Kafa Topu 2 Mobil İnceleme

04 Mart 2021 0 Yorum 3 dakika, 40 saniye

Kafa Topu 2 Çocukluk döneminde tartışmasız herkesin tarayıcı üzerinden severek ve çokça eğlenerek botlara karşı oynadığı oyun olan kafa topunun mobil platform üzerinde online şekilde geliştirilerek ve dizayn edilmiş hali olarak bizlere sunulmuş halidir. Elli milyon indirme barajını aşmış olan bu oyun tartışmasız eski tarayıcı üzerinde oynadığımız halinden çok daha fazla ilgi görmüştür. Mobil oyunlar platformunun lideri olan FPS oyunları veya Moba oyunlarında gibi çok talep görmeyen bir kategoride bulunmasına rağmen elli milyon barajını aşarak birçok Moba ve FPS oyununa fark atmış bir oyundur. Bu kadar ilgi görmesinin nedenlerinden birisi muhtemelen eski bilinen ve köklü bir oyun olmasıdır. Bu kategorideki diğer oyunlarda beş milyon indirme barajına ulaşan oyunlar başarılı kabul edilirken bu oyun elli milyon ile zirvede yalnız başınadır. Oyunun yayımlandığı marketlere birinci sürümünü arattığınızda bulunmamaktadır çünkü geliştiriciler tarafından birinci sürüm olarak tarayıcı sürümünde oynadığımız oyun kabul edildiği için bu oyuna direk ikinci sürüm adı verilmiştir. O oynadığımız tarayıcı versiyon oyununun devam olduğu burada çok şık şekilde belirtilmiştir.

Masomo Gaming tarafından geliştirilip yayımlanan bu oyun bu kategorideki en başarılı geliştiriciye sahiptir. Oyunun yayımlandığı marketlerde ufak tefek olumsuzluklar olsa da aktif kullanıcıların büyük bir yoğunluğu geliştirici memnuniyetinden bahsetmektedir.

Teknik Özellikler;Teknik açıdan bir FPS oyunu grafikleri, MOBA oyunu görsel efektleri beklemek oldukça yanlış olur. Yine de bu kategorideki oyunlara göre gayet iyi görsellere sahip olan bu oyun bize bu görselleri ayarlama seçeneği sunmamıştır. Oyun akıcılığı gayet iyi durumdadır. Oyun boyutları oldukça cüzi miktardadır ve oldukça düşük teknik özellikler istemektedir. Bu cihaz gereksinimleri ve hafızası isteğiyle bütün cihazların çalıştırabileceği bir oyundur.

İçerik Özellikleri; Bu tarz oyunlarda teknik açıdan beklentileri yüksek tutamasak ta içerik anlamında rekabet üst düzey olduğu için beklentiler oldukça üst düzeyde olmalıdır. Oyun içi lig sistemi kendi karakterlerini alma, kendi stadyumu alma, gerçek bir futbolcu hayatı gibi karakter geliştirme, oyun içi satın alma imkanı, menajerlik sistemi, takım oluşturma, kariyer yapma, oyun içi etkinlikler, Ercan Taner gibi bir üstadın sesinden Türkçe spiker seçeneği, kısayol tuşları ayarlama ve daha sayamadığım birçok içerik özelliği mevcuttur. Bu alanda da bu kategoride zirvede bulunan oyun olan ‘Kafa Topu 2’ içerik anlamında gördüğüm en başarılı oyundur. Ayrıca elli milyon barajını aşarak aktif oyuncu sayısı fazlalığını ispat eden bu oyunda eşleşme sorunu yaşanmamaktadır ve oyun içi etkileşimler oldukça iyi durumdadır.

Artıları;Oyun görsellerinin boyutlara göre başarılı olması, oyun akıcılığının gayet iyi durumda olması, lig sisteminin bulunması, gerçek futbol hayatı ile yüksek oranda benzerlik göstermesi, içerik anlamındaki başarısı, aktif oyuncu sayısının fazla olması ve ünlü Türk spikerlerin sesinden anlatımı gibi birçok özelliği bu oyunun artıları arasında bulunmaktadır.

Eksileri;Eksileri yok denecek kadar az olsa da oyun içi teknik ayarlama olanaklarının olmaması ve oyun içi reklamların fazlalığı eksileri arasında bulunmaktadır. fakat gereksinim ve hafıza kullanımını hesaba katarsak teknik ayarlama imkanlarının olmamasını eksileri arasında saymak çok da doğru olmaz.

Sonuç;Teknik anlamda diğer kategorilere baktığımızda orta düzey gibi görülse de sınırlı gereksinimler ve hafıza kullanımı göz önüne alınınca başarılı sayılan ve içerik anlamında oldukça başarılı olarak zirvenin tek sahibi haline gelen bir oyundur. hepimizin çocukluğunda severek oynadığı oyunun daha gelişmiş haline gelen ve gerçek futbol hayatı ile yüksek oranda benzerlik gösteren bir oyun arıyorsanız kesinlikle bu oyuna göz atmalısınız.

Yazar Hakkında

ToS@

Oyunlar insanları mutlu etmek için var oldu, saç baş yoldurmak için değil, endişe etmeyin oyun hileleri kullanın :)

Sitemizde yer alan oyun görselleri, oyunu üreten firmaya aittir. Görseller, tanıtım ve bilgilendirme amacıyla yazıya eklenmiştir. Hak ihlali olduğunu düşünüyorsanız lütfen iletişim sayfamız üzerinden iletişime geçiniz.

Mobil Oyunlar kategorisinden Yazılar