Stick Fight Mobil İnceleme

09 Mart 2021 0 Yorum 2 dakika, 49 saniye

Çocukluğumuzda internet tarayıcıları üzerinden severek oynadığımız çöp adam savaşları oyununun, günümüzün trendi ve alışkanlığı olan mobil işletim sistemine sahip akıllı cihazlar için getirilmiş online sürümü olan bu oyunun yayımlandığı marketteki tam adı Stick Fight Online: Multiplayer Stickman Battle’dır. Eski bildiğimiz çöp adamların dizayn edilmiş geliştirilmiş ve skin eklenmiş halleri bu oyundaki karakterlerde kullanılmaktadır. Oynanış mantığı çok basit olan ve FPS oyunlarındakine benzer dizayn edilen kontroller ile oyunu oynamakta sıkıntı çekilmemektedir. Yayımlandığı markette 5 yıldız puanlama sistemi üzerinden 4,5 gibi bir puan alan bu oyun hem çevrimiçi hem de çevrimdışı oynama seçeneğine sahiptir. Yayımlandığı markette on milyon indirme barajını aşmış bu oyunun kullanıcı yorumlarına göz gezdirildiğinde oldukça fazla miktarda beğenildiği açıkça görüntülenmiştir.

Teknik Özellikleri;Oyunun yaklaşık 45 Mb civarlarında indirme boyutu bulunmaktadır ve gereksinim açısından en eski nesil akıllı cihazlar bile bu oyunu çalıştırabilmektedir. Diğer büyük boyutlu oyunlardaki Hd görseller, Ses kalitelerini beklemek doğru olmasa da oyun içi hareket animasyonları konusunda ufaktan bir beklenti sahibi olunabilir çünkü oyun akıcılığı anlamında etkili olmaktadır. Bu alanda boyutlarına oranla gayet başarılı bulduğum bu oyun kategorisine göre teknik anlamda orta seviyenin üzerinde bulunmaktadır. Ayrıca tam bir internet dostu olan bu oyun çok az internet kullanımı yapmaktadır.

İçerik Özellikeri;İçerik anlamında oldukça ideal sayıda mod seçeneği mevcuttur ve farklı haritalar bulunmaktadır. 50 den fazla karakter skini bulunmaktadır. Çevrimiçi ve çevrimdışı oynama seçenekleri mevcuttur. Market seçeneği mevcuttur ve oyun içi harcama yapma imkanı bulunmaktadır. aktif oyuncu sayısı indirilme oranı ile doğru orantılı olarak oldukça fazla olduğu için eşleşme sorunu yaşanmamaktadır. İki server bulunan bu oyunda henüz Avrupa ve Ortadoğu serverleri yoktur ama bu bölgelerden ilgi arttığı için yakın zamanda geleceği öngörülmektedir ve oyun içi kasma sorunu görülmemektedir. İçerik anlamında global sıralamalar mevcuttur ve bu sıralama sayesinde sunuculardaki oyuncular kıyasıya bir rekabet içine girmektedir.

Artıları;Oyunun boyutları, cihaz gereksinimleri, az miktarda internet tüketimi ve içerik anlamındaki zenginliği oyunun artıları arasında bulunmaktadır. Bu denli boyutlu oyunlar küçük oyunlar olarak bilinmektedir diğer 2-3 GB’lık oyunlardaki artıları bu oyunlardan beklemek tamamen haksızlık olmaktadır.

Eksileri; Sunucu sayısının sınırlı olması ve oyun içi harcamaların oyunun boyutlarına oranla bir miktar yukarıda olması oyunun eksileri arasında bulunmaktadır. Onun haricinde boyutlarına oranla çok fazla eksi beklentisi olan küçük oyunlar kategorisindeki Stick Fight oldukça başarılı işler çıkararak bizleri ters köşe yapmıştır.

Sonuç;Teknik değerlendirme aşamasında bu kategorideki anlayışa göre orta seviyenin bir kademe üzerinde bulunan bu oyun içerik değerlendirmesi olarak üst seviyelerdedir bu yüzden çokça tercih edilmektedir. Küçük boyutlar ve gereksinimlerle eğlenceli oyunlar oynamak isteyen oyunculara Stick Fight oyununu şiddetle tavsiye ederim.

Yazar Hakkında

ToS@

Oyunlar insanları mutlu etmek için var oldu, saç baş yoldurmak için değil, endişe etmeyin oyun hileleri kullanın :)

Sitemizde yer alan oyun görselleri, oyunu üreten firmaya aittir. Görseller, tanıtım ve bilgilendirme amacıyla yazıya eklenmiştir. Hak ihlali olduğunu düşünüyorsanız lütfen iletişim sayfamız üzerinden iletişime geçiniz.

Mobil Oyunlar kategorisinden Yazılar