oynanmaktadır. Oyun boyutları orta seviyenin altında ve cihaz gereksinimleri oldukça düşüktür bu kadar az gereksinim istediği halde oldukça başarılı teknik özelliklere sahip bir oyundur. Türkçe dil seçeneği eklenmemiştir ama gün geçtikçe artan aktif Türk kullanıcı sayısı ile birlikte bu seçeneğin gelmesi de öngörülmektedir. Teknik açıdan çok üst düzey olan bu oyunun geliştiricileri tarafından bu teknik özellikleri ayarlama seçeneği bizlere çok fazla sunulmamıştır o yüzden otomatik teknik seçenekleri çok fazla değiştirmemeniz tavsiye edilir.

İçerik Özellikleri; İçerik anlamında aktif oyuncu sayısının fazla olması, E spor turnuvaları, pratik modu, çoklu harita seçenekleri, klan sistemi, lig sistemi, oyun içi market seçenekleri, silah kaplamaları, çoklu ekipman seçenekleri, oyun içi sohbet imkanı ve oyun içi harcama yapma imkanı gibi birçok içerik özelliğine sahip bir oyundur. Üçüncül şahıs oyuncu görüşü yoktur, sadece birincil şahıs oyuncu görüşüne sahip bir oyundur. Bu boyutlarla teknik anlamda bu kadar başarılı işler çıkaran bir oyundan içerik olarak çok fazla şey beklemesek te bu anlamda da diğer oyunların gerisinde kalmayan bir oyundur.

Artıları; Grafik kalitesi olarak olarak diğer oyunların önünde bulunması, E spor turnuvalarının düzenlenmesi, oyun akıcılığı kalitesi, çok fazla gerçekçi oyun içi animasyonları gibi çoğu teknik ve içerik anlamında artıları bulunan bir oyundur.

Eksileri; Oyun içerisinde az sayıda olsa da hile ve oyun açıklıkları olarak adlandırılan Bug kullanan oyuncuların bulunması eksileri arasında kabul edilebilir fakat bu kadar çok aktif oyuncusu olan oyunlarda gayet normal karşılanan bir durumdur. Üçüncül şahıs oyuncu görüşü olmaması oyunun eksileri arasında bulunurken bunların harici eksileri yok denecek kadar azdır.

Sonuç; Boyutları oldukça az miktarda ve görselleri çok başarılı bir oyundur. cihazım kaliteli oyunları çalıştırmıyor diye düşünen FPS oyunları severler için oldukça uygun ve ideal bir oyundur.

Yazar Hakkında

ToS@

Oyunlar insanları mutlu etmek için var oldu, saç baş yoldurmak için değil, endişe etmeyin oyun hileleri kullanın :)

Sitemizde yer alan oyun görselleri, oyunu üreten firmaya aittir. Görseller, tanıtım ve bilgilendirme amacıyla yazıya eklenmiştir. Hak ihlali olduğunu düşünüyorsanız lütfen iletişim sayfamız üzerinden iletişime geçiniz.

Mobil Oyunlar kategorisinden Yazılar