Tacticool Mobil İnceleme

23 Mart 2021 0 Yorum 3 dakika, 27 saniye

Yayımlandığı platformdaki tam adı Tacticool- 5v5 PvP Takım savaşı olarak yayımlanan bu oyun FPS Silah oyunları kategorisinde bulunmaktadır. FPS silah oyunları kategorisi Mobil oyunlar platformunun en fazla aktif oyuncusu bulunan ve en çok ilgi gören kategorisi konumunda bulunmaktadır. Böylesine büyük kategorilerde yer edinebilmek için iddialı bir oyun olma zorunluluğu bulunmaktadır. Tacticool’da bu kategorideki iddialı oyunların içinde bulunmaktadır. Tacticool on milyon indirme barajını aşmış bir oyundur. Yayımlandığı platformdaki 5 yıldız üzerinden puanlama sisteminde ise 4,7 gibi rekor ve alınması çok zor bir puan almış olan bu oyunun kullanıcı yorumları değerlendirildiğinde ise yok denecek az seviyede olumsuz yorumla karşılaşılmıştır. Oyunun yayımlandığı platformda indirmeden tecrübe edilmek amaçlı bir demo sürümü bulunmaktadır, bu demo oyunun iddialı olduğunu denemeden anlayamayız mantığı ile düşünülmüş bir hareket ve geliştiricilerin oyunlarına güvenlerinin göstergesidir. Ayrıca bu deneyim edilme şansı oyun severler için düşünülmüş çok ince bir davranıştır hem internetten hem de gereksiz olduğunu düşündüğümüz hafıza kullanımından tasarruf için oldukça faydalı bir deneyimdir. Oynanış açısından daha farklı karakterler, daha farklı görseller ve temaya sahip bir oyundur. Yayımlandığı platformdaki bilgiler doğrultusunda yayımlayıcı ve geliştirici firma  ‘Panzerdog’ olarak görüntülenmektedir. Geliştiricilerin yaptığı geliştirme ve düzenlemeler kullanıcı yorumları doğrultusunda ilerlemektedir, yani kullanıcı memnuniyeti ön planda tutulmaktadır.

Teknik Özellikleri;Teknik özellikler anlamında geliştiricilerin en fazla önem verdiği kısım oyun akıcılığı kısmıdır bu anlamda 60FPS kare hızına kadar çıkabilen bir oyundur. Ultra HD grafik seçenekleri mevcuttur bu yüzden oldukça başarılı grafiklere sahiptirler. Ses kalitesi tarzı ve teması doğrulusunda beklenenin üzerindedir. Oyun içi animasyonları ve karakter animasyonları orta seviyede bulunmaktadır. Ortalama 500Mb indirme hafızası isteyen bu oyunun henüz oyun içi güncellemesi bulunmamaktadır. Cihaz gereksinimleri tema ve kategoriye oranla orta seviyenin birkaç kademe üzerinde bulunmaktadır.

İçerik Özellikleri; İçerik açısında harita ve mod seçeneği kısıtlıdır ama bu durum oyunun teması ve oynanış biçimi ile bağlantılı olduğu için beklenen ve hoş görülen bir durumdur. 50 silah ve ekipman seçeneği mevcuttur. Akıcı biçimde 5v5 savaşlar yapılmaktadır. 21 farklı ajan yani karakter bulunmaktadır. Oyun içi harcama yapma imkanı, oyun içi ekip kurma imkanı, oyun içi sohbet olanağı mevcuttur. Aktif oyuncu sayısı oldukça iyi düzeyde olduğu için eşleşme problemi yaşanmamaktadır. İçerik anlamında kategoride arayacağınız özelliklerin büyük bir çoğunluğu bu oyunda bulunmaktadır.

Artıları;İndirmeden deneme olanağı, geliştiricilerin yoğun ilgisi, akıcılık konusundaki başarısı, kaliteli görsel seçenekleri, farklı biçimde içerik ve tema anlayışı, uygun indirme boyutları, aktif oyuncu sayısı fazlalığı nedeniyle eşleşme problemi yaşanmaması en bilindik artıları arasındadır, bu artıların harici çok fazla ekstrası ve artısı mevcut olan bir oyundur.

Eksileri; Üst seviye cihaz gereksinimleri istemesi kısıtlı cihazda oynanma imkanı sunduğu için eksileri arasında bulunmaktadır. Oyun içi harcama fiyatları orta seviyenin birkaç kademe üzerindedir bu durumda eksiler arasında kabul edilebilir. Oyun içi sohbet imkanı bu kategorideki diğer oyunlara oranla biraz daha az kaliteye sahiptir bu durumda eksi olarak görülmektedir.

Sonuç;Teknik anlamda orta seviyenin birkaç kademe üzerinde, içerik anlamında ise orta seviyede bulunan bu oyunun artıları çok fazla, eksileri kısıtlıdır. Analizler harici en önemli şey ise farklı oynanış biçimi ve tema ile kategori genelinde sevilen tarzda kaliteyi yansıtan aksiyon seviyesi yüksek oldukça eğlenceli bir oyundur. FPS oyunu severim ama farklı tarzlar arıyorum diyorsan kesinlikle bu oyuna göz atmalı ve denemelisiniz.

Yazar Hakkında

ToS@

Oyunlar insanları mutlu etmek için var oldu, saç baş yoldurmak için değil, endişe etmeyin oyun hileleri kullanın :)

Sitemizde yer alan oyun görselleri, oyunu üreten firmaya aittir. Görseller, tanıtım ve bilgilendirme amacıyla yazıya eklenmiştir. Hak ihlali olduğunu düşünüyorsanız lütfen iletişim sayfamız üzerinden iletişime geçiniz.

Mobil Oyunlar kategorisinden Yazılar