New World Nasıl Hızlı Level Kasılır?

23 Ekim 2021 0 Yorum 2 dakika, 32 saniye

Amazon Games tarafından yayınlanan ve birçok online oyunun oyuncuları tarafından oynanan New World'e başladıysanız nasıl hızlı level kasacağınızı aktaralım. Çünkü seviyenizi yükseltmek için birçok alternatif mevcut. Sadece mob keserek değil, life skill ve görev serileri ile çok hızlı şekilde karakterinizi geliştirebilirsiniz.

Life Skill ile EXP kazanma

Life skill, oyunda madencilik, odunculuk, taş işlemeciliği, dericilik veya toplayıcılık gibi birçok oyun içi craftlanan eşyaların yapımında hammadde olarak kullanacağınız eşyaları çıkarmak için geliştirmeniz gereken yetenekler. Bunlar sizin levelinizi geliştirecek kadar EXP verecek. O nedenle oldukça önemli. Başlangıçta Flint life skill eşyalarını üreterek karakterinizin seviyesini yükseltmeye başlayabilirsiniz.

Ana Görev Serisi

Ana görev, size en çok EXP kazandıracak görev serisidir. Bu görevleri mutlaka yapın. Oyuna başladığınızda sizi yönlendiren görev serisidir. Tüm görevleri görmek için "J" tuşuna basın, ardından Main Story sekmesine gelerek ana görevinizi görüntüleyebilir ve devam edebilirsiniz.

Şehir Gelişim Görevleri

Her şehirin şehir merkezinde yer alan panoda günlük değişen gelişim görevleri yaparak para ve EXP kazanabilirsiniz. Bazı görevler size pahalıya patlayacak olsa da yine de basit görevler olmasından dolayı tercih edebilirsiniz. Güzel EXP kazanacaksınız.

Faction Görevleri

Oyunda bir noktada size hangi tarafta olacağınızı seçmek düşüyor. Hangi renge gönül verdiyseniz o factiona katılırsınız. Şehir merkezlerinde sizin üyesi olduğunuz faction gözükür. Bu NPC'ye giderek her şehirde görevler alıp yapabilirsiniz. Bu size hem EXP kazandırır hemde Faction parası. Bu faction parası ile ayrıca gold vererek değerli eşyalar elde edebilirsiniz.

Gizemli Sayfalar

Görevlerle gittiğiniz bazı yerlerde mavi şekilde parlayan sayfalar her yeni sayfa keşfettiğinizde size EXP kazandırır. Mutlaka yeni bir yere gittiğinizde etrafı araştırın.

Soru işaretli Noktalar

Haritada daha önce ayak basmadığınız her yer size EXP verir. Çok abartılı bir EXP olmasa da gezerken mutlaka etrafınıza göz atın. Çünkü oyunun haritası azımsanmayacak kadar büyük.

Üretim

Elde ettiğiniz hammaddeleri pazarda satmayın. Mutlaka üretimden geçirin daha sonra dilerseniz satın. Örneğin odun topladınız etraftan onları direk satmak yerine şehirde odun üretim yerinden onları Lumber'e çevirin, hem odunculuk seviyeniz artar hem de her seviye artışında EXP elde edersiniz.

Ele Geçirilmiş Bölge Temizliği

Haritalarda kırmızı noktalar olarak gözüken Ele geçirilmiş alanları temizlerseniz EXP kazanırsınız. Fakat bunun için Azoth Staff gereklidir. 25 Levele ulaştığınızda ana görev serisini yapıyorsanız Azoth Staff görevi gelecek onu yaparak bu eşyayı alabilirsiniz.

Yazar Hakkında

ToS@

Oyunlar insanları mutlu etmek için var oldu, saç baş yoldurmak için değil, endişe etmeyin oyun hileleri kullanın :)

Sitemizde yer alan oyun görselleri, oyunu üreten firmaya aittir. Görseller, tanıtım ve bilgilendirme amacıyla yazıya eklenmiştir. Hak ihlali olduğunu düşünüyorsanız lütfen iletişim sayfamız üzerinden iletişime geçiniz.

Rehber kategorisinden Yazılar