Mobile Legends Adventure İnceleme

22 Şubat 2021 0 Yorum 3 dakika, 23 saniye

Moontongames’in Mobil Legends temalı strateji oyunu olan Mobile Legends: Adventure içerik olarak mobile legends içeriği ve kahramanlarını kullansa da tür olarak çok farklı bir oyundur. Mobile Legends moba oyunu kategorisinde bulunurken bu oyun Idle RPG oyunu kategorisinde bulunmaktadır. Yani daha basit bir deyimle strateji oyunudur. Endonezya da bulunan ve dünyanın en çok tercih edilen moba oyunlarını geliştiren şirket konumunda bulunan MOONTON bu oyunda da çok kısa sürede istediği oyuncu kitlesini yakalayıp üst seviyelere göz kırpmıştır. Oyunun yayımlandığı marketler deki tanıtım fotoğraflarından bir tanesinde güncelleme yaparak on milyona ulaştıklarını duyurmuş olan bu şirket çok kısa bir zaman dilimi içerisinde bu sayıya ulaşarak daha da yükseklere göz kırpmışlardır.

Teknik Özellikler; Bu kategorideki oyunlardan bir FPS oyunu grafikleri yada Moba oyunu efektleri beklemek çok doğru olmaz bu tarz oyunu oynayan oyuncuların beklentileri bunların aksine çok daha farklı bir branş olan oyun içi etkileşimi arttırmaktır. Bütün bunlara rağmen moba oyunu olan Mobile Legends altyapılı olduğu için görsel efektler ve ses efektleri konusunda bu alanda bulunan rakiplerinin hiçte gerisinde kalmayan hatta bir adım önde diyebileceğimiz bir oyundur. Oyun ses ayarı, SFX ayarı veya çerçeve ayarları gibi bazı teknik ayarlamaları yapmak mümkündür. Bu ayarlamaları bireysel tercihlerimize göre ayarlama yapmak için oyun giriş ekranında bulunan  sol üstteki Id kısmına tıklayınız ve daha sonra sol köşede üstten üçüncü sırada bulunan dişli kısmına tıklayarak yapılabilir. Diğer oyun incelemelerinde bahsettiğim cihaz için çok az yer tutar deyimini yerler bir edecek seviyede az hafıza isteyen bu oyun neredeyse yok denecek seviyede az yer kaplamakta ve düşük cihaz gereksinimleri istemektedir.

İçerik; Oyun içerik olarak Clash of Clans, savaş mantığı olarak Clash of Royale Oyununu anımsatsa da ana fikir ve tema Mobile Legends oyunudur. Kendi oluşturduğun ekibin kontrolünü tamamen sen sağlarsın. Online savaşlar kazanılarak ödüller toplanır Şehirler oluşturularak gelişim katedilir. Rakiple eşleşme gibi sorunları olmayan oyuncu düzeyi olarak gayet iyi seviyede bulunan bu oyundaki stratejik savaşlar son derece ilgi çekici ve heyecanlıdır. Zaman ve sabır isteyen bu oyunda oyun içi etkinlikler oldukça yoğundur ve mağazadan alışveriş yapma imkanları da mevcuttur.

Artıları; Oyun çok az yer tutma özelliği ve çok düşük cihaz gereksinimleri istemesi sebebiyle neredeyse bütün akıllı cihazlar tarafından çalıştırılabilmektedir. Ödül ve etkinlikler konusunda oldukça cömert olan bu oyunun aktif oyuncu sayısı da yeni bir oyun olmasına rağmen on milyon barajını aşmış ve hızla ilerlemektedir. Market alışverişi konusunda bu alanda ki diğer oyunlardan daha hesaplı fiyatlar bulunması da bu oyunun artıları arasında bulunmaktadır. Lonca oluşturma gibi seçenekler bulunması oyun içerisinde ki arkadaş etkileşimlerini de oldukça arttırdığı için artıları arasına ekleyebiliriz.

Eksileri; Fazla miktarda zaman ve sabır isteyen bu oyundur. Bu türde oyunları tercih eden oyuncular için çokça problem olmasa da yeni başlayan ve bu tarzı hiç denemeyen oyuncular için sorun olabilme ihtimali vardır. Bu eksinin yanı sıra kullanıcı yorumlarına yetişemeyen geliştiriciler bu alanda biraz yavaş kalmaktadır. Oyunun hitap ettiği kitleler de göz önünde bulundurulduğunda bu konuya tepki göstermek çok doğru olmasa da maalesef eksileri arasında yer almaktadır.

Sonuç; Idle RPG kategorisinde bulunan ve Moba oyunu temalı olan bu oyun bu alanda çok farklı ve yeni bir deneyim arayanlar için oldukça idealdir. İki oyun kategorisinden de sıkılıp yenilik arayanlar için hazırlanmış olan bu oyunu kesinlikle tavsiye ederim.

Yazar Hakkında

ToS@

Oyunlar insanları mutlu etmek için var oldu, saç baş yoldurmak için değil, endişe etmeyin oyun hileleri kullanın :)

Sitemizde yer alan oyun görselleri, oyunu üreten firmaya aittir. Görseller, tanıtım ve bilgilendirme amacıyla yazıya eklenmiştir. Hak ihlali olduğunu düşünüyorsanız lütfen iletişim sayfamız üzerinden iletişime geçiniz.

Mobil Oyunlar kategorisinden Yazılar