Modern Combat Versus Mobil İnceleme

09 Mart 2021 0 Yorum 2 dakika, 40 saniye

Tam adı ‘Modern Combat Versus: Çok Oyunculu Çevrimiçi FPS’ olarak yayımlanan Modern Combat Versus olarak bilinen bu oyun Mobil oyunlar platformunda en çok oyuncuya ve indirmeye sahip olan FPS oyunları kategorisinde bulunmaktadır. 5 yıldız puanlama sistemi üzerinden yaklaşık 4 yıldız almış olan bu oyun on milyon indirme barajını aşmıştır. Kullanıcı yorumları dikkate alındığında orta seviyede memnuniyet gözlemlenmektedir. Geliştiricileri tarafından eski bir serinin olduğu duyurulan oyunun en ilgi çekici yönlerinden biriside 57 Mb indirme hafızası istemesidir.

Geliştirici Hakkında; FPS oyunları kategorisindeki diğer oyunlara oranla çok düşük bir miktar olan bu hafıza kullanımı ile kaliteli görsellerde 4v4 savaşlar imkanı sunabilmek tartışmasız geliştirici firma olan GameloftSE’nin başarısıdır. Bu firma aynı zamanda indirdiğimiz platformdaki yayımlayıcı firma konumunda da bulunmaktadır.

Teknik Özellikleri; Teknik açıdan değerlendirme yaparken ilk değinmek istediğim nokta oyunun yayımlandığı marketteki 57Mb boyutları varken indirdiğinizde oyuna başlamak için oyun içi 1512Mb bir güncellemesi bulunmaktadır. Buda otomatik olarak düşük hafızalı ve gereksinime sahip cihazlarda oyunun oynanamayacağı demektir. Orta seviyedeki cihazlar için sorun oluşturmamaktadır. Bu güncellemenin sebebi geliştiricilerin akıl oyunu olarak başta akıllara gelse de oyunun tarihçesi biraz araştırıldığında başladığın günden bu yana çok büyük gelişim gösterdiği için bu denli büyük bir güncellemeye sahiptir. Görseller açısından gayet başarılı görsellere sahip oyunun oyun akıcılığı gayet iyi durumdadır ve ses kalitesi oldukça iyi seviyededir.

İçerik Özellikleri;

Oyun içerisindeki karakterinizin ajan olduğunu anlatan bir hikayeye sahip olan bu oyunda her ajan farklı özel yeteneklere sahiplerdir. Steam versiyonu da mevcuttur fakat oyun genel anlamda mobil platformlar için tasarlanmıştır. O yüzden Emülatör oyuncuları veya Steam oyuncularının çok iyi ateş etme dinamikleri beklenmesi yanlış olur. Basit ve hızlı oyun severler için bu anlamda çok uygun bir oyundur. oyun içi exp puanları ile level atlama sistemi mevcuttur ve ödüller verilmektedir. Oyun içi harcama yapma olanağı vardır. Mod çeşitliliği açısından sayı yeterli durumdadır ve oldukça fazla ajan sayısı mevcuttur. Aktif oyuncu sayısı gayet iyi durumdadır.

Artıları; Oyun akıcılığı anlamında FPS oyunları kategorisinde üst seviyelerde olan bu oyunun oynanımı oldukça hızlı ve akıcıdır. Zengin bir içeriğe sahip olan bu oyunun aktif oyuncu sayısı oldukça fazla olduğu için maçlar oldukça eğlenceli geçmektedir.

Eksileri; Ateş etme dinamiklerinin zayıf olması oyunu gerçekçilikten bir seviye uzağa çekmiştir, mobil oyuncularda kontrol ayarlama sorunları oyunun eksileri arasında bulunmaktadır.

Sonuç;Teknik açıdan orta seviye olan bu oyun içerik anlamında oldukça zengindir. Hızlı ve akıcı oyun severler için biçilmiş bir kaftan olan bu oyunu mobil cihazlardan oynamanızı tavsiye ederim.

Yazar Hakkında

ToS@

Oyunlar insanları mutlu etmek için var oldu, saç baş yoldurmak için değil, endişe etmeyin oyun hileleri kullanın :)

Sitemizde yer alan oyun görselleri, oyunu üreten firmaya aittir. Görseller, tanıtım ve bilgilendirme amacıyla yazıya eklenmiştir. Hak ihlali olduğunu düşünüyorsanız lütfen iletişim sayfamız üzerinden iletişime geçiniz.

Mobil Oyunlar kategorisinden Yazılar