Crusader King 2 Hileleri

20 Ağustos 2023 0 Yorum 1 dakika, 32 saniye

Paradox'un kaliteli oyunlarından birisidir Crusader King 2. Anadolu Selçuklu dönemini ve hatta daha öncesini konu alan daha sonra beyliklerin bulunduğu dönemde yükselişe geçen Osmanlı devletinden büyük bir imparatorluk kurmak ve haçlı seferlerine karşı direnç göstermek için bu oyunu mutlaka oynamalısınız. Crusader King 2 de diğer paradox oyunları gibi olmamakla birlikte birçok benzerlikleri bulunmakta. Burada bir karakter yönetiyorsunuz ve karakterinize bağlı kişilere toprakları bağışlayıp toprak genişlemesi yaparak hem hükmettiğiniz toprakları arttırıyorsunuz hemde prestijinizi katlıyorsunuz. Hileleri aktif etmek için öncelikle konsolu açmanız gerekecek bunun için ise ALT+21 tuş kombinasyonunu kullanıyoruz. Eyalet kodlarına ulaşmak için tıklayın.

  • Para , oyunda en çok ihtiyacınız olan şey. cash yazarak enter'a basarsanız 5000 altın kazanırsınız. "cash 500000" yazarsanız 500K altın kazanırsınız.
  • Savaş Sisini ortadan kaldırmak için fow yazmanız yeterli. Fakat bütün haritanın sisini kaldıracağı için bilgisayarınız kasabilir bu nedenle yukarıdaki eyalet kodları ile birlikte kullanabilirsiniz.  "fow 651" yazdığınızda 651 nolu eyanetin sisi ortadan kalkacaktır.
  • Diğer bölgeleri imparatorluğunuza katmak için dindarlık puanına ihtiyacınız olacak. piety yazarak 5000 dindarlık kazanabilirsiniz. Dilerseniz "piety 250" yazarak 250 dindarlık kazanabilirsiniz size kalmış.
  • Oyunda çok fazla katkıda bulunmasa da teknoloji puanıda önemli sayılır. "techpoints" yazarak 1000 teknoloji puanı kazanabilirsiniz.
  • Düşük prestijli ülkeler büyük ülkelerin avı olabilmektedir. Bu nedenle prestijinizi arttırmalısınız "prestige" yazarak otomatik 5000 prestij kazanabilirsiniz.
  • Başkentinizi büyük bir şehre transfer etmek için ise "capital eyalet numarası" yazmalısınız. yani "capital 622" yazdığınızda başkentiniz 622 nolu eyalete geçer.
Paradox Hileleri

Yazar Hakkında

ToS@

Oyunlar insanları mutlu etmek için var oldu, saç baş yoldurmak için değil, endişe etmeyin oyun hileleri kullanın :)

Sitemizde yer alan oyun görselleri, oyunu üreten firmaya aittir. Görseller, tanıtım ve bilgilendirme amacıyla yazıya eklenmiştir. Hak ihlali olduğunu düşünüyorsanız lütfen iletişim sayfamız üzerinden iletişime geçiniz.

Hileler kategorisinden Yazılar